Wzór Pisma. Rezygnacja z Religii

Tematy dowolne (wymaga rejestracji by czytać)

Re: Wzór Pisma. Rezygnacja z Religii

Postprzez Immanuel » 13 sierpnia 2010 , 00:06

Nie pisz o prawie, gdy kierujesz się wygodnictwem. Jedno do drugiego ma się ni jak. A dzięki wygodnictwu, oni robią co chcą dalej i będzie jeszcze gorzej, jeśli będą mogli liczyć na nasze wygodnictwo i lenistwo.
UŻYTKOWNIK ZBANOWANY
Immanuel

Gadu-Gadu: 2853192

Postprzez Saari » 13 sierpnia 2010 , 00:17

Nie mowie, ze to ja kieruje sie wygodnictwem, a szkola. Dla nich latwiej bylo zebrac kilka kartek od rodzicow, ktorzy nie chca by dzieci chodzily na religie, niz wszystkich tych, ktorzy chca by chodzili. Za duzo roboty. Wykorzystali wiec niewiedze rodzicow, ze to ta druga strona powinna podpisac wyrazenie checi na uczestnictwo, a nie oni, ze nie chca. Mame zreszta pouczylam co do tego, ale juz i tak bylo to po czasie.
Wielki Czajnik Cie kocha!
Saari

Postprzez Kallipygos » 13 sierpnia 2010 , 00:20

Pamiętam, jak chodziłam do podstawówki, to rodzice mieli podpisać karteczki, że zgadzają się na uczestnictwo w lekcjach religii. Ale to był pierwszy rok, gdy religia przeniosła się z salek do szkoły i jeszcze dbali o pozory... W liceum nie pamiętam, bo od początku nie zawracałam tym sobie głowy.
I stworzyli ludzie bogów na swoje podobieństwo.
Kallipygos

Postprzez Immanuel » 13 sierpnia 2010 , 00:24

I było to dokładnie łamanie praw człowieka przez szkołę. A wygodnictwo było też po stronie rodziców, którym nie chciało się upomnieć o swoje, a właściwie o prawa dzieci i poszli na łatwiznę, więc druga strona korzysta, łamie prawo i w dupę włazi klerowi bez smalcu po palcu. Rodzice swym zachowaniem to bezprawie usankcjonowali. No więc nie miejmy pretensji do takich a nie innych zachowań kleru.
UŻYTKOWNIK ZBANOWANY
Immanuel

Postprzez Kitka » 13 sierpnia 2010 , 08:30

W szkołach moich dzieci z karteczkami było tak:
Starsze dziecko poszło do podstawówki, ileś tam lat temu. Była do podpisu jedna karteczka" "wyrażam zgodę, by moje dziecko uczestniczyło w lekcjach religii". Oczywiście zapytałam wychowawczynię, co mam podpisać, jak nie wyrażam zgody, po czym kartkę odpowiednio pokreśliłam, uzupełniłam i oddałam.
Kilka lat później młodsze dziecko rozpoczynało (tę samą) podstawówkę. Wychowawczyni rozdała karteczki o treści jak wyżej. Standardowo zaczęłam kreślić, jak nauczycielka to zauważyła, stwierdziła, że dla rodziców, któych dzieci nie będą chodzić na religię, ma przygotowane karteczki innej treści - na nich było napisane, że nie wyrażam zgody, oraz opcje do wyboru co chcę, by moje dziecko w tym czasie robiło.
Myślę, sobie, że miałam jakiś udział w ucywilizowaniu tej szkoły i w tym, że dyrekcja zauważyła, że nie wszyscy wyznają jedynie słuszny pogląd :)

Gimnazjum - karteczka była jedna z opcjami do wyboru: wyrażam zgodę albo nie wyrażam zgody (i przejmuję odpowiedzialność za dziecko w tym czasie... z kolei to pokreśliłam, bo jak jest w szkole, to odpowiada szkoła)
Nie wyrażam zgody na cytowanie moich wypowiedzi w całości lub części na portalach innych niż apostazja.pl, apostazja.info
Kitka
Strażniczka piekieł

Gadu-Gadu: 0

Postprzez Immanuel » 13 sierpnia 2010 , 12:15

A powinno być tak, że karteczki wypełniają tylko chętni do otumaniania. Reszta nie musi nic wypełniać, gdyż indoktrynacja religijna, jest lekcją dodatkową i dobrowolną, odbywającą się na prośbę rodziców. Masz rację, że jeżeli szkoła robi katonauczanie w środku dnia nauki, to szkoła winna zapewnić zajęcie wolnego czasu nie indoktrynowanym i odpowiada całkowicie za tych uczniów.
UŻYTKOWNIK ZBANOWANY
Immanuel

Postprzez Kallipygos » 13 sierpnia 2010 , 15:02

Kitka napisał(a):Gimnazjum - karteczka była jedna z opcjami do wyboru: wyrażam zgodę albo nie wyrażam zgody (i przejmuję odpowiedzialność za dziecko w tym czasie... z kolei to pokreśliłam, bo jak jest w szkole, to odpowiada szkoła)

Nie no, coś Ty? Powinnaś zerwać się w pracy w środku dnia i pilnować dziecko, które nie uczestniczy w tej lekcji. :lol:
I stworzyli ludzie bogów na swoje podobieństwo.
Kallipygos

Postprzez Wolf » 13 sierpnia 2010 , 16:00

Lucky napisał(a):Zgodnie z prawodawstwem składa się pismo z deklaracją o chęci uczęszczania na lekcje religii, nie o chęci nieuczęszczania. To jest przedmiot dodatkowy.
Chyba, że przy przyjęciu do szkoły, rodzice podpisali papierek, że dziecko uczęszcza na religię - wtedy istotnie, trzeba złożyć wypowiedzenie tego oświadczenia.

:arrow: Odnośnie żądania papierów od rodziców w stosunku do uczniów pełnoletnich - składa się pismo w sekretariacie, pobiera poświadczenie przyjęcia i sprawa z głowy w rozumieniu prawnym. Wypowiedzenie ma moc z chwilą wpłynięcia.
"Każdy z nas nosi w sercu wiele wilków: miłość, gniew, odwagę, strach... Przeżyją tylko te, które nakarmisz"

07.03.2009 - tak jakby urodzony na nowo.
Wolf

Gadu-Gadu: 3183659

Postprzez Dorota » 13 sierpnia 2010 , 21:22

Immanuel napisał(a):I było to dokładnie łamanie praw człowieka przez szkołę. A wygodnictwo było też po stronie rodziców, którym nie chciało się upomnieć o swoje, a właściwie o prawa dzieci i poszli na łatwiznę, więc druga strona korzysta, łamie prawo i w dupę włazi klerowi bez smalcu po palcu. Rodzice swym zachowaniem to bezprawie usankcjonowali. No więc nie miejmy pretensji do takich a nie innych zachowań kleru.

Szczerze mówiąc, nie dziwię się... rodzicom.
Jeśli dziecko ma w perspektywie uczęszczanie do danej szkoły przez okres 3 -6 lat to trzeba mieć na względzie ewentualne konsekwencje robienia burdy z powodu karteczki. Wystarczy trafić na katolickich nauczycieli i dyrektora na smyczy kleru, aby życie dziecka w takiej szkole zamienić w koszmar. Możliwe szykany w takim wypadku są trudne do udowodnienia, (bo jak udowodnić niesłuszne otrzymanie niższego zachowania lub niedostateczny z odpowiedzi?) a ewentualne sprawy mogą się ciągnąć latami.
Dorota

Gadu-Gadu: 25031906

Postprzez Immanuel » 13 sierpnia 2010 , 22:25

Z przykrością nie mogę odmówić Ci racji, ale to świadczy o poziomie szkół. Potem nie dziwmy się, że nauczyciele nie mają szacunku.
UŻYTKOWNIK ZBANOWANY
Immanuel

Postprzez Dorota » 13 sierpnia 2010 , 22:53

Ja się nie dziwię, że nauczyciele nie mają szacunku. Zbyt wiele się przez 12 lat swojej edukacji napatrzyłam by wymagać od kogokolwiek domyślnego szacunku dla tej grupy.
Dorota

Gadu-Gadu: 25031906

Postprzez komornikzmc » 18 sierpnia 2010 , 20:13

U mnie w tamtym roku było tak że na pierwszej wywiadówce wychowawca rozdał kartki rodzicom Wszyscy podpisali na tak . W tym roku pewnie tez tak będzie ale moja kochana mamusia i tak mnie zapisze na religie :) dlatego już zawczasu myślę o tym zaświadczeniu:)
komornikzmc

Gadu-Gadu: 4257992

Postprzez Marchewka » 28 sierpnia 2010 , 11:05

ja od kilku lat nie wyrażam zgody na uczestnictwo moich dzieci w lekcjach religii, zresztą zgodnie z ich wolą :)
alternatywę mają jedną - siedzieć w bibliotece przez ten czas...
tylko w pierwszym roku nauki klasy patrzyły się na nie dziwnie... a może z podziwem? :mrgreen:
Życie to chwila zbyt krótka, aby móc
narzekać i czekać, aż stanie się cud.
Marchewka

Gadu-Gadu: 0

Postprzez komornikzmc » 1 września 2010 , 16:27

W zwiazku z ROZPORZĄDZENIEm MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ
z dnia 14 kwietnia 1992 r. w sprawie warunków i sposobu organizowania nauki religii w publicznych przedszkolach i szkołach .Ja Judasz Apostata chciałbym zrezygnować z lekcji religii.
Na podstawie art. 12 ust. 2 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. Nr 95, poz. 425 i z 1992 r. Nr 26, poz. 113) zarządza się, co następuje:

§ 1

1. W publicznych przedszkolach organizuje się, w ramach planu zajęć przedszkolnych, naukę religii na życzenie rodziców (opiekunów prawnych). W publicznych szkołach podstawowych, gimnazjach, ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych, zwanych dalej „szkołami”, organizuje się w ramach planu zajęć szkolnych naukę religii i etyki:

2) w szkołach ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych – na życzenie bądź rodziców (opiekunów prawnych) bądź samych uczniów; po osiągnięciu pełnoletności o pobieraniu religii i etyki decydują sami uczniowie.

Judasz Apostata

Może być?
komornikzmc

Gadu-Gadu: 4257992

Postprzez Piotrrek » 1 września 2010 , 16:45

Może być, ale jak napiszesz...

Kod: Zaznacz cały
Ja Judasz Apostata nie chcę brać udziału w lekcjach religii w roku szkolnym 2010/2011.

...to wystarczy w zupełności.
No chyba, że wychowawczyni (dajesz jej, a nie jakiemuś katechecie, chocby był nim nawet sam papież) powie Ci, że ma być inaczej (w co szczerze wątpię).
Zawsze pisałem/pisali mi rodzice tak jak masz wzór wyżej i nikt problemów nie sprawiał. W razie jakbyś wywalił "(...)w roku szkolnym... " to za rok pisma nie musisz powtarzać. Jeśli je ktoś zgubi to już ich problem nie Twój ;)

od strony prawnej wszystko masz opisane tutaj
Piotrrek

Gadu-Gadu: 7059131

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hyde Park