Zaskarżenie instrukcji episkopatu Polski

Dział dla apostatów, którzy dokonali apostazji (wymaga rejestracji by czytać)

Zaskarżenie instrukcji episkopatu

Ma sens i szansę powodzenia
211
55%
To strata czasu
34
9%
Nie wiem, ale warto spóbować
129
34%
Nie mam zdania
7
2%

Liczba głosów : 381

Postprzez ivymike » 6 października 2008 , 23:33

Ja pragmatycznie: ile coś takiego może kosztować? Ale co do zasady, po przemyśleniu za i przeciw - jestem za!
ivymike

Postprzez Grzesiek71 » 6 października 2008 , 23:47

admin napisał(a):- nieograniczona w czasie formalizacja apostazji

To najważniejsze z tego wszystkiego, bo de'facto teoretycznie może uniemożliwiać dokonanie samego aktu.

Więc ogranicza prawo konstytucyjne - wolność wyznania
i j... konkordat.

Trzeba zacząć od najniższej instancji.
Tylko krk czy RP.

Nie wiem czy kilkaset pojedynczych listów nie byłoby skuteczniejsze, niż jeden z kilkuset podpisami.

Szacuneczek dla Admina.
Grzesiek71

Postprzez admin » 7 października 2008 , 00:53

Myślę, że zbiorowy pozew do Sądu RP byłby najwłaściwszy.
pozdrawiam
Jarosław Milewczyk
admin
Administrator forum

Postprzez Stavros » 7 października 2008 , 01:02

no ale czy nie sądzicie, ze sąd może wykrecić się stwierdzeniem, że nie miesza się w wewnetrzne sprawy kościoła?
Stavros

Postprzez PawelG » 7 października 2008 , 01:05

taka opcja istnieje, ale tu już nie chodzi o dane osobowe, ale o konstytucyjne prawo człowieka to wolnosci światopoglądowej.
Niemożliwe wymaga po prostu więcej czasu...
PawelG
Strażnik piekieł

Gadu-Gadu: 0

Postprzez mjm » 7 października 2008 , 01:21

Oczywiście jestem na tak, choć pełen wątpliwości i obaw. Wydaje mi się, że nawet sądy międzynarodowe nie mogą ruszyć KK w Polsce. Ale może wywoła to pozytywny odzew społeczeństwa.
mjm

Gadu-Gadu: 755240

Postprzez Stavros » 7 października 2008 , 01:22

tylko żeby nie było tak, że jeśli prawo nie jest po "naszej" stonie, tym gorzej dla prawa ;)
Stavros

Postprzez jolek_kielar » 7 października 2008 , 11:14

Jak najbardziej jestem za, mam wątpliwości co do skuteczności takiego działania, ale żeby coś zmienić, trzeba coś robić.

Zgadzam się z adminem - pozew zbiorowy, na poczatek do Sądu RP.

Pewnie niewielu ludzi zna instrukcję episkopatu dotyczącą apostazji, chyba tylko zainteresowani. Pozew może przyczynić się do upowszchnienia, w jakimś stopniu, informacji na temat przeszkód, jakie KK stawia ludziom zdecydowanym go opuścić. Jestem pewna, że znajdą się katolicy, którym to nie będzie się podobało. I to dobrze. Każdy sposób doinformowania społeczeństwa jest dobry.

Pozew jest potrzebny, żeby pokazać hierarchom KK, że są pewne granice.
jolek_kielar
Strażniczka piekieł

Postprzez grzegorz l. » 7 października 2008 , 19:10

Według mnie jak już część osób stwierdziła zbiorowy pozew do sądu Rzeczpospolitej Polskiej jest najrozsądniejszym roawiązaniem.
W zależności od tego wyroku będziemy działać w szerszym zakresie domagając się swoich praw.
Wszak Polska to Unia, a Unia to Unia. Tam Według mnie to się zakończy.
Tym sposobem osiągniemy wiele korzyści na arenie europejskiej, czyli jak by nie czytał praktycznie światowej.
Proces być może długotrwały, ale jak najbardziej korzystny dla nas polaków jak i innych narodowości nieutożsamiających się z farsą religijną.
grzegorz l.

Postprzez admin » 7 października 2008 , 22:43

Stavros napisał(a):no ale czy nie sądzicie, ze sąd może wykrecić się stwierdzeniem, że nie miesza się w wewnetrzne sprawy kościoła?

1. Sąd się nie wykręca tylko wydaje wyroki zgodne z prawem obowiązujacym w danym kraju ;)

2. Wewnętrzne sprawy Kościoła nie mogą łamać nadrzędnego prawa jakim jest Konstytucja RP.
pozdrawiam
Jarosław Milewczyk
admin
Administrator forum

Postprzez grzegorz l. » 7 października 2008 , 22:50

To ja już nic z tego nie rozumiem.
Konstytucja w naszym kraju czy też prawo konkordatowe ma pierszeństwo?
Jak myślał tak wymyślił:
jak nie zadziałasz się nie przekonasz :D
Jarku uważam od siebie czysto prywatnie jak i poglądowo, że ta chwila dla kościoła katolickiego jest mocno niekorzystna.
Droga sądowa to jedyne wyjście w tej sytuacji.
Jestem do dyspozycji.

dobrej nocy
grzegorz l.

Postprzez arfik » 7 października 2008 , 22:52

Zdaje się, że końkordat reguluje stosunki państwo-kościół, a tu ewidentnie dochodzi do relacji obywatel-kościółek. Poza tym są prawa naturalne, które z perwersyjną przyjemnością tak chołubią te matrixowe chłopaki, których żadne państwo nie może odebrać - mało tego - musi je chronić. Tak czy siak, trzeba zobaczyć na ile system się ugnie - tylko empiria to wykaże. Zasięgnę języka czy jest w moim mieście adwokat (diabła?), który odważy się zająć sprawą i który ma w takich sprawach jakieś doświadczenie, dowiem się również jak wygląda sprawa napisania pozwu samodzielnie.
"Filozofia zaczyna się tam, gdzie kończy się religia, podobnie jak przez analogię chemia bierze początek u kresu alchemii, astronomia zaś zajmuje miejsce astrologii." Ch. Hitchens
arfik

Postprzez admin » 8 października 2008 , 00:55

grzegorz l. napisał(a):Konstytucja w naszym kraju czy też prawo konkordatowe ma pierszeństwo?

To może nam się uda czarno na białym wykazać? ;)
Na pewno sam nie podołam złożeniu pozwu. Lecz myślę, że jeśli chośby 10 osób sprawnie podzieli się pracą + wykorzysta własne kontakty i mozliwości (np. w kontaktach z adwokatami) to może to pójsć nam nadspodziewanie sprawnie. Aha i nie zapominajmy, że to co piszemy tutaj nie czytaja tylko osby, któr podzielają nasz sposób myslenia - więc przy istotnych kwestiach piszcie do mnie na pytania@apostazja.pl
pozdrawiam
Jarosław Milewczyk
admin
Administrator forum

Postprzez jolek_kielar » 8 października 2008 , 10:51

Wiadomość z września tego roku.
Czy na pewno możemy złożyć pozew zbiorowy, czy trzeba jeszcze poczekać?

Ustawa o pozwach zbiorowych prawie gotowa
Aktualności, Ogłoszenia, Wydarzenia | 17 września 2008

Komisja Kodyfikacyjna Prawa Cywilnego ogłosiła, że finalizuje prace nad projektem ustawy, o pozwach zbiorowych. Poszkodowani w katastrofach czy przez wadliwe produkty będą mogli wspólnie występować o odszkodowania od sprawców – informuje „Rzeczpospolita” (Nr z 10.05.2008 r.).

Dziennik przypomina, że obecnie, choćby były setki osób w podobnej sytuacji, wszyscy muszą składać pozwy oddzielnie. Taką drogę przechodzą np. poszkodowani i bliscy ofiar tragicznej katastrofy hali MTK w Katowicach. A oddzielne pozwy często są zupełnie nieopłacalne, zawsze natomiast wymagają sporego zachodu i wydatków. Pozwy zbiorowe mają to zmienić. W tym wypadku jednak powodowie będą musieli wybrać swojego przedstawiciela, zaangażować adwokata
jolek_kielar
Strażniczka piekieł

Postprzez PawelG » 8 października 2008 , 10:56

Sprawdziłem, póki co nie ma takiej ustawy, kwestia kiedy ma zostać uchwalona. Jeśli stosunkowo niedługo, to może warto poczekać?
Niemożliwe wymaga po prostu więcej czasu...
PawelG
Strażnik piekieł

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Doświadczenia apostatów