Co myślicie o JP2

Tematy dowolne (wymaga rejestracji by czytać)

Re: Co myślicie o JP2

Postprzez Michał Apostata » 2 maja 2011 , 13:41

Jak żyć w kraju, który dostaje okazjonalnych świętobliwych pierdolców?
Wielki Święty, nieskazitelny – mało - ogromny człowiek, Ojciec Święty, największy w historii świata „ałtorytet” – Heros Cnót Wszelakich mimo, że ponoć od kilku lat cuduje i biesiaduje w Domu Ojca wynieśli go dopiero na ołtarze. Jednej moherowej „róży” – relacja w radio Maryja - nawet pomachał łapką spomiędzy chmurek podczas religijnego spędu. Miała takie cudowne objawienie. Chyba była trzeźwa, a czy przy zdrowych zmysłach…?
W polskich mediach szał. Nie dziwię się „niezależnym” mediom komercyjnym, ale to, co dzieje się w mediach - za przeproszeniem - publicznych, przechodzi ludzkie pojęcie. Połowę informacji w wiadomościach czy panoramie zajmują informacje o beatyfikacji i śmierci – pardon, nie śmierci, bo nie umarł tylko odszedł do Domu Ojca - zastępcy Boga na ziemi. Błogosławiony Jan Paweł II – jak kiedyś Lenin - wiecznie żywy.
Świętobliwy bałwochwalczy pierdolec to bakcyl niemal jak jesienna grypa - ale ten trzyma i teraz będzie trzymał cały rok i od niego jak na razie nie ma lekarstwa.
Religia jest obrazą godności człowieka!
Michał Apostata

Postprzez Kitka » 2 maja 2011 , 14:22

Też się w sobotę przeraziłam; zamierzałam po południu coś obejrzeć w telewizji i poszukiwania zaczęłam nieopatrznie od programu 1. Na kolejnych dziesięciu programach te same obrazki - kościoły, procesje, papież, wierni.
Na szczęście Discovery nie zawiodło, profilaktycznie przez najbliższy tydzień nie zamierzam włączać w TV nic innego. Bo pogoda niestety do spacerów nie zachęca. Jak w starym dowcipie o Leninie - gdzie nie spojrzeć, wszędzie Lenin, strach otwierać puszkę z sardynkami...
Nie wyrażam zgody na cytowanie moich wypowiedzi w całości lub części na portalach innych niż apostazja.pl, apostazja.info
Kitka
Strażniczka piekieł

Gadu-Gadu: 0

Postprzez Lantrus » 2 maja 2011 , 20:35

Na CNNie też brak informacji o zatwierdzeniu nowego lokalnego bożka pt. JP2 ;-) Choć przyznam, że "Supermocni" i "Tajemnice czarnych skrzynek" bardziej mnie interesują od strony programowej (Discovery FTW!). ;-)
"Społeczeństwo z naszym udziałem zakończy się wielkim bólem głowy" ;)
Lantrus

Gadu-Gadu: 5740523

Postprzez Klakier » 3 maja 2011 , 10:25

Mam tylko nadzieję że ten cały szał (jak i show) dość szybko przeminie. Telewizji (poza programami przyrodniczymi i naukowymi) właściwie nie oglądam, więc tego aż tak bardzo nie odczuwam. Fakt, folklor w takim histerycznym wydaniu potrafi wytrącić z równowagi. Liczę na słomiany zapał "wiernych", którzy dadzą sobie siana już niebawem, będzie przynajmniej rok względnego spokoju :wink:
Dlaczego koniecznie nie możesz mieć racji tylko dlatego, że kilka milionów ludzi sądzi, że jej nie masz?
Frank Zappa
Klakier

Postprzez Lantrus » 3 maja 2011 , 11:24

Do kolejnej rocznicy ale ten 1 lub nawet 2 dni można jakoś przeboleć. ;-)
"Społeczeństwo z naszym udziałem zakończy się wielkim bólem głowy" ;)
Lantrus

Gadu-Gadu: 5740523

Postprzez Codeine » 3 maja 2011 , 14:07

Nie oglądam telewizorni, zasadniczo. Dodatkowo instynktownie omijałam główne portale informacyjne, coby nie wdepnąć w papieskie rozwolnienie narodowe. Ale... kiedy szłam do pracy w poniedzielnik zaobserwowałam miejscami, obok flag biało-czerwonych, jakieś dziwne, żółto-białe (albo biało-żółte). Innymi słowy: cokolwiek zrobisz, jeśli nie zaszyjesz się w bunkrze dziesięć metrów pod ziemią na tych kilka dni, fala nekro-papo-orgiastyczna i tak cię ogarnie.

Zastanawiam się też, jak szybko rozsądni Polacy (wykluczam z przyczyn oczywistych moherowych pogromców masonów), zapomną za czyjego "pońtyfikatu" gromadził się materiał do erupcji skandalu pedofilskiego w KRK; jak szybko zapomną o dobrym przyjacielu JPII, patronie wszystkich potwornych zwyrodnialców, Marcielu (czy jak mu tam było)? I taki kolo - choćby tylko rozpatrywać te dwie rzeczy, a prawdopodobnie było ich więcej - ma być przedstawiany jako wzór do naśladowania? Nic dziwnego tedy, że patologia wciąż ma się dobrze w kraju nad Wisłą. Taka moralność bożego ludku, jakie jego autorytety. Co widać, słychać i czuć. ;)
Every day over 950 kids die of hunger. If you still think god is all-loving, then:

Obrazek

Na początku był Chaos, jest w środku i będzie na końcu! - ja.
Codeine

Postprzez Kitka » 3 maja 2011 , 14:14

Próbowałam przeczekać narodową histerię udając się wczoraj do pracy; niestety z okna mojego biura widzę budynek po drugiej stronie ulicy, w co drugim oknie obrazek z papieżem obwieszony kolorowymi wstążeczkami.

A jak dwóch panów rozwinęło transparent z napisem "to nie jest mój ojciec", to zaraz afera była i kazali im się zwinąć. Nie robili przecież nic innego niż ci wszyscy ludzie wywieszający biało-żółte flagi czy obrazki z papieżem.

Równe traktowanie obywateli, psia mać.
Nie wyrażam zgody na cytowanie moich wypowiedzi w całości lub części na portalach innych niż apostazja.pl, apostazja.info
Kitka
Strażniczka piekieł

Postprzez Michał Apostata » 3 maja 2011 , 23:18

Tryptyk majowy
1 maja - święto kremówki i ojca narodu
2 maja - święto flagi Watykanu
3 maja - święto Niekopulanej Dziewicy co ją duch dmuchnął,

Amen
Michał Apostata

Postprzez Katka » 4 maja 2011 , 23:45

Dlatego niezmiernie cieszy mnie, że w dniach 30.04-3.05. nie miałam dostępu tak do TV, jak i gazet oraz Internetu :D Nawet kiecki Kate Middelton aktualnie Windsor nie widziałam aż do dzisiaj. Dieta dla mózgu :D

Tryptyk majowy

1-3 maja - Dni Świętego Grilla :D
Katka

Postprzez Michał Apostata » 4 maja 2011 , 23:49

Obrazek
Michał Apostata

Postprzez michu:) » 6 maja 2011 , 01:25

Śmierć Osamy bin (czy ben) Ladena przyćmiła wielkość JPII. Ciagle coś o nim teraz piszą: jak, gdzie, kiedy zginął, kto go zabił, kto zdradził, czy to była prawna czy bezprawna likwidacja. Nuży... pierwszy raz od dłuższego czasu rzygam kompem i mnie do niego nie ciągnie :P.
michu:)

Postprzez huzar » 6 maja 2011 , 01:32

O wiele bardziej wolę spam o Osamie niż o krzyżu czy JPII ;)
Panie, ta hipoteza była mi zbędna.
huzar

Postprzez komarrek » 7 maja 2011 , 18:43

Jeżeli twój bóg jest doskonały i nieskończenie mądry to dlaczego miałby kogoś nienawidzić, a już zwłaszcza dwójkę kochających się ludzi? Zastanawiałeś się kiedyś nad tym?
komarrek

Gadu-Gadu: 4015101

Postprzez Michał Apostata » 24 lutego 2013 , 13:21

Kardynał oskarżony o "niestosowne zachowanie" w stosunku do młodych księży. Domagają się jego ustąpienia…
Prymas Szkocji kardynał Keith O'Brien został oskarżony o "niestosowne zachowanie" wobec czterech młodych księży, którzy poskarżyli się nuncjuszowi papieskiemu w Wielkiej Brytanii - donosi tygodnik "Observer".
Kapelusz kardynalski otrzymal z namaszczeniem od JP 2 mimo iż juz wowczas Stolica Apostolska wiedziala o sklonnościach Jego Powłóczystości.
Księża zarzucają, że kardynał wykorzystywał władzę nad nimi. Do "niestosownych zachowań" (nie sprecyzowano, co to oznacza) miało dochodzić po wieczornych modłach.
A co można robić z klerykiem po wieczornych modlach…?
Michał Apostata

Postprzez Michał Apostata » 27 kwietnia 2014 , 12:38

Obrazek
Michał Apostata

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hyde Park