Co myślicie o JP2

Tematy dowolne (wymaga rejestracji by czytać)

Re: Co myślicie o JP2

Postprzez komarrek » 6 kwietnia 2011 , 16:02

Tak się czasem zastanawiam, którą Ty stronę trzymasz Smoku, czy nie jesteś jakąś zakamuflowaną opcją... o przepraszam, chyba za dużo czytam na temat sekty. Weź ze sobą kremówki i inne znaki rozpoznawcze.
Jeżeli twój bóg jest doskonały i nieskończenie mądry to dlaczego miałby kogoś nienawidzić, a już zwłaszcza dwójkę kochających się ludzi? Zastanawiałeś się kiedyś nad tym?
komarrek

Gadu-Gadu: 4015101

Postprzez Dark » 6 kwietnia 2011 , 23:26

O mój borze:
Nie ma obowiązku wyjazdu na beatyfikację Jana Pawła II do Rzymu. Wiadomo. Każdy ma jakieś sprawy, wyjazd nie będzie tani, trzeba poświęcić długi weekend na męczącą podróż autokarem. Ale jednak liczba 21 tysięcy polskich pielgrzymów zarejestrowanych w kościele polskim w Rzymie robi smutne wrażenie, a przede wszystkim budzi zdziwienie po tych wszystkich latach zbiorowych uniesień i narodowych pielgrzymek.

http://wyborcza.pl/1,75968,9382469,JP_I ... opadl.html
Prawdy szukałem. Zdarłem fałszu maskę...
Zasłona spadła, wyszedłem z kościoła!
Dark

Postprzez nerdol » 6 kwietnia 2011 , 23:48

co chesz od bora ?boru? lasu??? :lol:
nie tykam ścierwa
nie ma boga, jest MOTÓR
nerdol

Gadu-Gadu: 0

Postprzez terrae » 7 kwietnia 2011 , 04:05

komarrek napisał(a):Tak się czasem zastanawiam, którą Ty stronę trzymasz Smoku, czy nie jesteś jakąś zakamuflowaną opcją... o przepraszam, chyba za dużo czytam na temat sekty. Weź ze sobą kremówki i inne znaki rozpoznawcze.

Widocznie Smok obraca sie wokol tych sekciarzy. A wiadomo, ze jak poznasz fajnego kleszke/ruska/niemca , niepotrzebne skreslic, to inaczej sie patrzy na cala organizacje/nacje. W Jezusie kazdy chlopak (i dziewczyna) moze sie zakochac.
terrae

Postprzez Smok » 7 kwietnia 2011 , 14:36

Ja po prostu lubie uczestniczyc w wydarzeniach histerycznych... A co byscie nie pisali, to beatyfikacja bedzie wydarzeniem historyczno-histerycznym...
Juz taki jestem lekko walniety w czaszke... :mrgreen:
Smok Grzesio – ATHEIST PRIDE
Smok
Strażnik piekieł

Postprzez Matt Kaboom » 7 kwietnia 2011 , 17:17

Pokash fotki ;-)
Matt Kaboom

Postprzez Smok » 8 kwietnia 2011 , 00:43

Jakie fotki? Smok w tłumie łagiewnickich pielgrzymów...? No chyba śnisz!
Smok
Strażnik piekieł

Postprzez Radek_88 » 8 kwietnia 2011 , 10:08

Smok napisał(a):Ja po prostu lubie uczestniczyc w wydarzeniach histerycznych... A co byscie nie pisali, to beatyfikacja bedzie wydarzeniem historyczno-histerycznym...

Ja bym nie wytrzymał, nie lubię żądnych uroczystości kościelnych. Wolę spędzić ten czas
przyjemniej np. ognisko w lesie i te klimaty. Nie zamierzam się męczyć na własne życzenie, żadna transmisja
w telewizji nie wchodzi w grę, a już tym bardziej uczestnictwo w realu.
Radek_88

Postprzez Smok » 8 kwietnia 2011 , 10:15

Ognisko w lesie? Udam, ze tego nie czytalem...
A ja bardzo lubie te „mistyczne” szopki...
Smok
Strażnik piekieł

Postprzez Michał Apostata » 8 kwietnia 2011 , 13:24

Smok napisał(a):A ja bardzo lubie te „mistyczne” szopki...

Oczywiście! Takie usakralnione kabarety działają jak slim-fast, bo to najlepszy środek aby trzymać linię. Niektórym rzygać się chce i to na ten czas też jest pożytecznym zjawiskiem - mniej jedzą.
A Jeszce jak komentatorem będzie wielebny Piotr Kraśko i zacznie się nabożnie zachłystywać, eklezjalnie rozczulać, świętobliwie mlaskać, ciamkać i wzdychać to już nic więcej nie trzeba...
Oni powinni taką planszę pokazywać, że na czas oglądania takich transmisji zaleca się ścisły post. O samej wodzie!
Przynajmniej szczanie by w tym dniu odchodziło w narodzie powszechne.
Religia jest obrazą godności człowieka!
Michał Apostata

Postprzez Michał Apostata » 1 maja 2011 , 21:07

Jako naczelny ateusz-heretyk RP byłem święcie przekonany, że otworzą tę skrzynkę ze świętym truchłem Wielkiego Herosa Cnót Wszelakich i okaże się iż postać - jak w mauzoleum Lenina - pozostała nietknięta procesem rozkładu. Dostąpią do tego zimni chirurdzy i poćwiartują na relikwie i roześlą w świat co by ludowi cuda czyniły.
Tymczasem dupa blada. A przecie tak Kościół rzymski czynił z innymi swoimi świętymi i za każdym razem odkrywano, że ciało nie było tknięte rozkładem.
Odpuścili taki cót?
Religia jest obrazą godności człowieka!
Michał Apostata

Postprzez kocur » 1 maja 2011 , 22:01

Ale krew w ampułce mimo 6 lat wygląda tak świeżo, że mogłaby do kaszanki zostać użyta.
A za kilkadziesiąt lat tej krwi w różnych polskich kościołach będzie łącznie pewnie kilka litrów.
kocur

Postprzez Dark » 1 maja 2011 , 22:24

Prawdy szukałem. Zdarłem fałszu maskę...
Zasłona spadła, wyszedłem z kościoła!
Dark

Postprzez michu:) » 2 maja 2011 , 01:57

Omijałem dzisiaj serwisy informacyjne (internetowe), bo po "osraniu" głównej strony na gazecie.pl (albo wyborczej.pl) wielkim banerem ze zdjęciem JPII w różnych pozach szczerze odechciało mi się lektury jakiegokolwiek tekstu. Innych stronek nie przeglądałem, ale zapewne były podobne. Dzisiaj już można spokojnie wchodzić ;).
michu:)

Postprzez kocur » 2 maja 2011 , 06:37

A czy ktoś się zastanowił ile nas będzie kosztowała ta beatyfikacja?
Za komuny patronów ulic określało się za pomocą imienia i nazwiska i wystarczało. Po 1989r. nastała moda na dodawanie tytułów. Dotyczyło to zwłaszcza księży, ale i generałów i innych. No to teraz wyobraźcie sobie ile będzie kosztowała wymiana tabliczek na obiektach, którym patronuje JPII. A ile dowodów osobistych do wymiany będzie (trzeba to "bł." w adresie dopisać).
Wiem, że trzeba to zrobić, ale proponuje nie spieszyć się za bardzo z uaktualnianiem tabliczek - jeśli według zapowiedzi, za dwa, trzy lata JPII może awansować na świętego, to lepiej odczekać chwilę i zrobić aktualizację raz.
kocur

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hyde Park