Obraza uczuć religijnych

Tematy dowolne (wymaga rejestracji by czytać)

Re: Obraza uczuć religijnych

Postprzez Jolik » 9 lipca 2010 , 18:19

Tudzież blacha :mrgreen:
UŻYTKOWNIK ZBANOWANY
Jolik
Użytkownik zbanowany

Gadu-Gadu: 0

Postprzez Michał Apostata » 11 lipca 2010 , 11:50

Obrazek
Religia jest obrazą godności człowieka!
Michał Apostata

Postprzez Michał Apostata » 30 lipca 2010 , 20:43

Obraza uczuć religijnych kato-Polaków. Mistrz Europy w chodzie (50 km), Francuz Yoan Diniz po przekroczeniu mety padł na kolana i ucałował ziemię - czyli asfalt. Natomiast nasz, srebrny medalista Grzegorz Sudoł - też obraził.... bo nawet się nie przeżegnał.
Michał Apostata

Postprzez Michał Apostata » 3 sierpnia 2010 , 20:35

"W sprawach religii Polacy to kupa idiotów...!
- Marszałek Józef Piłsudski do gen. Józefa Hallera
Michał Apostata

Postprzez Michał Apostata » 7 stycznia 2011 , 01:26

Ciekawym czy ta ministrantka ma ten krzyżyk poświęcony?
Obrazek
Michał Apostata

Postprzez szczepek » 7 stycznia 2011 , 01:44

Jaki krzyż?
Two great European narcotics -
alcohol and christianity.
I know which one I prefer.
szczepek

Postprzez Dorota » 7 stycznia 2011 , 03:00

Hehehe, dopiero jak przeczytałam post szczepka, to zauważyłam, że ona ma coś na szyi. :lol:
Dorota

Gadu-Gadu: 25031906

Postprzez huzar » 7 stycznia 2011 , 10:10

Ustawa o obrazie uczuć religijnych jest stekiem bzdur, nie do pomyślenia by w XXI wieku funkcjonowało prawo rodem z wieku XIII.
Ja prowadząc swój blog, ani na chwilę nie zważam na te bzdurne przepisy. Szydzę, obrażam i kpię z religii, duchownych itd i jeszcze mi się nie zdarzyło by kominiarze zrobili nalot na mój malutki studencki pokoik.
Panie, ta hipoteza była mi zbędna.
huzar

Postprzez Michał Apostata » 7 stycznia 2011 , 14:31

huzar napisał(a):Ustawa o obrazie uczuć religijnych jest stekiem bzdur, nie do pomyślenia by w XXI wieku funkcjonowało prawo rodem z wieku XIII.
Ja prowadząc swój blog, ani na chwilę nie zważam na te bzdurne przepisy. Szydzę, obrażam i kpię z religii, duchownych itd i jeszcze mi się nie zdarzyło by kominiarze zrobili nalot na mój malutki studencki pokoik.

Młyny Inkwizycji mielą powoli ale skutecznie. Jak tylko opanują CBŚ to zapukają do Cie któregoś ranka zaraz po jutrzni.
Michał Apostata

Postprzez Klakier » 7 stycznia 2011 , 14:53

Tak jak w użyciu będą zapewne "święte granaty ręczne"- rodem z Worms-ów :lol:
Z charakterystycznym zaśpiewem na chwilę przed eksplozją :P
Dlaczego koniecznie nie możesz mieć racji tylko dlatego, że kilka milionów ludzi sądzi, że jej nie masz?
Frank Zappa
Klakier

Postprzez Piotrrek » 7 stycznia 2011 , 16:56

huzar napisał(a):Ustawa o obrazie uczuć religijnych jest stekiem bzdur, nie do pomyślenia by w XXI wieku funkcjonowało prawo rodem z wieku XIII.

Rodem z XIII wieku to jest myślenie, że można kogoś obrażać tylko dlatego, że się z nim nie zgadzam, czy nawet, że się myli. Po tym co napisałeś można wywnioskować, że katolicy mają też moralne prawo pisać o ateistach, agnostykach czy antyklerykałach co chcą. No chyba, że jesteś za tym aby pisali i pojeżdżali po Tobie w sposób jaki się im żywnie podoba Na szczęście istnieje prawo karzące występki obrazy (takiej czy innej). No chyba, że chcesz, aby sądy całkowicie przestały karania za tego typu sprawy. Wtedy to dopiero byłby burdel i to na kółkach. Religijność jest na tyle czułym punktem, że musi istnieć oddzielna ustawa mówiąca o tym. Podobnie sprawa ma się do koloru skóry czy narodowości.
Piotrrek

Gadu-Gadu: 7059131

Postprzez michu:) » 7 stycznia 2011 , 17:43

Na moje paragraf jest niepotrzebny. Wierzący mogliby dobrze korzystać z paragrafów - "naruszenie dóbr osobistych",
a w razie zniszczenia jakiegoś obiektu religijnego np. budynku, pomnika, krzyża (ktoś ich właścicielem przecież jest) - zniszczenia mienia.

Karanie za obrazę uczuć religijnych w państwie świeckim (neutralnym światopoglądowo) powoduje absmak ;). Poza tym co z ludźmi, którzy nie wyznają religii.
michu:)

Postprzez Codeine » 7 stycznia 2011 , 17:50

Prawo do ochrony uczuć religijnych jest prawem do ochrony choroby psychicznej. Jeszcze nie znalazł się taki, który zdefiniował uczucie religijne, więc argumenty, że "się należy specjalne traktowanie, bo" może sobie ktoś taki wsadzić głęboko, gdzie nie sięga oko. W ustawodawstwie nie ma miejsca na takie dziwadła, których nie da się określić. A uczuć religijnych się nie da zdefiniować, nikt nawet nie próbuje, bo ludzie którzy mają pod kopułą mózg, a nie tylko różową gąbeczkę wiedzą, że to jest niewykonalne. To zwykły bubel.

W większości państw Europejskich, to prawo jest już martwe jak sam Lenin. To o czymś świadczy. Gdybyśmy mieli respektować prawa do ochrony uczuć religijnych, musielibyśmy rozszerzyć je na inne bliżej nieokreślone uczucia, a na dwie kuleczki i armatkę to komu? Wystarczy w zupełności ustawa o prawie do procesowania się, kiedy ktoś poczuje, że jego godność została zszargana. Jakoś nie widać, by wyznawcy buddyzmu, hinduizmu czy new-age bronili tego głupiego prawa z takim zapałem jak katotaliban, który w tym kraju ma już i tak od groma przywilejów. Katooszołomstwo co chwilę z niego korzysta, by kogoś uciszyć, by czegoś zabronić. Nawet taka Doda poszła do sądu o obrazę uczuć religijnych, tylko dlatego, że wyraziła swoje zdanie na temat autorów biblii. Ochrona uczuć religijnych jest w warunkach polskich równoważna z cenzurowaniem wolności słowa i czasami używana tak horrendalnie głupio, że aż szlag jasny trafia, krew nagła zalewa. Toto się powinno wyciąć, jak raka.
Every day over 950 kids die of hunger. If you still think god is all-loving, then:

Obrazek

Na początku był Chaos, jest w środku i będzie na końcu! - ja.
Codeine

Postprzez Piotrrek » 7 stycznia 2011 , 18:44

Codeine napisał(a):Prawo do ochrony uczuć religijnych jest prawem do ochrony choroby psychicznej.

Zakładając, że uczucie religijne jest chorobą psychiczną to jest choroba najczęściej prześmiewaną, dlatego też napisałem wyżej to co napisałem.

Codeine napisał(a):Nawet taka Doda poszła do sądu o obrazę uczuć religijnych, tylko dlatego, że wyraziła swoje zdanie na temat autorów biblii.

Tu by bardziej pasowało słowo bubel, którego użyłaś w odniesieniu do czegoś innego. Jeśli ktoś powie "moim zdaniem ...., bo ...." nie używając przy tym słów wulgarnych obraźliwych to procesowanie takiej osoby jest conajmniej śmieszne (zakładam, że w taki sposób Doda się wyraziła - o sprawie wcześniej nie słyszałem, ale poczytam).

Natomiast nie zgodzę się z tym, że nie ma takiego czegoś jak uczucia religijne. Wiadomo tego w żaden materialny czy naukowy sposób się nie wyjaśni (podobnie jak miłości czy nienawiści, a wiadomo, że człowiek to odczuwa), ale można to dostrzec u osób chodzących do kościoła czy tam meczetu. Robią to z jakiś tam przekonań czy wiary. Wolnośc pod taką postacią gwarantuje nam Konstytucja RP, w której niejednokrotnie jest odniesienie do religii. A to, że katolicy roszczą sobie za dużo praw to sprawa o której pisać akurat nie musiałaś, bo to logiczne jak 2x2=4 :P. Nie mniej jednak uważam, że ustawa ta jest potrzebna.

michu:) napisał(a):Poza tym co z ludźmi, którzy nie wyznają religii.

Ten sam paragraf. Za wyśmiewanie/obrażanie z powodu inności w postrzeganiu tych uczuć.
Piotrrek

Gadu-Gadu: 7059131

Postprzez Codeine » 7 stycznia 2011 , 19:04

Piotrrek napisał(a):Natomiast nie zgodzę się z tym, że nie ma takiego czegoś jak uczucia religijne. Wiadomo tego w żaden materialny czy naukowy sposób się nie wyjaśni (podobnie jak miłości czy nienawiści, a wiadomo, że człowiek to odczuwa)

Większość ludzi, u których nie stwierdzono zaburzeń psychicznych, wie, czym jest miłość i nienawiść, bo to doznania wspólne dla gatunku ludzkiego. Pewnie ewolucjonista powiedziałby Ci szerzej, skąd się wzięły, w odpowiedzi na co wyewoluowały i nawet pokusiłby się o jasną definicję. Natomiast "uczucia religijne" to abstrakcyjny konstrukt. Ja ich nie mam, nie wiem czym są. Wiele osób z tego forum pewnie też zachodzi w głowę. Porównywanie czegoś, co jest cechą gatunkową do czegoś, co może być wynikiem efektywnego prania mózgu jest - mówiąc eufemistycznie - niestosowne.

Piotrrek napisał(a): Robią to z jakiś tam przekonań czy wiary.

Sugeruję tedy pozostać przy ochronie przekonań i swobodzie wyznawania wiary, a nie popierać podtrzymywanie potworków poznawczych, jak "uczucia religijne". Okay? Nie musimy rozmnażać terminów-bubli, które zaśmiecają nam sferę kogniwistyczno-lingwistyczną.

Piotrrek napisał(a): Nie mniej jednak uważam, że ustawa ta jest potrzebna.

Do czego? Nie wystarczą dotychczasowe prawa człowieka i prawo do godności osobistej, prawo do wyrażania poglądów i prawo do wyznawania takiej a takiej religii? Za mało? Uzasadnij.
Every day over 950 kids die of hunger. If you still think god is all-loving, then:

Obrazek

Na początku był Chaos, jest w środku i będzie na końcu! - ja.
Codeine

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hyde Park