Myśli SMOKA

Tematy dowolne (wymaga rejestracji by czytać)

Re: Myśli SMOKA

Postprzez annahelena » 29 listopada 2011 , 14:21

A to gustujesz w religijnym masochizmie? :)
Zawsze chciałam mieszkać w Krakowie. Piękne miasto.
annahelena

Gadu-Gadu: 0

Postprzez Dorota » 2 grudnia 2011 , 21:45

W Krakowie nie jest tak źle (jak by to mogło wyglądać po zagęszczeniu kościołów). Mają tam nawet własne, lokalne czasopismo racjonalistyczne.
Dorota

Gadu-Gadu: 25031906

Postprzez Smok » 3 kwietnia 2012 , 21:37

Spacerowałem dziś po Moim Krakowie. Nie wziąłem roweru, bo rano było brzydko, ale po pracy... Szedłem po Rynku. Wlazłem do Mariackiego... No i nie wiedzieć czemu postanowiłem do Dominikanów zaglądnąć... Ot, tak... Dawno nie byłem... I co widzę... Nie wiedzieć czemu nie da się wejść. Istne tłumy... Nabożeństwa nie mam a wejść się nie da... Czemuż? A oto sakrament pokuty... Osiem konfesjonałów, jak osiem krematoriów... A do każdego kolejka. Zawijana... Na kilka ładnych kwadransów, może godzin... Przeszedłem się po kościele... Od wejścia, przez prezbiterium do Wielkiego Ołtarza i w drugą stronę... Śmiałem się... Może nie głośno, ale żal mi się zrobiło tych biedaków... Ale później jednak poczułem delikatne przygnębienie... W zasadniczej większości jednak młodzi i bardzo młodzi ludzie... Ale z drugiej strony poszukałem wytłumaczenia... Dominikanie... Tak... Dla apostatów i dla kondycji Kościoła w Polsce dużo niebezpieczniejsi są łagodni, inteligentni i wygadani Psy Pana niż najbardziej rozwrzeszczani biskupi z Michalikiem i Góździem na czele... Musimy urobić Dominikanów...

http://smokgrzes.blog.pl/2012/04/03/wiz ... minikanow/
Smok Grzesio – ATHEIST PRIDE
Smok
Strażnik piekieł

Postprzez Klakier » 3 kwietnia 2012 , 21:46

Bywasz u nich, blisko masz, więc działaj :D
Dlaczego koniecznie nie możesz mieć racji tylko dlatego, że kilka milionów ludzi sądzi, że jej nie masz?
Frank Zappa
Klakier

Postprzez Smok » 3 kwietnia 2012 , 22:00

Działaj? Bombę mam podłożyć? Spalić kościół... To jest bardzo ciężka praca u podstaw...
Oni mają bardzo dobre kazania...
Nie wcinają się w spory polityczne... Na kazaniu mogą ani razu nie nawiązać do Jezusa, czy Ewangelii...
Są łagodni... Jak wilki w owczych skórach... A młodzież wali do nich drzwiami i oknami...
To wręcz jest w Krakowie tradycja... Msza studencka o 20.20... Albo dla liceum słynna 19...
Ale czas jest remedium na wszystko...
Smok
Strażnik piekieł

Postprzez Klakier » 3 kwietnia 2012 , 22:28

Ty to od razu o bombach. Spokojnie, święci też nie są, zawsze jakiś grzeszek na wierzch wyjdzie- byle opinia publiczna podchwyciła :wink:
Dlaczego koniecznie nie możesz mieć racji tylko dlatego, że kilka milionów ludzi sądzi, że jej nie masz?
Frank Zappa
Klakier

Postprzez Dark » 3 kwietnia 2012 , 22:58

Smok napisał(a):Spacerowałem dziś po Moim Krakowie. Nie wziąłem roweru, bo rano było brzydko, ale po pracy... Szedłem po Rynku. Wlazłem do Mariackiego... No i nie wiedzieć czemu postanowiłem do Dominikanów zaglądnąć... Ot, tak... Dawno nie byłem... I co widzę... Nie wiedzieć czemu nie da się wejść. Istne tłumy... Nabożeństwa nie mam a wejść się nie da... Czemuż? A oto sakrament pokuty... Osiem konfesjonałów, jak osiem krematoriów... A do każdego kolejka. Zawijana... Na kilka ładnych kwadransów, może godzin... Przeszedłem się po kościele... Od wejścia, przez prezbiterium do Wielkiego Ołtarza i w drugą stronę... Śmiałem się... Może nie głośno, ale żal mi się zrobiło tych biedaków... Ale później jednak poczułem delikatne przygnębienie... W zasadniczej większości jednak młodzi i bardzo młodzi ludzie... Ale z drugiej strony poszukałem wytłumaczenia... Dominikanie... Tak... Dla apostatów i dla kondycji Kościoła w Polsce dużo niebezpieczniejsi są łagodni, inteligentni i wygadani Psy Pana niż najbardziej rozwrzeszczani biskupi z Michalikiem i Góździem na czele... Musimy urobić Dominikanów...

http://smokgrzes.blog.pl/2012/04/03/wiz ... minikanow/

A fotki to gdzie? Jak to mówią pics or it didn't. :D
Prawdy szukałem. Zdarłem fałszu maskę...
Zasłona spadła, wyszedłem z kościoła!
Dark

Postprzez Smok » 3 kwietnia 2012 , 23:44

Musi wystarczyć słowo mówione, a w zasadzie pisane... Przecież nie będę fotografował tych kolejek... ;)
Niech się spowiadają...
Smok
Strażnik piekieł

Postprzez Marioosz » 4 kwietnia 2012 , 01:39

hehe a u mnie w mieście diecezja sosnowiecka aż plakaty zrobiła. W lokalnej prasie nawet o akcji diecezji pisali, a i na stronce gazeta.pl w miejskim informatorze artykuł zamieścili, że organizują "noc konfesjonałów"
Co za czasy nastały żeby kościół musiał reklamować przeprowadzaną akcje spowiedzi :) aż jestem ciekaw czy na mieście te plakaty też wiszą

http://sosnowiec.gazeta.pl/gazetasosnowiec/1,93867,11407380,Pierwsza_Noc_Konfesjonalow_w_sosnowieckiej_diecezji.html
Marioosz

Postprzez Dark » 4 kwietnia 2012 , 15:55

Smok napisał(a):Musi wystarczyć słowo mówione, a w zasadzie pisane... Przecież nie będę fotografował tych kolejek... ;)
Niech się spowiadają...

A czemu nie? Nie żeby przeszkadzać - (wyłączyć dźwięk migawki) i bez flesza na przykład. Jakbyś był w Azji w buddyjskiej świątyni to nie robiłbyś zdjęć pielgrzymom jak kręcą młynkami, żeby potem wrzucić do tekstu?
Prawdy szukałem. Zdarłem fałszu maskę...
Zasłona spadła, wyszedłem z kościoła!
Dark

Postprzez tytuslodz » 25 czerwca 2013 , 23:35

Radek_88 napisał(a):
Smok napisał(a):Jeszcze zeby siostra i maz jej dziecka byli katolikami... Ale gdzie tam!

Większość "katolików" to katolicy na zasadzie "co ludzie powiedzą".
Na codzień mają większość nauk kościoła delikatnie mówiąc gdzieś.
Ale jak przyjdzie co do czego to ślub oczywiście kościelny bo "co ludzie powiedzą",
bo rodzina będzie naciskać itd. Wydaje mi się, że większość ludzi w tym kraju to
hipokryci deklarujący katolicyzm pod wpływem presji otoczenia.

hipokryci? chyba zdecydowanie za mło powiedziane . co nei nawyczyniaja- spowiedz i po sprawie, na codzien w kosciele byli w swieta, a i to w 99 pewnie nawaleni , , ale wiara na mordach az sie pieni ;)
tytuslodz

Poprzednia strona

Powrót do Hyde Park