Dokąd katolicki Ciemnogrodzie...?

Tematy dowolne (wymaga rejestracji by czytać)

Dokąd katolicki Ciemnogrodzie...?

Postprzez Michał Apostata » 16 grudnia 2008 , 20:22

,,Nikt nie może żądać tytułem odszkodowania zwrotu kosztów poniesionych w następstwie urodzenia się, życia, tożsamości genetycznej, lub naturalnych cech genetycznych dziecka ani zadośćuczynienia z tej przyczyny''.

To projekt jednego z przepisów nowej ustawy. Chodzi o sytuację, w której kobieta zostaje zmuszona do urodzenia chorego dziecka, mimo że aborcję dopuszczało prawo. Nie będzie ona mogła domagać się odszkodowania w związku z odmową wykonania zabiegu. – Życie ludzkie jest wartością samą w sobie niezależnie od choroby i cierpienia – twierdzi poseł z bożej łaski Jarosław Gowin. – Możliwość dochodzenia odszkodowania byłaby przyznaniem, że wartość życia zależy od jego jakości – dodaje.

Przepis ten nie pozwala również polskim sądom na traktowanie jako ,,szkody'' wydatków na leczenie chorego dziecka nie zaś jego istnienia i z tego tytułu zasądzanie zadośćuczynienia.

Po głośnej sprawie Alicji Tysiąc, której ciąża groziła utratą wzroku, trybunał w Strasburgu nakazał państwu polskiemu wprowadzenie przepisów pozwalających kobiecie uzyskać wiążącą decyzję, czy aborcja jej przysługuje. A jeśli tak – umożliwić wykonanie zabiegu w stosownym terminie. Polska nadal nie wprowadziła zmian w prawodawstwie, mimo że od wyroku minęło prawie dwa lata. Jak widać skundlone z Episkopatem rządy mają się dobrze.

Na świecie procesy o zmuszanie do urodzenia dziecka wbrew prawu do aborcji nazywa się sprawami o ,,złe urodzenie,'' u nas tworzy się prawo, w obliczu którego takiego procesu nie będzie można w ogóle wytoczyć.

10 tys. Polek dokonało w Wielkiej Brytanii aborcji w 2007 r. na koszt brytyjskiej publicznej służby zdrowia, co kosztowało brytyjskiego podatnika ok. 10 mln funtów – podaje dziennik ,,The Sun''. Autorzy publikacji powołują się na Aleksandrę Józefowską, rzeczniczkę polskiej Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. Według gazety, Polki zainteresowane przerwaniem ciąży zatrudniają się czasowo w Wielkiej Brytanii w celu uzyskania numeru ubezpieczenia socjalnego (tzw. NIN), a następnie udają się do lekarza po skierowanie na zabieg. Wielka Brytania ma liberalne ustawodawstwo aborcyjne dopuszczające przerwanie ciąży do 24 tygodnia. Na turystykę aborcyjną prócz Polek decydują się także katoliczki z Irlandii.
A co na to Pan na Watykanie?
Religia jest obrazą godności człowieka!
Michał Apostata

Postprzez Smok » 17 grudnia 2008 , 16:08

Mi sie nawet nie chce zabierac glosu w takich sprawach...
Pan Gowin mieni sie byc super-etykiem...
A ja sie zapytuje kto powiedzial, ze jakas tam zydowska mitologia ma byc wyznacznikiem mojej moralnosci?
Moze trzeba siegnac do mitologii Slowian, Grekow, Rzymian lub Skandynawow?
Ludy indo-europejskie sa nam, Polakom, zdecydowanie blizsze niz semickie...
Smok Grzesio – ATHEIST PRIDE
Smok
Strażnik piekieł

Gadu-Gadu: 0

Postprzez P.Wiśniewski » 17 grudnia 2008 , 19:13

Ja tylko nie rozumiem, czemu już i tak skądinąd konserwatywna partia do pracy nad tak ważną ustawą wystawiła najbardziej chyba konserwatywnego członka :(
Pozdrawiam,
Paweł

---
"Imagine there's no Heaven
It's easy if you try
No hell below us
Above us only sky
Imagine all the people
Living for today"
P.Wiśniewski

Postprzez Azja » 17 grudnia 2008 , 20:05

A co miała zrobić? Dowolny mniej konserwatywny zostałby potraktowany jako ostentacyjny brak dobrej woli i współpracy. No i chęć urażenia uczuć. Or whatever.
Dn. 18.12.2008 aktem formalnym wystąpił z Kościoła Rzymskokatolickiego (apostazja)
Azja

Postprzez Michał Apostata » 17 grudnia 2008 , 21:22

P.Wiśniewski napisał(a):Ja tylko nie rozumiem, czemu już i tak skądinąd konserwatywna partia do pracy nad tak ważną ustawą wystawiła najbardziej chyba konserwatywnego członka :(

A jak myślisz? Macki Episkopatu rzymsko-pedofilskiego nie sięgają tam gdzie trzeba? Już oni wiedzą jak trzymać rączki na pulsie.
Michał Apostata

Postprzez Smok » 18 grudnia 2008 , 11:24

Kosciol trzeba pozbawic wplywow...
A jak to zrobic?
Pozbawic instytucje kasy?
A jak...
Nie wiem... Komisja majatkowa? Juz ludzie burcza ;)
Moze ten podatek jak w Niemczech...
Polacy nie lubia placic jak im sie kaze...
Smok
Strażnik piekieł

Postprzez Michał Apostata » 18 grudnia 2008 , 11:41

Smok napisał(a):Kosciol trzeba pozbawic wplywow...
A jak to zrobic?
Pozbawic instytucje kasy?
A jak...
Nie wiem... Komisja majatkowa? Juz ludzie burcza ;)
Moze ten podatek jak w Niemczech...
Polacy nie lubia placic jak im sie kaze...

Ale ogłupionych moherów kilka milionów w tym naszym Ciemnogrodzie znajdzie - a to wystarczy. Przejmie wpływy Belzebub z Torunia i będzie mieszał wiekuiście po dni swoje ostatnie.... na ziemi... tej ziemi.... na ktorą (qurwasz mać) miał ktoś zstąpić i ją odnowić - i gówno!
W międzyczasie zrobi prezydentem Antka Policmajstra, premierem Jerzego Roberta Nowaka, z Ziobrą pobuduje "Bereze Kartuską" i na pierwszy ogień pójdzie tak zwana post-komuna i zdrajcy Kościoła, czyli wszelkiej maści przechrzty i apostaci. Smoku - już też jesteś na ich liście.
Michał Apostata

Postprzez Smok » 18 grudnia 2008 , 11:46

Zobaczymy kto kogo...
Ostatnio przy piwku rozmawialem o ciekawych projektach w zdesakralizowanych kosciolach...
Np. wielki aquapark w Licheniu?
To oni niech sie boja...
A mohery wymra... A mlodziez jakas leniwa jest... ;)
Dlatego kosciol tak walczy z konsumpcyjnym stylem zycia...
Kosciol jest pase... :)
Smok
Strażnik piekieł

Postprzez Templariusz » 19 grudnia 2008 , 14:32

Smok napisał(a):Mi sie nawet nie chce zabierac glosu w takich sprawach...
Pan Gowin mieni sie byc super-etykiem...
A ja sie zapytuje kto powiedzial, ze jakas tam zydowska mitologia ma byc wyznacznikiem mojej moralnosci?
Moze trzeba siegnac do mitologii Slowian, Grekow, Rzymian lub Skandynawow?
Ludy indo-europejskie sa nam, Polakom, zdecydowanie blizsze niz semickie...

ja tam ekspertem nie jestem, ale o wierzeniach dawnych Słowian to chyba nie wiemy zbyt wiele...
życie takiego Słowianina czy Słowianki zaczynało się w chwili narodzin (niektórzy twierdzą, że nawet 7 lat później, ale rozważania na temat "życia" i "życia właściwego" zostawię w spokoju), a kończyło w chwili śmierci, kiedy dusza szła do Wyraju...
może i dawni Słowianie to byli barbarzyńcy, może ja jestem jakiś inny, ale uważam, że zmuszenie p. Tysiąc, by urodziła dziecko, którego rodzić nie chce i być może poświęciła swój wzrok to dopiero jest barbarzyństwo... to jest prawdziwe okrucieństwo na miarę katolików...
IN OMNIA DUBITARE
Templariusz

Postprzez Smok » 19 grudnia 2008 , 14:37

Moralnosc katolikow:

NIE dla aborcji i in vitro, bo dwie komorki to juz czlowiek!
TAK dla kary smierci, bo to nie czlowiel?

NIECIERPIE MORALNOSCI KATOLICKIEJ, po prostu dziala mi na nerwy... :evil: :twisted:
Smok
Strażnik piekieł

Postprzez n. » 19 grudnia 2008 , 15:58

Smok napisał(a):A ja sie zapytuje kto powiedzial, ze jakas tam zydowska mitologia ma byc wyznacznikiem mojej moralnosci?

w ramach ciekawostki: judaizm, z ktorego wyrosla sekta chrzescijanska, jest w sprawach aborcji duzo bardziej liberalny :)

katole to klasa sama w sobie...
death of illusions
n.

Postprzez axis » 20 grudnia 2008 , 02:25

Smok napisał(a):Moralnosc katolikow:

NIE dla aborcji i in vitro, bo dwie komorki to juz czlowiek!

A co tam 2 komorki a w zasadzie gamety, zygota czyli jedna diploidalna komórka to juz pelnoprawny obywatel ;]

- Kiedys w programie Drzazgi jakas dziewusia chlapla ze "ten biedny plemniczek tez chce zyc ..."
A z przeciwnej strony sali dobieglo:
"Wypijmy wiec za te wszystkie dzieci ktore wsiakly w przescieradla"

;]
--
Axis^

Żadna religia nie jest ważniejsza niż ludzkie szczęście
Budda Siakjamuni
axis

Gadu-Gadu: 161862

Postprzez atoh » 20 grudnia 2008 , 05:27

axis napisał(a): - Kiedys w programie Drzazgi jakas dziewusia chlapla ze "ten biedny plemniczek tez chce zyc ..."
A z przeciwnej strony sali dobieglo:
"Wypijmy wiec za te wszystkie dzieci ktore wsiakly w przescieradla"

LOL.
To mi przypomniało jedno z moich życiowych mott:
Jeśli czujesz się czasem mały, smutny, bezużyteczny i w depresji to pomyśl o tym, ze kiedyś byłeś najszybszym i najbardziej farciarskim plemnikiem w swojej grupie.
atoh

Postprzez arfik » 20 grudnia 2008 , 10:22

Hi, hi. Jak wspomnę sobie małoletnie czasy - jak mawia rosyjski zegarmistrz - to wg katolskich kryteriów wielokrotnie dopuściłem się masowych mordów na narodzie polskim :lol: - tak jak pozostałe 90% dorastających chłopców.
"Filozofia zaczyna się tam, gdzie kończy się religia, podobnie jak przez analogię chemia bierze początek u kresu alchemii, astronomia zaś zajmuje miejsce astrologii." Ch. Hitchens
arfik

Postprzez Smok » 20 grudnia 2008 , 13:15

Wy się tam nad plemnikami nie rozczulajcie...
Pomyślcie tylko o miliardach tych biednych kobiet, które co miesiąc w bólach, mękach i krwawieniach oddają różnym allwaysom i innym skrzydełkom małe jeszcze nie spłodzone dzieciątka...

NIE MIESIĄCZCE!
Panowie do dzieła :!:

Każde jajo powinno być zapłodnione :!:
Smok
Strażnik piekieł

Następna strona

Powrót do Hyde Park