KATO-PARANOJA

Tematy dowolne (wymaga rejestracji by czytać)

Re: KATO-PARANOJA

Postprzez Michał Apostata » 16 stycznia 2013 , 13:46

Jaja jak kardynalskie birety!
Poczytajcie jak to sie gawiedź oglupia na portalu „Diakonia Życia”

Pytanie (zadane przez: luiza w dniu: 2012-12-30) :
czy stosowanie prezerwatyw w ciąży jest grzechem? (Nr pytania: 450)

Odpowiedź :
Stosunek małżeński uważamy z godziwy, jeśli wyraża wzajemną miłość i nie zostaje w żaden sposób przez człowieka ubezpłodniony. Nawet, jeśli jest duże prawdopodobieństwo, (czy wręcz pewność), że naturalne uwarunkowania uniemożliwiają poczęcie, nie wolno nam stosować dodatkowych „zabezpieczeń”(jest to grzechem). W przypadku ciąży jest w tym względzie pewność, pozostaje więc pytanie, w jakim celu stosowana jest prezerwatywa (zwiększanie de facto stuprocentowej pewności nie ma sensu). Można teoretycznie rozważać konieczność zastosowania prezerwatywy ze względu na poważne zagrożenie zdrowia bądź życia. Prezerwatywa jednak nie zabezpiecza przed przenoszeniem chorób wirusowych, a w innych przypadkach trzeba podjąć leczenie powstrzymując się na ten czas od współżycia. Ks. Waldemar Olech
= = = =
A skąd ten konsekrowany rzymsko-katolicki szaman to wie. Praktykuje z prezerwatywami?

Pytanie (zadane przez: PAWEŁ w dniu: 2012-12-16) :
MOJA ŻONA DOKONAŁA PRZED LATY ABORCJI, (BYŁA NIEZAGROŻONĄ ZDROWOTNIE STUDENTKĄ), TO CZY MÓGŁ JĄ KAPŁAN ROZGRZESZYĆ I POTEM MOGŁA ZAWRZEĆ SAKRAMENT MAŁŻEŃSKI? CZY TAKIE MAŁŻEŃSTWO W ŚWIETLE PRAWA KANONICZNEGO JEST "WAŻNE"? (Nr pytania: 444)
Odpowiedź
Jeśli uzyskała rozgrzeszenie tzn., że wszystko dokonało się formalnie poprawnie - została w ten sposób również zwolniona z ekskomuniki. Więc z tego tytułu na pewno nie można podejrzewać, że małżeństwo jest nieważnie zawarte. Ks. Waldemar Olech
= = =
Czyli sprawa jasna. Aborcja jest tylko grzechem do czasu rozgrzeszenia!

http://www.oaza.pl/cdz/dz-odpowiada-na-pytania
==================
Jest tam tego setki - olać się a nawet usrać można po pachy!
Religia jest obrazą godności człowieka!
Michał Apostata

Postprzez Michał Apostata » 25 stycznia 2013 , 14:00

Diakonia Życia odpowiada na pytania
Pytanie (zadane przez: Ewa w dniu: 2012-08-25):
Witam. Czy pozbywanie się włosów na narzadach rodnych jest szkodliwe z punktu widzenia medycznego? A czy to jest grzech? (Nr pytania: 413)
- - -
Odpowiedź (udzielona przez: Sylwia Dudek w dniu: 2012-08-27):
Depilacja miejsc intymnych sprzyja infekcjom grzybiczym.
= = = = = =
Wobec braku pełnej odpowiedzi po wnikliwej analizie Pisma zwanego Biblią uważam że depilacja jest grzechem i to ciężkim, albowiem wykracza przeciwko boskim prawom natury.
Skoro Opatrznośc stworzył człowieka z zarostem w okolicach intymnych (przyslonietych później listkiem figowym) to poprawianie Pana Boga jest właśnie grzechem....
A tego Pan Buk bardzo nie lubi i może takich depilatorów srogo ukarać... Na przyklad - grzybicą, jak to podają eksperci z Diakonii.
Michał Apostata

Postprzez annahelena » 25 stycznia 2013 , 15:57

Michał Apostata weszłam na stronę tej Diakoni, żeby poczytać o innych "problemach". Włos się na głowie jeży. Aż nie chce się wierzyć, że oni we wszystkim widza grzech. :shock:
annahelena

Gadu-Gadu: 0

Postprzez simcha » 26 stycznia 2013 , 19:46

Witam wszystkich. Jestem nowy na forum, niedawno dokonałem apostazji. Napisałem o tym w odpowiednim dziale i nie mogę doczekać się akceptacji moderatora :). Cała procedura to jednym słowem 'katoparanoja' :)
simcha

Gadu-Gadu: 7723184

Postprzez Michał Apostata » 30 stycznia 2013 , 16:51

28 stycznia k/Annopola nawalony jak bąk ksiądz kanonik proboszcz Andrzej Czesław Bąk spowodował wypadek i uciekł z miejsca zdarzenia - oczywiście z promilami, (1,4) a jakże. Poszedl w slady biskupa, pokajal się, wyraził żal za grzechy i....
Czeka teraz aż parafianie zbiorą kasę na nową furę.
A na forum owieczki pisza tak:
Parafia św. Joachima i Anny - rodzicow Niekopulanej Dziewicy
pow. Kraśnik, woj. lubelskie
23-235 Annopol, ul. Kościuszki 1, tel. (+48) 15 8313418
E-mail: annopol@sandomierz.opoka.org.pl
Obsada personalna:
Proboszcz: Ks. kanonik Andrzej Czesław Bąk (od 2007 roku)
Strona www: http://www.annopol.sandomierz.opoka.org.pl
+ + + + + +
Hierarchia zachowana Ponad 2 promile przysługuje w Polsce biskupom. Proboszcz musi się zadowolić jedynką z haczykiem.

Następny "do golenia"? Ustali sobie karę, którą mu i tak obniżą? Kiedyś na samochodach początkujący kierowcy naklejali zielony listek, proponuję oznakowywać księże auta. Tak na wszelki wypadek ...

Może to było takie symboliczne zakończenie w tym roku kolędowania? Muszę sobie zaraz strzelić kielicha. Bo na trzeźwo nie da się pojąć co to teraz się na świecie dzieje.

KSIEZA MUSZA PIC PRZECIEZ NA CZEZWO TYCH KLAMSTW KOMUKOLWIEK WCISKAC SIE NIE DA

Parafianie będą mieli za swoje, codziennie będzie musiał stać pod plebanią w pełnej gotowości samochód z kierowcą przez całą dobę. Dla świętego spokoju policja powinna zwrócić prawko proboszczowi.
Michał Apostata

Postprzez Michał Apostata » 12 lutego 2013 , 01:02

Pan na Watykanie abdykował.
Właśnie rozmawiałem ze szwagrem z Niemiec. Okazuje się że tam u nich o abdykacji papieża Niemca - Niemcy w ogóle się nie podniecają. Wiadomość podali krótko w głównych wydaniach serwisów na kilku stacjach i Amen! Szlus! Realizują ramówki zgodnie z planem. Jakby nic szczególnego się nie stało. Żadnych zmian w programie.
Zaś w naszym skołtunionym przez Kościół ciemnogrodzie zapanowała przenajświętsza sraczka - TVP Info, TVP 1, TVP 2, Polsat, TVN, TVN 24, no i TV Trwam - im wybaczam.
Kraśko poleciał ze sraczką do Rzymu - nadawał z takim namaszczeniem i atencją jakby go sam Duch Święty nawiedził. Wierni są zszokowani, chyba nie przeżyją tej decyzji. Świętobliwych ochów, achów nie ma końca. Przy okazji wraca sprawa Wielkiego Herosa Cnót Wszelakich i niebiańskiego ofiarowanego bogu cierpienia. Brakuje tylko aby spikerki poubierały się na czarno i zapaliły świeczki. Spytajcie tych konsekrowanych szamanów, ktorzy tak masowo oblegają studio - jak to jest? Duch Święty kazał mu się odwołać?
- - - -
Chyba dzisiaj nie będę otwierał lodówki.
Michał Apostata

Postprzez Klakier » 12 lutego 2013 , 12:21

To gadanie o stanie zdrowia to zwykłe mydlenie oczu. Od kiedy posadził dupę na tronie w 2005, ten tron zaczął się robić z biegiem czasu coraz bardziej gorący. Afera za aferą, to i widocznie bilans zysków i strat z piastowania takiego stanowiska nie wyszedł mu pozytywnie. Więc spieprza póki może i zostawia innym ten burdel. Może się też okazać, że zrobił jakiś gruby przekręt i się zmywa, nie wykluczone.
A tego co się dzieje w polskiej TV nie warto komentować. Jak już oglądam, to staram się przeskakiwać na zagraniczne programy, bo nasi często pierd.olą jak po grzybach :lol:
Dlaczego koniecznie nie możesz mieć racji tylko dlatego, że kilka milionów ludzi sądzi, że jej nie masz?
Frank Zappa
Klakier

Postprzez Michał Apostata » 12 lutego 2013 , 17:49

Klakier!
Świeta prawda.
Benek XVI od pewnego czasu cierpiał na głęboką depresję co było aż nadto widocznie na jego wyrazie twarzy. Zaczęło się od skandali pedofilskich i tu go sumienie gryzło z czasów kiedy był prefektem Kongregacji Doktryny Wiary za zamiatenie wespól z Wielkim Herosem, później kompromitacja wobec wykradzionych i ujawnionych przez osobistego kamerdynera tajnych dokumentów, następnie afery finansowe Banco Ambroziano, aż w końcu wtopa kiedy palnął, „że Boga nie ma….”. Uznał, że nie wytrzyma tej świętobliwej hipokryzji i zakłamania, poza tym już sam tracił zmysły. Zresztą, każdy by stracił gdyby był prezesem takiego eklezjalnego burdelu.
Michał Apostata

Postprzez Klakier » 12 lutego 2013 , 20:58

Mnie zastanawia że na naszym forum jest tak cicho o tym. Choćby nie wiem jak mocno mieć w d*** kwestie wiary i kościół instytucjonalny, to mamy właśnie do czynienia z wydarzeniem cholernie ważnym.
Ostatni taki przypadek miał miejsce ponad 700 (!!!) lat temu. Jest tu dużo ludzi którzy chyba o niczym innym nie gadają, jak o kościele. I co? I wychodzi na to że nic, skoro dosłownie trzy osoby zwróciły na to uwagę.
Inaczej jak ignorancją to tego nie umiem nazwać. Za to dowiedziałem się, że istnieją ankiety dotyczące spasionych kotów. No komedia, doprawdy komedia
Dlaczego koniecznie nie możesz mieć racji tylko dlatego, że kilka milionów ludzi sądzi, że jej nie masz?
Frank Zappa
Klakier

Postprzez beanshee » 12 lutego 2013 , 23:15

Klakier, odejdzie jeden, przyjdzie nowy.
Czy to coś zmieni w naszym życiu? Nie sądzę. Nawet podejrzewam, że w życiu przeciętnego katolika absolutnie nic się nie zmieni.
Po prostu trochę roboty będzie miał papieski heraldyk. Kilku dostojników straci posady, kilku je dostanie i tyle.
beanshee

Postprzez Kallipygos » 12 lutego 2013 , 23:35

Klakier napisał(a):Mnie zastanawia że na naszym forum jest tak cicho o tym. Choćby nie wiem jak mocno mieć w d*** kwestie wiary i kościół instytucjonalny, to mamy właśnie do czynienia z wydarzeniem cholernie ważnym.
Ostatni taki przypadek miał miejsce ponad 700 (!!!) lat temu. Jest tu dużo ludzi którzy chyba o niczym innym nie gadają, jak o kościele. I co? I wychodzi na to że nic, skoro dosłownie trzy osoby zwróciły na to uwagę.
Inaczej jak ignorancją to tego nie umiem nazwać. Za to dowiedziałem się, że istnieją ankiety dotyczące spasionych kotów. No komedia, doprawdy komedia

A o czym innym tu pisać, jak nie o kościele. Forum ściśle związane z tym tematem.
No, ale znalazłam chwilę czasu i skrobnę słówko na temat tego WIELKIEGO wydarzenia. Moim skromnym zdaniem Benek dokopał się do czegoś, co przechyliło szalę gnoju jaki zalewa KRK i zwyczajnie zwiał. Nie dziwię mu się. Jeden odszedł, będzie kolejny, żuk gnojarz dalej toczy swoją kulkę... O ile następca nie wprowadzi jakichś wielkich reform, nic to dla nas w praktyce nie znaczy. Chyba że ktoś wierzy w brednie-przepowiednie, że następny papież będzie czarny, a potem to apokalipsa. :twisted:
Bardziej się przejmuję, że jutro mam debiutanckie szkolenie dwóch grup i na śniadanie będę żarła kanapki z Kalmsem.
I stworzyli ludzie bogów na swoje podobieństwo.
Kallipygos

Postprzez Matt Kaboom » 13 lutego 2013 , 00:19

Sorry Klakier, ale to co się dzieje że Benkiem wyjątkowo mi powiewa.

Przecież jakie ma znaczenie, że sam zrezygnował? Mimo fajnych teorii spiskowych i tak się nie dowiesz niczego. A może po prostu nie chciał publicznie pokazywać się jako stertyczały dziad jak jego poprzednik. Może chciał odpocząć przed śmiercią. Może chciał przejść do historii nie tylko jako następca jp2.

Tylko po co tym się podniecać? Za parę lat i tak uderzyłby w kalendarz i tak. Co za różnica. Jego następca, kimkolwiek będzie, będzie katolikiem, więc wiele się nie zmieni. A jeśli nawet, to dlaczego ja, ateista, były członek kościoła, miałbym się tym interesować? Nie mój cyrk, nie moje małpy.

Prezesami innych firm też się tak interesujesz?
Matt Kaboom

Postprzez Wolf » 13 lutego 2013 , 20:14

"Niemiec pracuje do emerytury, a Polak do śmierci" - jak to fajnie ktoś powiedział.

:arrow: Co ma być, to będzie, na zmiany bym nie liczył, KC jest raczej w takim samym składzie, więc zmian nie będzie - ot, głowa obcego państwa abdykowała i tyle. Mam ciekawsze zainteresowania, typu opijać dzisiaj zakończoną sesję :D
"Każdy z nas nosi w sercu wiele wilków: miłość, gniew, odwagę, strach... Przeżyją tylko te, które nakarmisz"

07.03.2009 - tak jakby urodzony na nowo.
Wolf

Gadu-Gadu: 3183659

Postprzez Dark » 14 lutego 2013 , 14:22

Klakier napisał(a):To gadanie o stanie zdrowia to zwykłe mydlenie oczu.

Z tego co pisali w GW to przeszedł niedawno operację wymiany rozrusznika serca i nikt nie wiedział, że w ogóle taki miał wszczepiony. Spokojnie mogę sobie wyobrazić, że gość zbliżający się powoli do 90tki, widzi, że zapomina, słabo kuma, nie dosłyszy, ledwo chodzi, ma milion chorób, które zaprzątają jego uwagę, że nie nadaje się do walki z siłami laicyzacji i rezygnuje. Dzięki temu zachowa luksusy, a znikną obowiązki i być może będzie miał wpływ na wybór następcy. Same zyski.

Kilku papieży już abdykowało, ale od wieków nie było takiej sytuacji. To nie jest jednak jakoś specjalnie rewolucyjne na tle zmian KRK w ostatnich stu latach. Jeszcze w latach 70tych ludzie w Polsce chodzili na łacińskie msze z których niewiele kumali. To był prawdziwy przewrót, nie mówiąc już o tym co się działo na Zachodzie. Zagwozdkę mają tylko jacyś starzy ultratradycjonaliści, bo papa był namiestnikiem, zastępcą samego bóstwa na ziemi. Skoro został rękami kardynałów wybrany przez samego niebieskiego fuhrera, to nie ma prawa rezygnować. Tutaj jednak papanazi miał inne poglądy, jeszcze jako kardynał.

Wątpię czy to przyniesie jakieś niesamowite zmiany, przecież równie rewolucyjna decentralizacja polskiego kościoła przeszła prawie nie zauważona. Prymas od lokalnego jedynowładcy stał się tylko tytułem honorowym. I co? I nic. Papieże we wczesnym średniowieczu też nie mieli specjalnej władzy nad innymi biskupami, proces centralizacji trwał wiekami, a całkiem nieźle im się powodziło.

Poza tym:
beanshee napisał(a):Klakier, odejdzie jeden, przyjdzie nowy.

Kallipygos napisał(a):A o czym innym tu pisać, jak nie o kościele. Forum ściśle związane z tym tematem.

Moim zdaniem jednak większy wpływ na upadek wiary, religii, a w konsekwencji KRK mają zmiany w mentalności ludzi, które są efektem przemian cywilizacyjnych. Motorem napędowym jest i była nauka, a bardziej namacalnie dla wszystkich technologia, która zmienia życie społeczne, ekonomiczne itd. Kościół nie ma tu NIC do powiedzenia, bo przecież awantury o kondomy i prawa reprodukcyjne to tylko niewielki element wszystkich zmian.
Prawdy szukałem. Zdarłem fałszu maskę...
Zasłona spadła, wyszedłem z kościoła!
Dark

Postprzez Michał Apostata » 15 lutego 2013 , 14:44

Polacy-katolicy na masową skalę wyzyskują... swoich konsekrowanych szamanów. Zamawiają odprawianie mszy i bywa, że... nie płacą za wykonaną usługę! Na przykład proboszcz ks. Kanonik Jarosław Szlenzak z kościoła pw. dwojga świętych Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty w Pilicy za rok Pański 2012 doliczył się, że w jego parafii było aż 57 zamówionych mszy, za które nikt nie zapłacił. To w praktyce oznacza blisko 2 miesiące codziennych mszalnych szamaństw nieuregulowanych przez rodziny. Mówiąc wprost, przez 2 miesiące wielebni z tej parafii harowali, wzywając Pana Boga swego (na ołtarz) nadaremno. Dlatego wielebny zaapelował do parafian o „wrażliwość sumienia i pamięci o swoich zmarłych". Wnioskować należy z tego, że darmowych mszy ich Pan Bóg Jahwe-Adonai wew Trójcy zmarłym nie zaliczy.
Michał Apostata

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hyde Park