Powitania dla nowych członków forum

Tematy dowolne (wymaga rejestracji by czytać)

Re: Powitania dla nowych członków forum

Postprzez Kallipygos » 5 maja 2012 , 19:35

pawelgdynia napisał(a):Witam wszystkich na tym forum,

Kilka słów o mnie - 31 lat, żonaty, Pomorzanin (bardziej Kaszuba niż Polak), z wyuczonego zawodu ekonomista, z wykonywanego finansista przedsiębiorstw (generalnie pilnuję, aby firma zarabiała i starczało na wypłaty), z pasji podróżnik po Polsce, miłośnik regionu Pomorza, nielegalny przewodnik po Trójmieście, Kaszubach i okolicach (ale wkrótce mają uwolnić ten zawód i będę mógł wyjść z podziemia). Ponadto interesuje mnie historia (powszechna i Polski), psychologia, no i sport (sauna, jacuzzi i tym podobne sporty ekstremalne).

Planuje w końcu wystąpić z KK w trzecim tygodniu maja 2012. I już się nie mogę tego doczekać.

Miło Was poznać...

---
Paweł z Gdyni

Mi też miło poznać.
Anna z Gdyni :)
I stworzyli ludzie bogów na swoje podobieństwo.
Kallipygos

Postprzez Kallipygos » 5 maja 2012 , 19:38

staryczlowiek napisał(a):Czesc wszystkim.
Formalnie jeszcze katolik :( ale od wieeelu lat to tylko formalnosc. Wkrotce jak znajdziemy z zona troche czasu to idziemy oficjalnie wypisac sie z cyrku.
Mieszkamy w Krakowie od paru lat. Dwoch synow.
Taki tam standardzik :)

O, czyżby kolejne podwójne wypisanie? Fajnie, we dwójkę łatwiej, coś o tym wiem... viewtopic.php?f=1&t=852
I stworzyli ludzie bogów na swoje podobieństwo.
Kallipygos

Postprzez Wojmir » 21 maja 2012 , 10:16

Witam wszystkich jestem z Siemianowic .tak przez przypadek znalazłem tą stronke i to własnie tu dowiedziałem się że jest coś takiego jak formalne odejście z kościoła :D i postanowiłem uczynić to faktem.Szkoda tylko że było za późno na "tydzień apostazji" :( Tak więc jutro zaczynam droge :)
Wojmir

Gadu-Gadu: 0

Postprzez Kitka » 21 maja 2012 , 11:29

Witam serdecznie i życzę powodzenia.

Zachęcam do założenia własnego wątku w "Doświadczeniach apostatów".
Nie wyrażam zgody na cytowanie moich wypowiedzi w całości lub części na portalach innych niż apostazja.pl, apostazja.info
Kitka
Strażniczka piekieł

Postprzez Wiedźmin » 21 maja 2012 , 12:01

Kitka dobrze mówi, załóż wątek i dziel się doświadczeniem z "procesu" :D Witamy
Na pohybel skurwysynom
A. Sapkowski

Z czarnymi trzeba zrobić porządek. Najlepiej
terrae napisał(a):jak w Chinach, wyłapać i do pracy na polu.
Wiedźmin

Gadu-Gadu: 642305

Postprzez Zatoichi » 25 maja 2012 , 00:43

Witajcie ludziska płci trojga (he,he będę ultrapoprawny politycznie ;))!

Od ponad 23 lat praktykujący bezkościelność i na dodatek ateista. I doszedłem do wniosku że trzeba dopełnić aktualnie możliwych formalności urzędowych, bo co, bo wkurza mnie że mimo mojej niezłomnej od lat postawy ktoś urządziłby mi np. pogrzeb z księdzem. Albo jakieś namaszczenie chorych, które widzę często u siebie w szpitalu, kiedy zatrudniony oficjalnie ksiądz katolicki, ten akurat o bardzo małym rozumku, z gębą zdradzającą nadużywanie wina mszalnego co najmniej, lata od chorego do chorego paćkając ich nieprzytomnych jakimś mazidłem, nie ważne mu katolik, jehowita, muzułmanin czy kto inny... Tak się realizuje w Polsce wolność wyznania i przekonania... DNR nie ma mocy prawnej ale może DNS - Do Not Sacramentize - na klacie sobie wydziergać? :twisted:

A więc - Tuptusiu, w drogę!
Jak już będę "po" to się pochwalę.
Chyba. :wink:
Zatoichi

Postprzez Smok » 25 maja 2012 , 14:13

Witaj, witaj...
Czuj sie u nas jak u siebie w domu!
No i bezwzglednie, jak mozesz, zaloz watek w "doswiadczeniach" i pisz jak przebiegaja formalnosci!
I baw sie dobrze!
Smok Grzesio – ATHEIST PRIDE
Smok
Strażnik piekieł

Postprzez Wiedźmin » 26 maja 2012 , 00:02

Witajcie ludziska płci trojga (he,he będę ultrapoprawny politycznie ;))!
Siemka ;) Witamy i zachęcamy, jak już Smok namawiał, do założenia wątku i zwiedzania forum :mrgreen:

Zatoichi napisał(a): Albo jakieś namaszczenie chorych, które widzę często u siebie w szpitalu, kiedy zatrudniony oficjalnie ksiądz katolicki, ten akurat o bardzo małym rozumku, z gębą zdradzającą nadużywanie wina mszalnego co najmniej, lata od chorego do chorego paćkając ich nieprzytomnych jakimś mazidłem, nie ważne mu katolik, jehowita, muzułmanin czy kto inny... Tak się realizuje w Polsce wolność wyznania i przekonania...

Niechby taki dupek do mnie podszedł z tą swoją breją, a mimo, że ugodowy i miły ze mnie człek, to prawdopodobnie użyłbym i siły, i agresji :evil:
Na pohybel skurwysynom
A. Sapkowski

Wiedźmin

Postprzez miki284 » 23 sierpnia 2012 , 13:12

Cześć!

Wciąż jestem osobą bardzo młodą, niepełnoletnią; kiedyś określaną jako zagorzały katolik-nazista, lecz od około roku jestem głęboko wierzącym ateistą-liberałem, a może nawet lewicowcem ;) ... ot taka wielka zmiana poglądów. Jedyne w co wierzę to nauka, pokój na świecie i Wszechświat.

Dlaczego porzuciłem Kościół?
Pewnego pięknego dnia (dla ścisłości coś koło świąt bożonarodzeniowych), już po ubraniu tradycyjnej w moim prochrześcijańskim domu choinki, po chrześcijańskim zakatowaniu rybki, która przecież mogła wciąż pływać w rzeczce, ni stąd, ni zowąd zacząłem słuchać piosenek Johna Lennona. Jako jeszcze młodszy dzieciak bardzo lubiłem Beatlesów, lecz w zasadzie mało o nich wiedziałem. Zafascynowany Johnem (już z czasów kariery solowej), rozpocząłem studiowanie jego życia. Początkowo akceptowałem wszystkie jego idee oprócz tej, że nie potrzeba żadnej religii. Z czasem - potrzebowałem coś około miesiąca, zacząłem rozumieć, że i w tym przypadku Lennon miał rację. Niestety, oprócz moich kolegów, nikt nie wie o tym, że jestem ateistą, bo jak już wspomniałem w innym wątku, moja mama jest za bardzo wierząca i nie wiem czy ta wiadomość by jej nie zaszkodziła. Później odnalazłem wiele innych autorytetów, którzy również nie zgadzali się z wizją bożego świata. Począwszy od Johna Lennona byli to jeszcze Maria Skłodowska-Curie, Albert Einstein, Stephen Hawking, a nawet pan Janusz Palikot :roll: Jak dla mnie wystarczyło przeczytanie jednego skrawka tzw. Pisma Świętego, aby pogłębić się w swoich przekonaniach - chodzi mi o powstanie świata.

Pozwolę sobie zacytować fragmenty ze Stworzenia Świata wg Biblii.

I. Najpierw Bóg stworzył niebo i ziemię. Ziemia była bezładem i pustkowiem, a duch Boży unosił się nad ciemnością i bezmiarem wód. Wtedy Bóg rzekł: "Niech stanie się światłość". I stała się światłosć. Bóg widząc, że światłość jest dobra oddzielił ją od ciemności; światłość nazwał dniem, a ciemność nocą.

II. Bóg rzekł: "Niech powstanie sklepienie w środku wód i niech ono oddzieli jedne wody od drugich!"

III. Bóg rzekł: "Niech zbiorą się wody w jedno miejsce i niech ukaże się powierzchnia sucha!" Bóg widząc, że były dobre [morza i lądy] rzekł: "Niech ziemia wyda rośliny zielone"

IV. Później Bóg rzekł: "Niech powstaną ciała niebieskie, świecące na sklepieniu nieba, aby oddzielały dzień od nocy, aby wyznaczały pory roku, dni i lata" I stało się tak. Bóg uczynił dwa duże ciała: większe, aby świeciło w ciągu dnia i mniejsze, aby świeciło nocą oraz gwiazdy.

V. Bóg rzekł: "Niech zwierzęta wodne zapełnią wody, a ptaki niech latają pod sklepieniem nieba"

VI. Potem Bóg rzekł: "Niech ziemia wyda istoty żywe: bydło, zwierzęta pełzające, dzikie zwierzęta". Później Bóg rzekł: "Uczyńmy człowieka na nasze podobieństwo. Niech panuje nad rybami i ptakami, nad bydłem nad ziemią i nad zwierzętami pełzającymi na ziemi"

Nie trzeba długo się zastanawiać, by zauważyć, że coś tu się nie zgadza :D Podkreśliłem to, co najbardziej bije w oczy - ciała niebieskie powstały po Ziemi. Myślę, że to w tym rozdziale była największa wpadka powieściopisarzy, którzy to stworzyli. Z informacji naukowych wynika, że Ziemia powstała około 4,5 mld lat temu, a starszych ciał od niej nie trzeba daleko szukać, bo zdecydowana większość gwiazd jest nawet kilkakrotnie starsza od naszej planety :wink:

Sorry, że tak dużo opisałem się o Biblii, a tak mało o sobie, ale przecież nie jestem ważniejszy od Wszechświata i należy się mu szacunek.
Swój akt apostazji wymarzyłem złożyć w dniu moich 18 urodzin, lecz nie wiem czy będzie to realne, bo według niektórych źródeł potrzebny jest dowód osobisty, a ja nie mogę mieć pewności, czy już tak szybko uda mi się go uzyskać. Nie mniej jednak, jeszcze dużo muszę czekać na ten dzień, w którym formalnie opuszczę Kościół, dlatego mam jeszcze możliwość wielu przemyśleń, lecz formułkę aktu staram się tworzyć już teraz, żeby później nie tracić na to czasu ;)

Pozdrawiam
Jestem głęboko wierzącym ateistą
Albert Einstein
miki284

Postprzez Wiedźmin » 24 sierpnia 2012 , 22:08

Witaj :D

Jeśli chodzi o Biblię, to polecam jej przeczytanie. Powolutku, nie spiesząc się warto ją poznać. Zobaczysz, że to wcale nie początek jest tam najgłupszy ;)

Co do 18 urodzin, to brak dowodu chyba nie będzie problemem. Sprawdź to jeszcze, ale wydaje mi się, że podanie o otrzymanie dowodu możesz żłożyć dwa tygodnie przed 18 i odebrać je dokładnie w dzień urodzin. W takim wypadku mógłbyś sprawę załatwić jednego dnia. Jeśli nie, to legitymacja szkolna bądź paszport powinien wystarczyć. W końcu to pełnoprawne dokumenty.
Oczywiście nie zapomnij załatwić sobie świadków odpowiednio wcześniej. Wizyta u proboszcza i umówienie się z nim na ten dzień także jest dobrym pomysłem ;)

No i po raz kolejny - witaj na forum :mrgreen:
Na pohybel skurwysynom
A. Sapkowski

Wiedźmin

Postprzez Kitka » 25 sierpnia 2012 , 21:52

Niedawno wyrabiałam dowód niepełnoletniej córce. Osoba, która ukończyła 15 lat, może mieć dowód osobisty za zgodą jednego z rodziców (to rodzic składa wniosek).
Nie wyrażam zgody na cytowanie moich wypowiedzi w całości lub części na portalach innych niż apostazja.pl, apostazja.info
Kitka
Strażniczka piekieł

Postprzez Smok » 27 sierpnia 2012 , 10:10

Hej Hej!
Witaj oficjalnie u nas!
Rozmowy filozofioczne prowadzimy w Hyde Parku w odpowiednich zakladkach... ;)
O Biblii, powstaniu Swiata, Zycia i WszechSwiata....
Milej zabawy z nami!
Smok
Strażnik piekieł

Postprzez Lena » 15 października 2012 , 19:14

Witam serdecznie :)
Cieszę się, że mogę do Was dołączyć. Zaczytuję się dzisiaj w Waszych wpisach i lżej mi na sercu, że nie jestem tak całkiem sama ze swoimi poglądami (w tzw.realu nie ma za bardzo z kim porozmawiać).
Od 10 lat niewierząca, niepraktykująca, wychowana w rodzinie katolickiej. Mieszkam w małej mieścinie. Planuję jutro porozmawiać z proboszczem na temat mojego wystąpienia z KRK. Na świadków poprosiłam moich rodziców-uważam,że są mi to winni, w końcu to oni mnie tam "zapisali". Ojciec już się zgodził, mama poprosiła o chwilę do namysłu. Mam nadzieję,że uda mi się to sprawnie, bezproblemowo załatwić. Chętnie też podzielę się tutaj moimi doświadczeniami, może komuś to pomoże.
Raz jeszcze witam :)
Lena

Postprzez jolek_kielar » 16 października 2012 , 19:56

Witamy serdecznie :).
Zapraszam do czytania i pisania.

Kiedy już rozpoczniesz procedurę apostazji. proponuję założenie własnego wątku w dziale "Doświadczenia apostatów"
jolek_kielar
Strażniczka piekieł

Postprzez Smok » 17 października 2012 , 16:23

Witaj oficjalnie!
Bardzo mi sie podoba, ze rodzicow zaciagniesz na swiadkow!
Badz z nami! Czytaj, pisz, komentuj!
Smok
Strażnik piekieł

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hyde Park