Fałsz, obłuda, hipokryzja....

Tematy dowolne (wymaga rejestracji by czytać)

Fałsz, obłuda, hipokryzja....

Postprzez Michał Apostata » 1 grudnia 2008 , 11:36

Viva świętobliwa obłudo!
Niedawno na TVP 2 mimo kościelnej cenzury wyemitowano film z 1965 roku pt. ”Viva Maria” z Jeanne Moreau i Brigitte Bardot w rolach głównych. Podczas oglądania nagle dotarło do mnie jak grom z ciemnego nieba jako objawienie, że ta komedia przygodowa ma fantastyczne tło czyli przesłanie. A jest nim rola duchowieństwa chrześcijańskiego w walce z rewolucją chłopską w jednej z meksykańskich prowincji. Gdy już krwiożerczy dyktator nie daje rady z opanowaniem wolnościowych dążeń swoich poddanych zwraca się do kleru o pomoc. Kościół nie waha się, w celu zachowania swojej wysokiej pozycji użyć podstępu, pistoletów i tortur do wymuszenia własnej – pardon - bożej woli. Jednak w chwili gdy rewolucja zwycięża to duchowni jak stado baranów przechodzą na jej stronę i pierwsi przyjmują postawę do składania hołdu nowej władzy. Ta historia kapitalnie oddaje obłudę całego Kościoła rzymskiego, którego politykę najtrafniej wyraził w encyklice papież Leon XIII w „Sapientiae Christianae” (1890): „Kościół nie sprzeciwia się żadnej formie rządów, jeżeli nie szkodzą religii”. Realizując tę ewangelicznie pokojową politykę, Chrześcijański Kościół katolicki błogosławił równocześnie Francuzom i Niemcom w I Wojnie Światowej, poparł Mussoliniego i Hitlera, błogosławił Wehrmachtowi kiedy wkraczał do Polski, błogosławił też załogę „Enola Gay” zrzucającą bombę atomową na bezbożną Hiroszimę. Kościół to polityczna prostytutka – da swe poparcie każdemu, kto odpowiednio zapłaci. Dlatego też skundlił się nawet z komunistami.
Religia jest obrazą godności człowieka!
Michał Apostata

Postprzez lucjusz » 3 lutego 2009 , 00:33

Kościół to kościół, a wiara w Stwórce Najwyższego i Wszechmocnego to co innego, dlaczego z powodu ludzkich ułomności: chciwości, zachłanności, czy tak jak Ty mówisz " obłudy", miałbym tracic wiarę.
A z drugiej strony do czego te wszystkie rewolucje prowadziły...do WOLNOŚCI??? czyżby?... Do kolejnych zniewoleń, a Kościół musi trwac bo jego zadania są inne. Nie Kościół popełnia błędy a tylko ułomni jego zawiadowcy. W chwilach zwątpienia przypomnij sobie mękę Chrystusa, który
za to " cierpiał rany".
Użytkownik zbanowany
lucjusz
Użytkownik zbanowany

Postprzez n. » 3 lutego 2009 , 01:11

obadajcie sobie jeszcze to:
http://www.eioba.pl/a84911/ustasze_chor ... ie_i_mordy

generalnie historia kościoła to jedno wielkie pasmo kłamstw, oszustw, morderstw, nadużyć, manipulacji, oportunizmu, łamania elementarnych praw człowiekia i właściwie wszystkiego co najgorsze... zainteresowanym mogę polecić książki karla deschnera, np. kryminalną historię krk /sam miałem styczność jedynie z fragmentami, i powiem szczerze że się przeraziłem.../.

http://karlheinzdeschner.cjb.net/ - tutaj więcej informacji i pare dzieł po polsku do zassania, aczkolwiek obecnie strona nie działa... to raczej chwilowe problemy z serverem, więc polecam sprawdzić za jakiś czas.

lucjusz napisał(a):Kościół to kościół, a wiara w Stwórce Najwyższego i Wszechmocnego to co innego, dlaczego z powodu ludzkich ułomności: chciwości, zachłanności, czy tak jak Ty mówisz " obłudy", miałbym tracic wiarę.

ludzka ułomność stworzyła "stwórcę", którego przymioty wzajemnie się wykluczają :)

A z drugiej strony do czego te wszystkie rewolucje prowadziły...do WOLNOŚCI???

te rewolucje zwykle zmieniały rodzaj opresji, co nie zmienia faktu, że były swoistymi koniecznościami dziejowymi. upraszczając: gdyby nie te "wszystkie rewolucje" dalej żyłbyś w fazie niewolnictwa. przypomnij sobie np. co z dzisiejszych 'osiągnięć' zawdzięczasz rewolucji francuskiej?

czyżby?... Do kolejnych zniewoleń, a Kościół musi trwac bo jego zadania są inne.

tak - polegają na zapewnieniu mu tegoż trwania w jak najbardziej komfortowych warunkach :)

Nie Kościół popełnia błędy a tylko ułomni jego zawiadowcy.

zasugeruję ci nieśmiało, że to samo można powiedzieć o każdej formacji, instytucji, zgromadzeniu, zbiorowości...

W chwilach zwątpienia przypomnij sobie mękę Chrystusa, który
za to " cierpiał rany".

jak mam przypomnieć sobie coś w czym nie uczestniczyłem? w ogóle masz jakieś rzetelne potwierdzenie historycznego istnienia jezusa?

zresztą, jak to spiewał crass: jesus died for his own sins - not mine
death of illusions
n.

Postprzez lucjusz » 3 lutego 2009 , 01:35

Kiedyś, też sugerowałem się różnymi, złowrogimi "myślami", buntowałem, sprzeciwiałem, miotałem....etc. etc. Nie ja będę odpowiadał za cudze winy, nie ma odpowiedzialności zbiorowej, musze zadbac sam o swoje zbawienie,
i nie obchodzi mnie na co pójdzie " taca" to zmartwienie i odpowiedzialnośc
tego, któremu to powierzam, jego Bóg z tego rozliczy, jestem o to spokojny.
Za wszystkie bezeceństwa, które wymieniasz odpowiedzieli lub odpowiedzą
winowajcy, o to też jestem spokojny.
Użytkownik zbanowany
lucjusz
Użytkownik zbanowany

Postprzez lucjusz » 3 lutego 2009 , 01:45

proponuję Ci 7 dni postu oczyszczającego bo eskalujesz w sobie nienawiśc,
bąc zdrów.
Użytkownik zbanowany
lucjusz
Użytkownik zbanowany

Postprzez PawelG » 3 lutego 2009 , 01:53

Ja się nie będę wypowiadał na temat istnienia boga, bo masz prawo wierzyć w co chcesz. Chciałbym jednak odnieść się do Twojego podpisu.
Wierzę - nic nie tracę, nie wierzę - życie wieczne.

Otóż to nie Ludwig Pasteur jest autorem tego stwierdzenia.
Jest to najzwyczajniej w świecie zakład Pascala :)
więcej możesz przeczytać tutaj:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zak%C5%82ad_Pascala
Niemożliwe wymaga po prostu więcej czasu...
PawelG
Strażnik piekieł

Gadu-Gadu: 0

Postprzez lucjusz » 3 lutego 2009 , 02:02

byc może, dzięki za poprawę, wiedziałem, że ktoś mnie poprawi,
kiedyś poczytam. Za 6 h muszę do pracy, więc wybacz, dobranoc!
Użytkownik zbanowany
lucjusz
Użytkownik zbanowany

Postprzez n. » 3 lutego 2009 , 02:03

lucjusz napisał(a):Kiedyś, też sugerowałem się różnymi, złowrogimi "myślami", buntowałem, sprzeciwiałem, miotałem....etc. etc. Nie ja będę odpowiadał za cudze winy, nie ma odpowiedzialności zbiorowej, musze zadbac sam o swoje zbawienie,

oczywiście. z tym, że nigdy nie mogłem zrozumieć jak ludzie chcą osiągnąć zbawienie za pośrednictwem instytucji, która jest jedną wielką "ułomnościa" i zbiorem "zła" czy "grzechu". gdybym wierzył i rzetelnie traktował swoją wiarę /a z takiego punktu odniesienia swój "bunt" rozpocząłem/, pierwszą rzeczą jaką bym zrobił, byłoby zerwanie z pośrednikami, którzy zamieniają moją wiarę w autoparodię, przecząc jej na każdym kroku.

a wizje zbawienia, sądu ostatecznego itd. wydają mi się zwyczajną reakcją obronną na doczesne cierpienie i poczucie niesprawiedliwości, z którymi nie każdy potrafi sobie poradzić.
death of illusions
n.

Postprzez lucjusz » 3 lutego 2009 , 02:08

za dużo analizujesz, prześpij się .
Użytkownik zbanowany
lucjusz
Użytkownik zbanowany

Postprzez olgierd » 3 lutego 2009 , 02:12

lucjusz napisał(a):za dużo analizujesz, prześpij się .

witaj!
trzy rady - nie uciszaj, nie pouczaj i nie badz zlosliwy ;)
i zasada naczelna - nie nawracaj :P
milego pobytu na forum!
"Człowiek bez Boga jest jak ryba bez roweru"
olgierd
Strażnik piekieł

Gadu-Gadu: 3686510

Postprzez PawelG » 3 lutego 2009 , 02:14

olgierd napisał(a):witaj!
trzy rady - nie uciszaj, nie pouczaj i nie badz zlosliwy ;)
i zasada naczelna - nie nawracaj :P
milego pobytu na forum!

To w sumie 4 ;)
W każdym razie, podpisuję się obiema rękami.
Niemożliwe wymaga po prostu więcej czasu...
PawelG
Strażnik piekieł

Gadu-Gadu: 0

Postprzez n. » 3 lutego 2009 , 02:15

cóż za rzetelność... hehe. masz rację - zdecydowanie za dużo, żeby pewne rzeczy bezkrytycznie przełknąć. idę spać :)
death of illusions
n.

Postprzez AntyTerror » 3 lutego 2009 , 03:03

"Jeśli wierzy, to traci życie doczesne (na rzecz modlitw i czynienia dobra) i otrzymuje życie wieczne, ale tylko w pierwszym przypadku. Jeśli nie wierzy, to zatrzymuje życie doczesne i traci życie wieczne. Pascal wywnioskował, że wiara bardziej się opłaca, ponieważ ryzykujemy tylko czas życia, który jest zazwyczaj krótki (człowiek żyje średnio około 70 lat), a nagrodą może być życie wieczne."

w zyciu nie slyszalam podobnych bredni, kto daje prawo zebysmy "tracili życie doczesne"?? w imie jakichkolwiek obietnic?? ten debilny tekst powinien byc nawet zakazany w jakimkolwiek rozpowszechnianiu :evil:
AntyTerror

Postprzez AntyTerror » 3 lutego 2009 , 03:06

lucjusz napisał(a):Kościół to kościół, a wiara w Stwórce Najwyższego i Wszechmocnego to co innego, dlaczego z powodu ludzkich ułomności: chciwości, zachłanności, czy tak jak Ty mówisz " obłudy", miałbym tracic wiarę.
A z drugiej strony do czego te wszystkie rewolucje prowadziły...do WOLNOŚCI??? czyżby?... Do kolejnych zniewoleń, a Kościół musi trwac bo jego zadania są inne. Nie Kościół popełnia błędy a tylko ułomni jego zawiadowcy. W chwilach zwątpienia przypomnij sobie mękę Chrystusa, który
za to " cierpiał rany".

jestes ksiedzem?
AntyTerror

Postprzez Azja » 3 lutego 2009 , 11:07

A Ty za mało samodzielnie myślisz. Obudź się!
Dn. 18.12.2008 aktem formalnym wystąpił z Kościoła Rzymskokatolickiego (apostazja)
Azja

Następna strona

Powrót do Hyde Park