Utrzymanie kościoła katolickiego w Polsce. Ile to kosztuje?

Tematy dowolne (wymaga rejestracji by czytać)

Postprzez nihillogin » 17 kwietnia 2009 , 17:59

kzk12 napisał(a):Na czym polega ta szczegolnosc i do jakich innych tresci w TV porownywalas?

chociażby do dokumentu o rozmnażania się szczeżui chińskiej.
Programu historycznego, dowolnego filmu nie związanego z religią i setek innych programów.
nihillogin

Postprzez nihillogin » 17 kwietnia 2009 , 18:11

Rozróżnijmy informacją na temat np. wpływu rozmnażania ww. na temat globalnego ocieplenia, a ideologiczną nagonkę. nie każda opinia musi mieć podtekst ideologiczny.
nihillogin

Postprzez nihillogin » 17 kwietnia 2009 , 18:20

Muszę dokładniej formułować wypowiedzi.
Jeśli masz informację potwierdzoną naukowo, że np. Rozmnażanie ryb powoduje spowolnienie globalnego ocieplenia nie ma tu ideologi.
Tak samo gdy "narrator" powie, że np. uważa, iż jest to spowodowane żywieniem się takimi a takimi istotami, które np. CO2 intensywnie wytwarzają, to jest to jego teoria. Nic ideologicznego.
nihillogin

Postprzez nihillogin » 17 kwietnia 2009 , 18:28

Udowodnij na podstawie definicji że dowolna teoria jest ideologiczna. A dalej, że jest ideologicznie groźna.
Idąc twoim tokiem myślowym to ideologi dopatrzyć można się w chodniku.
Teoria jest podana po to, by dalej ją zbadać i potwierdzić lub obalić. A widz zyskuje świadomość istnienia takiego procesu, jego możliwych przyczyn i być może zainteresuje się zagadnieniem. A gdy teoria zostanie obalona/potwierdzona dowie się, że to prawda.
Nikt nie każe widzowi uważać tak jak autor teorii, więc ideologiczna w znaczeniu analogicznym do religii nie jest :]
nihillogin

Postprzez nihillogin » 17 kwietnia 2009 , 18:37

najpierw musieliby udowodnić wpływ braku trawy na ludzką głowę.
Przesadzasz i to ostro. Mam nadzieję, że świadomie i z przymrużeniem oka.
nihillogin

Postprzez nihillogin » 17 kwietnia 2009 , 18:43

Nie musisz ułatwiać mi zrozumienia czegoś co rozumiem doskonale, ale z czym się nie zgadzam. No chyba, że jesteś kolejnym, który ma misję tłumaczenia świata owieczkom.
Po prostu nie wszystkie informacje/opinie/dane/filmy są w jakikolwiek sposób ideologiczne.
A jeśli już nawet przyjmiemy, że są, to nie są to ideologie szkodliwe, czy tak szkodliwe jak religijno-fanatyczne.
Zrozumiesz sam, czy mam zacząć przejaskrawiać?
nihillogin

Postprzez nihillogin » 17 kwietnia 2009 , 18:48

1-o) Dalej mi nie udowodniłeś, że teoria jest ideologiczna.
2-o) Posługuję się przykładami, które służą w tym wypadku za argumenty. Sam zresztą posługujesz się przykładami i jakoś nie wprawia Cię w zakłopotanie brak argumentu.
3-o) Teoria może być jak najbardziej obiektywna (bo opierająca się na suchych faktach). A skoro obiektywna to nie ideologiczna.
nihillogin

Postprzez Michał Apostata » 18 kwietnia 2009 , 15:01

kzk12 napisał(a):Opieranie sie na suchych faktach nie implikuje obiektywizmu.

„Radosnego dawcę, miłuje Bóg”

Kochani Parafianie

Przygotowujemy się do skromnej, ale pięknej rocznicy: 20-lecia Parafii na Osiedlu Piastów Śl. (11 październik 2009). Pragniemy to historyczne wydarzenie połączyć z konsekracją kościoła. Konsekracja wymusza na nas wykonanie OŁTARZA GŁÓWNEGO, na kwotę ponad 300.000.00 zł.
Do tego wielkiego wyzwania dochodzi jeszcze pokrycie dachu kościoła – blachą miedzianą. Oprócz tych prac, pozostaje jeszcze do wykonania: oświetlenie i ogrzewanie kościoła, konfesjonały, Kaplica Najświętszego Sakramentu, Kaplica Matki Bożej Częstochowskiej i Kaplica chrzcielna.

Wiem dobrze, jak dziś trudno Wam żyć przy ciągle galopujących cenach i opłatach. Wiem jednak, że teraz, w okresie Wielkiego Postu będzie nam łatwiej złożyć ofiarę na wcześniej wymienione zadania i na SEMINARIUM DUCHOWNE. Wszyscy jesteśmy dłużnikami Boga: Jezusowi – za odkupienie na krzyżu, Bogu Ojcu – za miłosierdzie okazywane nam w spowiedzi świętej a Duchowi Świętemu – za utrzymywanie nas przy życiu.
Wyrazem naszej wdzięczności Bogu niech będzie nasza: DANINA WIELKOPOSTNA.

Wiem, że i tym razem mogę na Was – KOCHANI – polegać. Bóg zapłać za zrozumienie i solidarność w pracach przyświątynnych.

NIECH DOBRY BÓG OBFICIE
OBDARZY WAS SWOJĄ ŁASKĄ
Wasz ks. proboszcz (ks. Janusz Idzik)

==========================
Proszę swoje imię i nazwisko oraz adres umieścić na przodzie koperty.

==========================
Umiłowani Siostry i Bracia!
No tak. Konsekracja wymusza.
Ten to umie zagrywać na uczuciach naiwnych owieczek, socjotechnikę zaliczył chyba w seminarium na celującą. A jak umie stopniować potrzeby łaskocząc ambicje gawiedzi. Wie co się Bogu wew Trójcy razem i osobno należy i nawet za co, tylko jakoś dziwnie zapomniał słowa świętego Jana Chryzostoma (ok. 350-407), biskupa Konstantynopola, pisarza chrześcijańskiego, uznawanego za największego kaznodzieję i Ojca Kościoła, który powiadał: „Jakiż zysk ma Chrystus z tego, że Jego ołtarze pokrywają naczynia ze złota, gdy On sam umiera z głodu w osobie biednych? Najpierw nakarmcie Jego samego, który jest głodny, a potem, jeśli wam jeszcze zostaną pieniądze, ozdabiajcie Jego ołtarz.”
A inny święty Bernard z Clairvaux pyta od wieków retorycznie Pana na Watykanie i podległych mu szamanów:
„Co w sanktuarium robi złoto? (...) Oczy poją się relikwiami oprawnymi w złoto, a sakiewki otwierają się. Wystawia się na pokaz bardzo piękny obraz jakiegoś świętego (...) biegną ludzie i całują, wzywa się ich do składania darów (...) Ściany kościoła błyszczą złotem, a biedacy w nim gołym ciałem. Kościół kamienie przyobleka złotem, a synów swych porzuca nagich”
Poza parafią Miłosierdzia Bożego przy ul. Królowej Jadwigi 1; na terenie Głogowa doją owieczki jeszcze proboszczowie siedmiu pozostałych parafii.
----------------
O sakralna obłudo! O eklezjalna hipokryzjo!
Religia jest obrazą godności człowieka!
Michał Apostata

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hyde Park