Utrzymanie kościoła katolickiego w Polsce. Ile to kosztuje?

Tematy dowolne (wymaga rejestracji by czytać)

Utrzymanie kościoła katolickiego w Polsce. Ile to kosztuje?

Postprzez grzegorz l. » 12 listopada 2008 , 00:14

Niejednokrotnie na forum apostazja.pl pisałem o strajkach różnych grup zawodowych, które miały pretensje zwiazane ze swoim bytem, jakością życia tylko i wyłącznie do rządzącego ugrupowania w danym okresie.
Dziwnym trafem nikt w tych strajkach w żaden sposób nie wymienia pijawki w postaci koscioła katolickiego w Polsce, która każdego miesiąca, roku jest zasilana ogromną gotówką z kasy państwa polskiego.
Finasne w tym zakresie są niewyobrażalne i do końca chyba nikt oficjalnie do opini publicznej ich nie podaje.

W związku z tym faktem "biorę sprawę w swoje ręce" i przedstawiam bardzo proste wyliczenia w tym zakresie.

Dla przykładu:
Jak wiadomo praktycznie każdy szpital państwowy w Polsce zatrudnia tzw. duszpasterzy.
To, że w co niektórych placówkach taki pan ksiądź na umowie o pracę ma wyższą pensję od lekarza z II stopniem specjalizacji jest już samo w sobie skandalem.

Pokusiłem się :lol: o proste wyliczenie:
W kraju mamy liczbę 774 szpitali publicznych (dane z 2001 roku). Przyjmując, że każdy z tych szpitali przeznacza średnio 3000 tys. zł brutto na utrzymanie takiego kleryka (na miesiąc to około 1500 na rękę) to w skali miesiąca państwo polskie wydaje na tych ludzi 2mln 322tys.zł.
W skali roku będzie to kwota 27mln 864tys.zł :!:
Czy nie o "tylko" takie fundusze walczą potencjalne grupy zawodowe poprzez strajki?

Temat jest przezemnie znacznie uproszczony, ale ciekaw jestem jakie koszty ponosi państwo polskie zatrudniając tych ludzi w wojsku, policji, innych służbach mundurowych o których nie mam wiedzy.
Oczywiście nie zapominajmy o oświacie. Liczba szkół w Polsce różnego szczebla jest znacznie przewyższająca liczbę szpitali i to kilkunastokrotnie!!! Wystarczy sobie odpowiednio przemnożyć i mamy niezłe pieniążki, których pozbawieni są np: emeryci, nauczyciele, środowiska medyczne, rolnicy, górnicy.

Temat ten założyłem nieprzypadkowo dnia 11 listopada 2008 roku.
Chciałbym aby ten kraj był niepodległy również od kościoła katolickiego.
Obchodzimy hucznie Dzień Niepodległości, ale jednak pod jednym zaborem nadal jesteśmy:
ten "najeźdźca" to z góry narzucona religia katolicka, watykańska.

dobrej nocy.
grzegorz l.

Postprzez czylak » 12 listopada 2008 , 12:18

Czytałem ostatnio wywiad z Napieralskim i mowil tam, ze na katechetow rocznie panstwo placi okolo 500 mln zlotych.
czylak

Gadu-Gadu: 0

Postprzez admin » 12 listopada 2008 , 12:51

Kasa, misiu kasa chciałoby się powiedzieć rzecznikowi Klochowi gdy ten niedawno w TOK FM ubolewał o "podatku" (celowo w cudzysłowiu) płaconemu za tzw. "martwe dusze". Setki tysięcy złotych po stronie kosztów i miliony po stronie wpływów...

Sie ma, sie gra ;)
pozdrawiam
Jarosław Milewczyk
admin
Administrator forum

Re: Utrzymanie kościoła katolickiego w Polsce. Ile to kosztu

Postprzez Dark » 12 listopada 2008 , 14:46

grzegorz l. napisał(a):Pokusiłem się :lol: o proste wyliczenie:
W kraju mamy liczbę 774 szpitali publicznych (dane z 2001 roku). Przyjmując, że każdy z tych szpitali przeznacza średnio 3000 tys. zł brutto na utrzymanie takiego kleryka (na miesiąc to około 1500 na rękę) to w skali miesiąca państwo polskie wydaje na tych ludzi 2mln 322tys.zł.
W skali roku będzie to kwota 27mln 864tys.zł :!:

może rydz ps. dyrektor sfinansuje:
Według "Pulsu Biznesu", obie fundacje założone przez dyrektora Radia Maryja w czasie swojej działalności zarobiły na czysto ok. 7 mld zł. Podatku od zysku nie zapłaciły.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/ ... prawo.html
Prawdy szukałem. Zdarłem fałszu maskę...
Zasłona spadła, wyszedłem z kościoła!
Dark

Postprzez karlos » 12 listopada 2008 , 14:47

polska parafialna
Czarna statystyka
W Polsce mamy więcej katolickich kościołów niż szkół podstawowych, więcej katolickich sanktuariów niż szkół wyższych, ponad trzy razy więcej katolickich księży niż lekarzy rodzinnych, a statystycznemu Polakowi znacznie bliżej do kościoła niż do przychodni zdrowia, apteki czy na pocztę.

O bibliotece, kinie czy teatrze nie wspominając. Czarny obraz wyłania się z najnowszych statystyk.
Obecnie w naszym kraju – wedle katolickich szacunków – jest ponad 15 tysięcy kościołów i kaplic. Jeśli porównać te dane ze statystykami sporządzonymi przez Główny Urząd Statystyczny, to okazuje się, że liczba świątyń katolickich zdołała już przewyższyć liczbę szkół podstawowych oraz zakładów opieki zdrowotnej (łącznie publicznych i niepublicznych). Zarówno jednych, jak i drugich mamy tylko nieco ponad 14 tysięcy. Mniej niż kościołów jest aptek – około 10,5 tysiąca, placówek pocztowych – 8,5 tysiąca oraz bibliotek (wraz ze wszystkimi filiami) – również 8,5 tysiąca.
Katolickich duchownych razem wziętych w całej Polsce jest ponad 53 tysiące, w tym 29 775 księży, 1339 zakonników oraz 22 284 zakonnic. Jeden przedstawiciel kleru przypada więc na około 670 ochrzczonych, a jeden ksiądz – średnio na 1200 owiec. Dla porównania wszystkich pracowników naukowych jest w naszym kraju ok. 50 tysięcy.
Lekarzy ogółem mamy prawie 77,5 tysiąca, w tym 63,4 tysięcy specjalistów. Statystycznie na jednego lekarza przypada około 500 mieszkańców. Lekarzy rodzinnych jest już jednak niespełna 9 tysięcy. Średnio jeden lekarz rodzinny ma pod swoją opieką... ponad 4 tysiące pacjentów, co stawia Polskę w ogonie Europy.
Dzieciom i młodzieży w polskich szkołach zasady katolickiej wiary wykłada aż 34 tysiące katechetów. Około dwa i pół razy mniej – bo nieco ponad 13 tysięcy – mamy nauczycieli takich przedmiotów jak biologia, chemia, fizyka czy geografia.
Rzeczpospolita może się ponadto „poszczycić” ponad pół tysiąca różnego rodzaju katolickich sanktuariów. Dla porównania mamy 455 szkół wyższych, 504 kina, 184 teatry i instytucje muzyczne (opera, operetka, filharmonia).
Jak na katolicki kraj z ambicjami państwa wyznaniowego są to zapewne zupełnie właściwe proporcje.

FiM
karlos

Postprzez Michał Apostata » 30 listopada 2008 , 13:57

Umiłowani Siostry i Bracia!
W herbie miasta Jaworzna, zgodnie z wielowiekową tradycją, widnieje rozłożysty jawor symbolizujący matkę naturę oraz dwóch drwali z siekierami co ma odzwierciedlać ludzką władzę nad przyrodą. Wielebny proboszcz miejscowej parafii uznał to za poważny błąd, bo nie było elementu władzy nad ludźmi. Oczywiście władzy transcendentnej czyli Nadludzkiej. No więc proboszcz jaworskiej parafii Jego Wielebność Józef L. nakazał, by do godła dołączyć Niepokalaną Dziewicę czyli Matkę Boską Nieustającej Pomocy, która to miałaby siedzieć... w koronie drzewa. Do tej pory korony drzew to ulubione miejsce wszelkiej maści diabelstwa.
Wniosek księdza o modyfikację herbu trafił już do tamtejszego (bezpartyjnego) prezydenta miasta, który (jako że bezpartyjny) nie kryje zdumienia. Ale klecha ma za sobą jak twierdzi - połowę miasta, uważającą jego pomysł za świetny. Władze nie wykluczają referendum.
Szkoda kasy na takie chore pomysły.
Jak dowodzi historia żadne Opatrzności jeszcze nikomu opatrzności nie zapewniły.
Religia jest obrazą godności człowieka!
Michał Apostata

Postprzez PawelG » 30 listopada 2008 , 14:22

Z tego co pamiętam, informacja o tym była w "ciekawych linkach" i o ile mnie pamięć nie myli burmistrz skierował wniosek do instytutu heraldyki a tamci stwierdzili, że nie ma podstaw historycznych do zmiany herbu. Legenda do której nawiązuje herb nie ma nic wspólnego z kościołem...
Niemożliwe wymaga po prostu więcej czasu...
PawelG
Strażnik piekieł

Gadu-Gadu: 0

Postprzez Michał Apostata » 9 stycznia 2009 , 16:52

http://mons.vel.pl/fzz/zdjecia/de632e49c7.jpg
-----------
źródło: Fakty i Mity nr 51/52 2008 str. 8 "Nasi drodzy okupanci"
Michał Apostata

Postprzez grzegorz l. » 9 stycznia 2009 , 23:32

Z tego co widzę to kwota 1mld 62mln 229tys. 866zł w roku 2008 pod kątem łącznych świadczeń na rzecz katechetów dotyczy ..... no właśnie tylko katechetów?
Czyli rozumiem do tego dorzucamy nieznany jeszcze koszt na tym forum prowadzenia religii przez kletryków?
To będzie chyba co najmniej x 2 :(
grzegorz l.

Postprzez Michał Apostata » 10 stycznia 2009 , 00:21

Przed laty jakiś poseł - już go w sejmie nie ma - odważył się poszperać za takimi danymi, czyli ile nas kosztuje ta okupacyjno-pasożytnicza Stajnia Augiasza również w części utrzymania seminariów duchownych i wydziałów teologicznych.
Dzisiaj te dane chyba są utajnione a i odważnych posłów już mnie ma. Nawet na tak zwanej Lewicy.
Michał Apostata

Postprzez andrzej89 » 10 stycznia 2009 , 00:27

Eeeee tam... co tu komentować....złodzieje :D
Mi księża tylko z tym się kojarzą, no i oczywiście z pedofilią.
Żeby świątyń opatrzności bożej było więcej niż inst. opieki zdrowotnej,...ehhh... :lol: I tyle pieniędzy na utrzymanie :shock:
Andrzej
"Dlaczego to ja dostąpiłem tej łaski ? Czym sobie zasłużyłem ? Przecież ja nie jestem godzien by rzemyk u Jego sandała odwiązać, a On pozwolił bym wziął na siebie cząstke jego krzyża... jak wielkiej łaski dostąpiłem".
andrzej89

Postprzez Otto » 10 stycznia 2009 , 00:31

Mnie doprowadzają do pasji te pasożyty kapelani generałowie w wojsku co zostali ekspresowo awansowani z szeregowego do generała ( nie wiadomo za co???) i dostają za to ogromne gaże. Ostatnio wymyślono kapelanów policji, miało to dotyczyć wszystkich wyznań ale to pozostało tylko w odniesieniu do KRK. Podobno ci kapelanowie dostają ok 4-5 tyś miesięcznie.
Kapelani w szpitalach - jako przykład w jednym z poznańskich szpitali kapelan - braciszek franciszkanin dostaje 5,5 tyś miesięcznie. Pielęgniarka z 20 letnim stażem ok 2 tyś. Jak się go zapytano za co tyle dostaje to odpowiedział by nie siać fermentu...
Otto

Postprzez grzegorz l. » 10 stycznia 2009 , 00:31

Michał Apostata napisał(a):Przed laty jakiś poseł - już go w sejmie nie ma - odważył się poszperać za takimi danymi, czyli ile nas kosztuje ta okupacyjno-pasożytnicza Stajnia Augiasza również w części utrzymania seminariów duchownych i wydziałów teologicznych.
Dzisiaj te dane chyba są utajnione a i odważnych posłów już mnie ma. Nawet na tak zwanej Lewicy.

Wierzę :D , że te informacje dokładnie sprawdziłeś.
Według mnie (z braku dostępu przezemnie do tego rodzaju danych myślę podobnie)
To dowód jak na razie na to, aby dalej szukać powodów mniejszych nakładów rządowych na różne środowiska, które najbardziej narzekają na brak funduszy:
- nauczyciele, rolnicy, medycy, górnicy, hutnicy inne grupy zawodowe niewymienione przezemnie.
Fakt faktem, że część z tych grup woli się modlić do pana b.......
Może niech rządzący wezmą to pod uwagę i część zadań w odniesieniu do zwiększenia finansów przeniosą na pana b......

dobrej nocy.
grzegorz l.

Postprzez grzegorz l. » 10 stycznia 2009 , 00:47

"Kapelani w szpitalach - jako przykład w jednym z poznańskich szpitali kapelan - braciszek franciszkanin dostaje 5,5 tyś miesięcznie. Pielęgniarka z 20 letnim stażem ok 2 tyś. Jak się go zapytano za co tyle dostaje to odpowiedział by nie siać fermentu..."

hm... w odniesieniu na ten wpis zastanawiam się czy nie szukać dalej tego rodzaju kwiatków.
Wszak Ci ludzie są zatrudniani na garnuszku państwowym, a więc tego rodzaju dane powinny być ba.... muszą być podawane do informacji publicznej na konkretnie skierowane zapytanie ze strony chociażby Apostazja.pl (tak myślę) a jeśli nie to z pewnością Racjonaliści (swoją marką) wygenerują tego rodzaju sensowną odpowiedz odpowiedniej instytucji.
Pomyślmy o tym. Dane tego rodzaju podane na forum publicznym mogą oświecić niejednego katolika.
grzegorz l.

Postprzez Otto » 10 stycznia 2009 , 00:56

Dla mnie to jest przykre. Bo taka pielęgniarka swoją ciężką pracą zasłużyła na znacznie więcej a taki klecha to raczej nic nie robi, przeleci się z opłatkami po szpitalu i koniec roboty. Jak go potrzeba to trzeba po niego dzwonić do kościoła. Jego rolę już dawno przejęli psychologowie, którzy z własnych obserwacji wiem, że dwoją się i troją by choć trochę pomóc naprawdę chorym i cierpiacym ludziom. A taki klecha włazi na chama do sali i wrzeszczy jakieś modły a jak natrafia na milczenie i totalny olew to krew go ze złości zalewa. Tak to jest moi mili forumowicze.
Otto

Następna strona

Powrót do Hyde Park