Koniec żartów mili Państwo

Tematy dowolne (wymaga rejestracji by czytać)

Re: Koniec żartów mili Państwo

Postprzez Immanuel » 22 października 2010 , 15:37

Miejmy nadzieję, że obecnie kaczor już nie ma pozwolenia i tej pukawki, bo strach pomyśleć co moze z nią zrobić w tym stanie zdrowia psychicznego.
Immanuel

Gadu-Gadu: 2853192

Postprzez Dorota » 22 października 2010 , 19:50

Znajdź mi komendanta wojewódzkiego Policji na tyle odważnego by cofnąć politykowi, jakiejkolwiek opcji, pozwolenie na broń. Dla szarego obywatela uzyskanie pozwolenia na broń palną do ochrony osobistej graniczy z cudem. Trochę łatwiej jest uzyskać pozwolenie na broń palną "sportową" a najłatwiej - na broń palną myśliwską. Jak się dowiadywałam na komendzie to mi powiedzieli, że składać papiery mogę, ale bez udokumentowanego, zgłoszonego do nich napadu na moją osobę (i to najlepiej niejednego) nie mam, co liczyć, że uzyskam to pozwolenie. A po co politykom broń? Czy nie mają ochrony?
Dorota

Gadu-Gadu: 25031906

Postprzez Michał Apostata » 26 października 2010 , 17:23

Duchowy lider partii Szas rabin Ovadia Yosef wystąpił z tradycyjnym sobotnim kazaniem, skierowanym do swoich wyznawców. Były główny sefardyjski rabin Izraela rozważał tematy, związane z teologicznymi aspektami zachowania soboty i wykorzystania ludzi nieżydowskiego pochodzenia przy obsługiwaniu żydów, zachowujących święty dzień tygodnia (szabat). „Goje zostali stworzeni przez Boga w tym celu, aby obsługiwali żydów w sobotę. To jest jedyna przyczyna, dlaczego Bóg dopuścił, by pojawili się oni na świecie. Nie ma miejsca dla gojów w tym świecie, jeśli nie służą oni żydom”, - oświadczył duchowy lider partii Szas rabin Ovadia Yosef. http://wiadomosci.monasterujkowice.pl/?p=6595
===========
Przyjedź Wielebny do nas w najbliższą sobotę - zostaniesz z pewnością odpowiednio obsłużony. Wypisałem sobie na transparencie powitalnym to Twoje świątobliwe biblijne przesłanie.
Religia jest obrazą godności człowieka!
Michał Apostata

Postprzez Codeine » 26 października 2010 , 18:35

Ja pierdzielę. Błazny tego pokroju sprawiają, że w pewnych prawicowych kręgach utrzymuje się sympatia do psychopatów pokroju Hitlera. Wręcz zyskuje podstawy :/ Religia wypłaszcza zwoje na mózgu.
Every day over 950 kids die of hunger. If you still think god is all-loving, then:

Obrazek

Na początku był Chaos, jest w środku i będzie na końcu! - ja.
Codeine

Gadu-Gadu: 0

Postprzez Piotrrek » 26 października 2010 , 20:10

Na Frondzie czytałem o tym samym zdarzeniu. W tamtejszym artykule autor ów słów został skrytykowany przez niemal całe wysoko postawione towarzystwo *Żydowskie.
O poziomie komentarzy pod newsem nie wspomnę.

*No właśnie żydowskie czy Żydowskie? - gdzieś tam czytałem, że żyd jako wyznawca judaizmu z małej, jako członek narodu wybranego to już Żyd z wielkiej. - zwerifikuje ktoś?
Piotrrek

Gadu-Gadu: 7059131

Postprzez michu:) » 26 października 2010 , 22:03

Piotrrek napisał(a):*No właśnie żydowskie czy Żydowskie? - gdzieś tam czytałem, że żyd jako wyznawca judaizmu z małej, jako członek narodu wybranego to już Żyd z wielkiej. - zwerifikuje ktoś?

Żyd - narodowość,
żyd - wyznanie.
michu:)

Postprzez anomaly » 26 października 2010 , 22:07

Piotrrek napisał(a):*No właśnie żydowskie czy Żydowskie?

IMO żydowskie, bo przymiotniki od obojętne, czy to nazwy grupy wyznaniowej, czy obywateli państwa, AFAIK piszemy z małej litery.
Chyba, że "towarzystwo Żydowskie" to jakaś nazwa własna.
Osoba, która wielokrotnie psuła atmosferę po przez puszczanie gazów powinna być zabita w komorze gazowej, tak by więcej nie psuła powietrza innym ludziom. Na tym dokładnie polega ochrona środowiska.
anomaly

Postprzez Piotrrek » 26 października 2010 , 22:17

anomaly napisał(a):IMO żydowskie, bo przymiotniki od obojętne, czy to nazwy grupy wyznaniowej, czy obywateli państwa, AFAIK piszemy z małej litery.
Chyba, że "towarzystwo Żydowskie" to jakaś nazwa własna.

Ojoj tu to grubo się pomyliłeś. Polak, Anglik, Brazylijczyk itd pisze się zdecydowanie z wielkiej. Nie byłem pewny w kwestii Żydów (tak Żydów) jak to jest, bo w sumie to są obywatele państwa Izrael (głównie) czyli Izraelici. Jako naród to się ich określą częściej jako Żydów niż Izraelitów.
O "towarzystwo żydowskie" to mi chodziło o innych wysoko postawionych żydowskich rabinów.

http://fronda.pl/news/czytaj/goje_na_sluzbie_u_zydow

Rabina Josefa potępiły amerykańskie organizacje żydowskie, które na co dzień zwalczają antysemityzm.
(...)
Również wielu ortodoksyjnych rabinów odcina się od wypowiedzi Owadii Josefa. – On jest znany z tego, że jest humorzasty i często mówi dziwne rzeczy bez zastanowienia.
Piotrrek

Postprzez anomaly » 26 października 2010 , 22:23

Od kiedy Polak, Anglik... są przymiotnikami.
"żydowskie" (bo o to się pytałeś) jest przymiotnikiem.
Osoba, która wielokrotnie psuła atmosferę po przez puszczanie gazów powinna być zabita w komorze gazowej, tak by więcej nie psuła powietrza innym ludziom. Na tym dokładnie polega ochrona środowiska.
anomaly

Postprzez Piotrrek » 26 października 2010 , 22:25

Aaaa... wybacz, źle Cię zrozumiałem. Tak, tu się zgadzam. Przymiotniki czegokolwiek by się one nie tyczyły jak najbardziej pisze się z małej.
Trzeba zacząć ćwiczyć czytanie ze zrozumieniem... ;)
Piotrrek

Postprzez Dorota » 27 października 2010 , 00:41

Codeine napisał(a):Ja pierdzielę. Błazny tego pokroju sprawiają, że w pewnych prawicowych kręgach utrzymuje się sympatia do psychopatów pokroju Hitlera. Wręcz zyskuje podstawy :/ Religia wypłaszcza zwoje na mózgu.

Żydzi są, wbrew pozorom, bardzo nietolerancyjni a jeśli ośmielisz się za cokolwiek skrytykować ich lub państwo Izrael to z automatu otrzymujesz łatkę antysemity/nazisty tak jak ja gdy weszłam kiedyś na pewne żydowskie forum i wzięłam udział w dyskusji na temat traktowania palestyńskiej ludności cywilnej przez izraelską armię. Oczywiście, nie wolno tego tematu poruszać, bo przecież Żydzi zawsze i wszędzie są krzywdzeni a powiedzieć, że i oni kogoś krzywdzą = być antysemitą bo jakże by inaczej. :mrgreen:
Dorota

Postprzez Codeine » 27 października 2010 , 00:55

Co ciekawe, podniecanie się własną martyrologią (tą prawdziwą i wyimaginowaną), to nie tylko cecha żydów, ale również katolików. Ile to już razy czytałam, że zabiera im się wolność słowa (pomimo Radia MAwRyja, ich dzienników, frond, portali wiara.peel, telewizji Trwam, gości niedzielnych, kościołów na kościołach, kilkudziesięciu pielgrzymek i procesji na rok, krzyży w szkołach państwowych i innych miejscach publicznych) - tak, mimo tego wszystkiego katolicy w tym kraju czują się prześladowani. Bo kościół czuje się prześladowany (pomimo wielu ulg, komisji majątkowych, funduszy emerytalnych nur für kiecun, religii w szkołach finansowanej przez państwo, stanowisk kapelana w armii i cholera jasna wie, gdzie jeszcze). Pomimo tylu udogodnień, tylu ulg i przymykania oczu na ich machinacje, wciąż jest im źle i podtrzymują sztuczny stan oblężenia przez złe siły z piekła rodem. Widocznie jest to ogólna cecha ludzi/społeczeństw, które jednoczy głównie system religijny.
Every day over 950 kids die of hunger. If you still think god is all-loving, then:

Obrazek

Na początku był Chaos, jest w środku i będzie na końcu! - ja.
Codeine

Postprzez Dorota » 27 października 2010 , 01:08

Myślę, że to wynika nie tylko z religii i tego, że ten naród jednoczy system religijny a przede wszystkim nie tylko z tego. Czytając tamto forum zaobserwowałam, że religijnym Żydom, (czyli wyznawcom judaizmu narodowości żydowskiej) nie obcy jest najgorszy z możliwych nacjonalizm krwi: jeśli nie masz żydowskich przodków w postaci kobiet/-y, to możesz być najgorliwszym wyznawcą judaizmu, ale i tak pozostaniesz kimś gorszym od Żyda choćby i on sam był konwertytą z katolicyzmu a jego żydowskość była piątą wodą po kisielu.
Podobnie bywa w polskich środowiskach około nacjonalistycznych i nacjonalistycznych. Krew, naród, martyrologia, wiara, zagrożenie ze strony Unii, Żydów, masonów, pedałów, cyklistów... :roll:
Dorota

Postprzez fsl » 27 października 2010 , 13:17

Ach, jakże atrakcyjnym jest to przekonanie o swojej wyjątkowości i specjalnej misji na ziemi. Szkoda, że wielu ludzi po osiągnięciu pewnego wieku nie umie już pogłębiać wiedzy, zmienić zdania na jakiś temat.
Some say God is dead, some say God is dad.
fsl

Postprzez Immanuel » 27 października 2010 , 17:11

A na ile lat oceniasz ten pewien wiek?
Immanuel

Gadu-Gadu: 2853192

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hyde Park