Cytaty do przemysleń

Tematy dowolne (wymaga rejestracji by czytać)

Postprzez PawelG » 6 stycznia 2009 , 20:23

pisujesz gdzieś czy to po prostu wolne przemyślenia?
Niemożliwe wymaga po prostu więcej czasu...
PawelG
Strażnik piekieł

Gadu-Gadu: 0

Postprzez HermesTheGreat » 6 stycznia 2009 , 23:51

PawelG napisał(a):pisujesz gdzieś czy to po prostu wolne przemyślenia?

Mam zamiar pisywać, owszem. Ale nawet jak nie uda mi się nigdy nic napisać, to i tak się o to nie martwię. Nie w tym życiu, to w następnych.

A poza tym, to owszem...to moje i nie tylko moje przemyślenia. Coś jeszcze chcesz wiedzieć panie dociekliwy?
Jam jest Hermes Multiheretyk.
HermesTheGreat

Postprzez PawelG » 7 stycznia 2009 , 00:46

HermesTheGreat napisał(a):Coś jeszcze chcesz wiedzieć panie dociekliwy?

Spokojnie, normalnie się pytam przecież. Skoro piszesz, że to cytat z Ciebie, jestem ciekaw czy coś napisałeś, lubię czytać i mógłbym się skusić, aby to przeczytać.
PawelG
Strażnik piekieł

Postprzez HermesTheGreat » 7 stycznia 2009 , 00:48

PawelG napisał(a):
HermesTheGreat napisał(a):Coś jeszcze chcesz wiedzieć panie dociekliwy?

Spokojnie, normalnie się pytam przecież. Skoro piszesz, że to cytat z Ciebie, jestem ciekaw czy coś napisałeś, lubię czytać i mógłbym się skusić, aby to przeczytać.

Spoko. Przecież grzeczny jestem. Jak coś kiedyś napisze, to może sie tu pochwale. Na razie moge wymyślać cytaty i je tu wpisywać.
HermesTheGreat

Postprzez PawelG » 7 stycznia 2009 , 01:05

HermesTheGreat napisał(a):Na razie moge wymyślać cytaty i je tu wpisywać.

Cytat (łac. citatio, niem. Zitat) – dosłowne przytoczenie czyichś słów
Możesz wymyślać przemyślenia, cytaty się przepisuje. To tak gwoli ścisłości ;)
PawelG
Strażnik piekieł

Postprzez olgierd » 7 stycznia 2009 , 01:05

HermesTheGreat napisał(a):Spoko. Przecież grzeczny jestem. Jak coś kiedyś napisze, to może sie tu pochwale. Na razie moge wymyślać cytaty i je tu wpisywać.

Jestem za, wymyslaj i je tu wpisuj... ;D
"Człowiek bez Boga jest jak ryba bez roweru"
olgierd
Strażnik piekieł

Gadu-Gadu: 3686510

Postprzez Smok » 7 stycznia 2009 , 10:21

Moj tata tez mial takie przemyslenia...

Wyrzucil kiedys kota i latarke z okna, krzyczac, iz udodnil iz kot spada z predkoscia swiatla...

A jego kolega, znany ichiolog, po 35 latach pracy doszedl do wniosku:
jezeli odlaczyc rybie glowe od reszty ciala, to ryba nie dziala...

Powodzenia w rozmyslaniach :!:
Smok Grzesio – ATHEIST PRIDE
Smok
Strażnik piekieł

Postprzez HermesTheGreat » 7 stycznia 2009 , 16:45

PawelG napisał(a):
HermesTheGreat napisał(a):Na razie moge wymyślać cytaty i je tu wpisywać.

Cytat (łac. citatio, niem. Zitat) – dosłowne przytoczenie czyichś słów
Możesz wymyślać przemyślenia, cytaty się przepisuje. To tak gwoli ścisłości ;)

dosłownie przytoczyłem moje słowa.
HermesTheGreat

Re: Cytaty do przemysleń

Postprzez dorosłe dziecko » 20 kwietnia 2010 , 22:25

Dla mnie ostatnio takim cytatem do przemyśleń był fragment przedmowy do „Traktatu ateologicznego” (polecam!):
Onfray rzeczywiście nie przebiera w słowach. Jego krytyka religii monoteistycznych jest radykalna, całościowa i bezwarunkowa. W Polsce może to budzić niejaką konsternację, przywykliśmy bowiem do widoku ateistów, którzy obnoszą się z szacunkiem dla sacrum , ubolewają, że nie dostąpili „łaski wiary”, twierdzą, iż religia pełni pożyteczną funkcję społeczną, a przeważnie wolą być zresztą nazywani agnostykami. Ci osobliwi ateiści przyznają, że Kościół jest instytucją niezwykłą, „nie z tego świata”, i godzą się, by korzystał z rozlicznych przywilejów, o których inne podmioty prawne, polityczne czy gospodarcze mogą tylko marzyć. Uważają także, iż „prawdy religii” mają zupełnie inny status niż, powiedzmy, twierdzenia naukowe, a zatem nie podlegają racjonalnej krytyce. Wsłuchują się z pokorą w nauki moralne Kościoła, chwalą jego rolę wychowawczą, wysławiają „uniwersalną wartość dekalogu”, a jeśli nawet sami nie zaprzątają sobie głowy religijnymi nakazami i zakazami, utrzymują, że bez nich szarzy obywatele przedzierzgnęliby się w dzikusów i pogrążyli w zbrodni oraz rozpasaniu „cywilizacji śmierci”, wszak vulgum pecus „potrzebuje autorytetów”, a księdzu czy biskupowi, nie mówiąc już nawet o kardynałach czy ojcu świętym, autorytet przysługuje niejako z definicji.
W sprawach fundamentalnych ten polski ateizm jest, jak widać, w pełni zgodny z magisterium Kościoła. Trudno założyć, że dorośli ludzie jedynie przez zwykłą grzeczność godzą się na to, by ich niewiarę w Boga traktowano jako intelektualną ułomność, a może wręcz skazę moralną...

:roll:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
dorosłe dziecko

Postprzez Mrozna » 21 kwietnia 2010 , 00:43

Mocne... Cytat kopie w zad. *
Po ostatnich przygodach z klerem nie mam już ochoty na grzeczność. Niech sacrum trzyma się ode mnie z daleka. Odfruńcie, batmany!

*czyt. motywuje do działania
"Chciałem się rozerwać, trafiłem na pogrzeb."
Fiodor Dostojewski
Mrozna

Gadu-Gadu: 21884558

Postprzez Dorota » 21 kwietnia 2010 , 23:53

Wsłu*ogórek*ą - cenzura na tym forum jest w dechę. :mrgreen: :mrgreen:

Co zaś do samego cytatu...
Uważam, że ocena w nim zawarta a pochodząca od tłumacza jest zbyt ostra.
Co zaś do przyczyn jej ostrości mogę tylko domniemać, ale myślę, że może być nią chęć doprawienia tekstu Onfraya tak aby na tle domniemanych czytelników traktatu (a więc tych ateoagnostyków ;)) prezentował się on jeszcze radykalniej, ale Onfray jest radykalny i dla podkreślenia tej radykalności nie trzeba go kontrastować z żadnym tłem.
Nie znam osobiście żadnego ateisty który by ubolewał nad tym, że nie otrzymał "łaski wiary" a zresztą nawet gdybym znała to taką a deklarację potraktowałabym w kategoriach żartu.
Natomiast określenie agnostyk działa na wszelkiej maści nawracaczy jak nie przymierzając płachta na rozjuszonego byka. Myśli sobie taki że oto ma przed sobą wątpiącego poszukującego który tylko czeka aby ów go nawrócił. To wkurza. :evil:
Dorota

Gadu-Gadu: 25031906

Postprzez Mrozna » 22 kwietnia 2010 , 00:23

Dorota napisał(a):Nie znam osobiście żadnego ateisty który by ubolewał nad tym, że nie otrzymał "łaski wiary" a zresztą nawet gdybym znała to taką a deklarację potraktowałabym w kategoriach żartu.

Bo większość takich osób to nie ateiści, tylko wierzący, którzy "obrazili się" na Boga i postanowili go w taki sposób "ukarać" :P
Jednym z takich przypadków była moja znajoma - kiedy spalił się jej dom, zerwała z szyi krzyżyk. Miała w związku z tym koszmary senne, wyrzuty sumienia, depresję i tak dalej... Poszła na mszę do cerkwi - przeszło jak ręką odjął i teraz wierzy jeszcze bardziej niż przedtem.
Nie wiem, czy to podpada pod ateizm ;)
"Chciałem się rozerwać, trafiłem na pogrzeb."
Fiodor Dostojewski
Mrozna

Gadu-Gadu: 21884558

Postprzez Katasza » 6 listopada 2011 , 15:58

Cytat z "Dziecka Noego" E.E. Schmitta:

"- Joseph, chciałbyś wiedzieć, która z tych dwu religii jest prawdziwa. Żadna! Religia nie jest prawdziwa, ani fałszywa, proponuje tylko pewien sposób życia."
"Dnia 01.02.2010 r. w parafii tutejszej formalnym aktem wystąpiła z Kościoła katolickiego."
Katasza

Gadu-Gadu: 9343112

Postprzez Klakier » 6 listopada 2011 , 18:51

"Taki to kraj- mruczał- jedyne co umieją, to buntować się co kilka lat i brzęczeć łańcuchami"
Z "Sztukmistrza z Lublina" Singera
Dlaczego koniecznie nie możesz mieć racji tylko dlatego, że kilka milionów ludzi sądzi, że jej nie masz?
Frank Zappa
Klakier

Postprzez Michał Apostata » 6 listopada 2011 , 21:32

"Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło. W moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, ze wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył!." - Stanisław Lem
Religia jest obrazą godności człowieka!
Michał Apostata

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hyde Park