Literatura - ciekawe pozycje

Tematy dowolne (wymaga rejestracji by czytać)

Re: Literatura - ciekawe pozycje

Postprzez Wiedźmin » 4 listopada 2012 , 02:52

huzar napisał(a):
Katka napisał(a):Ostatnio przeczytane (chwała pewnemu gryzoniowi!):

"Życie seksualne papieży" Nigel Cathworne

To polecam od razu "Życie seksualne księży" Hasslera.

+1. Książka skupia się głównie na różnego rodzaju aferach seksualnych z udziałem księży. Napisana jasno i przejrzyście, czyta się szybko. Jeśli nie czytałaś, to ta pozycja Ci się spodoba.
Na pohybel skurwysynom
A. Sapkowski

Z czarnymi trzeba zrobić porządek. Najlepiej
terrae napisał(a):jak w Chinach, wyłapać i do pracy na polu.
Wiedźmin

Gadu-Gadu: 642305

Postprzez Katka » 4 listopada 2012 , 22:54

Wiedźmin napisał(a):Nie lubię czytać na ekranie ;) Zresztą na razie nadrabiam zaległości z lektur (aktualnie kończę "Bóg nie jest wielki" i zabieram się za "Najwspanialsze widowisko świata").

Ja też nie lubię z ekranu świecącego, czytnik to co innego. Kiedyś bardzo mi się nie podobał, ale przekonała mnie możliwość przeczytania wielu książek, które zwyczajnie trudno kupić lub nie mam chęci kupować, bo są do przeczytania "na raz".

To polecam od razu "Życie seksualne księży" Hasslera.

Dzięks. Jak tylko dorwę, to sobie ustawię w kolejce.

PS. Poszukuję "Krótkiej historii Kościoła Katolickiego" Hansa Kunga. Może być ebook.
Katka

Gadu-Gadu: 0

Postprzez kocur » 5 listopada 2012 , 00:02

Katka napisał(a):PS. Poszukuję "Krótkiej historii Kościoła Katolickiego" Hansa Kunga. Może być ebook.

A może być pełna (1050 stron) "Historia kościoła katolickiego" ks. prof. dr hab. Mariana Banaszaka? :)
kocur

Postprzez Dark » 5 listopada 2012 , 00:28

No to ja szukam książki Kołakowskiego "Szkice o filozofii katolickiej" - to książka jeszcze z okresu antykościelnego.
Ostatnio edytowano 26 listopada 2012 , 19:42 przez Dark, łącznie edytowano 1 raz
Prawdy szukałem. Zdarłem fałszu maskę...
Zasłona spadła, wyszedłem z kościoła!
Dark

Postprzez Katka » 6 listopada 2012 , 18:06

kocur napisał(a):
Katka napisał(a):PS. Poszukuję "Krótkiej historii Kościoła Katolickiego" Hansa Kunga. Może być ebook.

A może być pełna (1050 stron) "Historia kościoła katolickiego" ks. prof. dr hab. Mariana Banaszaka? :)

Też może być, ale ten Kung jest podobno kultowy, więc odkupię nawet używaną.
Katka

Postprzez Wiedźmin » 7 listopada 2012 , 06:31

Czy ktoś z Was zna może jakieś dobre pozycje o micie Jezusa? Najbardziej interesowałaby mnie książka naukowa, omawiająca zarówno odkrycia historyczne, jak i demityzująca wszystkie wymysły związane z tą postacią. Naturalnie wielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, że Jezus nie został zabity przez żydów, że był wynikiem gwałtu, że w końcu jego historia jest niczym innym jak mitem. Jednak zamierzam w niedługim czasie popełnić artykuł na temat mitu o Jezusie i chciałbym mieć na czym się oprzeć (no i naturalnie wzbogacić swoją wiedzę), dlatego też szukam wartościowych książek, w których temat Jezusa będzie się przejawiał.
Na pohybel skurwysynom
A. Sapkowski

Wiedźmin

Postprzez Michał Apostata » 7 listopada 2012 , 14:01

Tymczasem polecam: "Gdzie sobota jest niedzielą" - Markus Flohr...
Student z Hamburga wyjeżdża na rok do Jerozolimy. Dla syna niemieckiego pastora już sama podróż okazuje sę sporym wyzwaniem. Chłopak uczy się reguł koszernosci, odbywa kurs arabskiego, drży ze strachu w schronie podczas dzialań wojennych a z powodu kształtu nosa bywa uznawany za Żyda... a i to jeszcze nic w p[orówanniu z problemami jakich przysporzą mu izraelskie kobiety. Rzadko zdarza się, by ktoś z taką swobodą opowiadał o swoich zahamowaniach i niepowodzeniach, o stereotypach, polityce i religii.
Ujmujący pełen humoru i celnych spostrzeżeń obraz współczesnego Izraela oglądanego oczami młodego Niemca.
Religia jest obrazą godności człowieka!
Michał Apostata

Postprzez Wiedźmin » 26 listopada 2012 , 01:26

Właśnie zamówiłem

Obrazek

:mrgreen: Ktoś czytał? Tą pozycję, bądź "Biblię szatana" tegoż samego autora?
Na pohybel skurwysynom
A. Sapkowski

Wiedźmin

Postprzez Matt Kaboom » 26 listopada 2012 , 11:00

Wiedźmin napisał(a):Ktoś czytał? Tą pozycję, bądź "Biblię szatana" tegoż samego autora?

Dawno temu czytałem "Biblię [S|s]zatana". Byłem jednocześnie i rozczarowany i pozytywnie zaskoczony.
Matt Kaboom

Postprzez Dark » 26 listopada 2012 , 19:47

Wiedźmin napisał(a):Czy ktoś z Was zna może jakieś dobre pozycje o micie Jezusa? Najbardziej interesowałaby mnie książka naukowa, omawiająca zarówno odkrycia historyczne, jak i demityzująca wszystkie wymysły związane z tą postacią. Naturalnie wielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, że Jezus nie został zabity przez żydów, że był wynikiem gwałtu, że w końcu jego historia jest niczym innym jak mitem. Jednak zamierzam w niedługim czasie popełnić artykuł na temat mitu o Jezusie i chciałbym mieć na czym się oprzeć (no i naturalnie wzbogacić swoją wiedzę), dlatego też szukam wartościowych książek, w których temat Jezusa będzie się przejawiał.

Jeśli po angielsku to numerem jeden na świecie jeśli chodzi o zwolenników mitu Jezusa jest Richard Carrier
Prawdy szukałem. Zdarłem fałszu maskę...
Zasłona spadła, wyszedłem z kościoła!
Dark

Postprzez Klakier » 27 listopada 2012 , 16:35

Ja bym nawet mógł jakąś książkę polecić, tylko po co? W kółko nadajecie o jezuskach, maryjkach, kościele, historii kościoła, ludziach kościoła, filozofii kościoła. Podejrzewam, że nawet jeśli na Frondzie jest temat poświęcony książkom, to się nikt tam tyle nie produkuje o książkach z religią jako taką związanych. A tu odwrotnie. Czego bym nie napisał, to i tak zostanie przysypane szczelnie toną tego typu publikacji.
Kogo obchodzą kryminały, fantastyka, thrillery, powieści historyczne etc, etc? Wygląda na to że nikogo, bo wszyscy chcą tutaj literatury faktu, koniecznie o kościele, inna nie przelezie.
Daję sobie siana z tym książkowym tematem. Nawiasem mówiąc, jego nazwę trzeba by zmienić na "Książki o religii i kościele" przykładowo, bo obecny może nowych użytkowników wprowadzić w błąd, że przebiją się z czymś "świeckim".
Miłego dnia, wieczoru itd
Dlaczego koniecznie nie możesz mieć racji tylko dlatego, że kilka milionów ludzi sądzi, że jej nie masz?
Frank Zappa
Klakier

Postprzez kocur » 27 listopada 2012 , 18:17

No to dla ciebie "Sejf" Sekielskiego. Debiut literacki Tomasza Sekielskiego. Książka sensacyjna (w sensie gatunku). Fajnie się czyta, chociaż zakończenie średnio mi się podoba :)
kocur

Postprzez Wiedźmin » 1 grudnia 2012 , 03:01

Klakier napisał(a):Ja bym nawet mógł jakąś książkę polecić, tylko po co? W kółko nadajecie o jezuskach, maryjkach, kościele, historii kościoła, ludziach kościoła, filozofii kościoła. (...)

Książki także traktują o religii. Większość tutaj interesuje się tym zagadnieniem, więc Twoje oburzenie jest trochę przesadzone. Jeśli zaś czytałeś jakąś dobrą książkę, to ją poleć. Jeśli ktoś inny ją czytał, to może rozwinie się dyskusja.
Zaś ksiązki zahaczające o religię czytało zapewne wiele osób z tego forum, więc zazwyczaj więcej z nas ma coś do powiedzenia na temat danego, religijnego tytułu, niż gdybyś wymienił mniej znany thriller czy ksiązkę sensacyjną.
Na pohybel skurwysynom
A. Sapkowski

Wiedźmin

Postprzez martelo » 1 grudnia 2012 , 22:03

Obrazek
Życie alianckich więźniów w japońskim obozie jenieckim na Singapurze.
Świetna książka. Polecam.
martelo

Postprzez kocur » 2 grudnia 2012 , 01:20

To klasyka :)
kocur

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hyde Park