Literatura - ciekawe pozycje

Tematy dowolne (wymaga rejestracji by czytać)

Re: Literatura - ciekawe pozycje

Postprzez majoballs » 3 grudnia 2012 , 19:24

Tak widzę sporo pozycji z tematyki religii więc może coś z zupełnie innej beczki :)
Dorota Masłowska Kochanie, zabiłam nasze koty
Kolejna świetna książka tejże autorki, polecam jak i zresztą każdą inną jej autorstwa. Naprawdę można i pośmiać z siebie samych i nie tylko.
majoballs

Postprzez Matt Kaboom » 4 grudnia 2012 , 12:08

Ja jestem prosty człowiek a od jakiegoś czasu wracam do książek które uwielbiałem w dzieciństwie. Aktualnie czytam fantastyczną Na zachód od Edenu Harrego Harrisona.

Powieść dzieje się na wschodnim wybrzeżu Ameryki Północnej w czasach ludzi pierwotnych: łuk, rozniecanie ognia i budowa łodzi to największe osiągnięcia technologiczne człowieka. Jedno różni ten świat od tego co znamy: 65 milionów lat temu w Ziemię nie uderzył meteoryt, dinozaury nie wyginęły. Co więcej, wyewoluowała inteligentna forma gadów, Yilane. Yilane w poszukiwaniu nowych terenów natykają się na dwunożne, inteligentne ssaki. Wzajemny strach i nienawiść doprowadzają do wybuchu wojny.
Matt Kaboom

Gadu-Gadu: 0

Postprzez kocur » 4 grudnia 2012 , 15:40

Jeśli chodzi o fantastykę, której w zasadzie nie czytuję, to pamiętam dwie książki czytane w latach studenckich, które nawet mi się podobały:

Brian Aldiss - "Cieplarnia"

Janusz Zajdel - "Limes inferior"
kocur

Postprzez Wiedźmin » 14 grudnia 2012 , 23:59

Ktoś czytał może książeczkę o tytule "Teoria kwantowa nie gryzie" Marcusa Chowna?

Z obecnych czytanek, to zabieram się za "Władcę Pierścieni". ;) Ale powyższa pozycja może być następną, która zagości na mojej półeczce :D
Na pohybel skurwysynom
A. Sapkowski

Z czarnymi trzeba zrobić porządek. Najlepiej
terrae napisał(a):jak w Chinach, wyłapać i do pracy na polu.
Wiedźmin

Gadu-Gadu: 642305

Postprzez Matt Kaboom » 15 maja 2013 , 17:31

Pół roku zastoju, jakby nikt nic nie czytał, tylko nienawistnie uprawiał wojujący ateizm :) Odświeżam temat.

Wpadłem na znakomity cykl Schronienie Dawida Webera. Same tytuły pierwszych trzech tomów sugerują religion-fiction, choć formalnie to science-fiction: Rafa Armagedonu, Schizmą rozdarci i Herezją naznaczeni. Nazwisko Webera sugeruje niesamowicie szczegółowy świat, mnogość postaci i bezlikość detali.

Wstęp do zarysu fabuły: Ludzkość wkrótce po rozpoczęciu ekspansji w kosmosie napotyka wrogą cywilizację, która niszczy wszystkie ziemskie światy. Ostatkiem sił i poświęcenia ludzie przygotowuję Operację Arka: kilka milionów zahibernowanych kolonistów zostaje wysłanych na niezasiedloną jeszcze planetę, zwaną Schronieniem. Przywódcy operacji, nie chcąc zniszczenia resztek ludzkości, kasują wspomnienia kolonistów, mianują się archaniołami i aniołami oraz tworzą Kościół Matkę, mający nieograniczoną władzę i nadrzędny cel nie dopuszczania do innowacyjnych teorii, wynalazków, nauki i przemian społecznych. Nie wszyscy "archaniołowie" zgadzają się z decyzją dowódcy operacji: następuje bunt, jeden z archaniołów przekazuje część wiedzy ludziom, za co zostaje "strącony z nieba", a miasto będące pod jego opieką zniszczone niczym Sodoma i Gomora. Ale pozostawia po sobie plan rezerwowy, który zaczyna działać kilkaset lat później, kiedy jedno z najbardziej innowacyjnych, bogatych, wolnomyślicielskich i niezależnych królestw staje się solą w oku Kościoła.
Matt Kaboom

Postprzez Michał Apostata » 25 lipca 2013 , 20:15

ANDRZEJ OLSZEWSKI - URAEUS
Ku pamięci
W dniu 19 czerwca minęła 4 rocznica tragicznej śmierci Andrzeja Olszewskiego, wydawcy antyklerykalnych książek. Andrzej Olszewski był wraz z żoną Danutą twórcą wydawnictwa „Uraeus", które od roku 2003 zasłynęło sprowadzaniem na polski rynek książek dotyczących krytycznej analizy religii, Kościoła i Biblii. Dzięki wydawnictwu trafiło do Polski wiele dzieł czołowych krytycznych teologów i wolnomyślicieli, zwłaszcza z niemieckiego obszaru językowego, m.in. Karlheinz Deschner, Horst Herrmann i Hubertus Mynarek. Szczególnie dynamicznie wydawnictwo rozwijało się w latach 1995-1999. Można zatem powiedzieć, że książki „Uraeusa" były pierwszym ziarnem racjonalnej myśli rzuconym w polską klerykalną glebę. Ukoronowaniem rozwoju wydawnictwa była szwajcarska Nagroda im. Roberta Machlera za działalność humanitarną i szerzenie świadomości krytycznej, przyznawana przez Fundację Roberta Machlera. Laureatami tej nagrody są osoby z obszaru niemieckojęzycznego, lecz pierwszy raz przyznano ją 28.11.1999 r. właśnie Andrzejowi Olszewskiemu. Laudację na cześć polskiego wydawcy wygłosił wówczas socjolog i wybitny krytyk Kościoła, wspomniany już prof. Horst Herrmann, mówiąc m.in.: „Andrzej Olszewski przyczynia się do wyzwalania z owczej zagrody, do rozwalania opłotków, do nabywania kultur alternatywnych. Możemy być dumni, że Nagroda im. Roberta Machlera przypadła człowiekowi, który przełamuje granice i przywraca pamięć o zwalczanych prawdach. Człowiekowi dzielnemu".
Takim Go pamiętamy.
+ + + +
http://encyklopedia.eduteka.pl/wiki/Wydawnictwo_Uraeus
Religia jest obrazą godności człowieka!
Michał Apostata

Postprzez kocur » 25 lipca 2013 , 21:41

Ja właśnie skończyłem cykl książek Lee Childa, których bohaterem jest Jack Reacher, były żandarm wojskowy, przy którym Brudny Harry do dżentelmen.

W dwa tygodnie przeczytałem 16 książek i jeden film nakręcony na podstawie jednej z części.
Moim zdaniem bardzo dobra literatura sensacyjna.
kocur

Poprzednia strona

Powrót do Hyde Park