politykowanie ... czyli nasze polskie bagno

Tematy dowolne (wymaga rejestracji by czytać)

politykowanie ... czyli nasze polskie bagno

Postprzez sebol » 27 czerwca 2008 , 22:55

....boli mnie to, że w Polsce "prawicę" kojarzy się często z religią np. katolicką !

... na hasło ateista pada odpowiedz: komunista etc!

jak myślicie, czy w Polsce powstanie, kiedyś partia prawicowa, wolna od dzisusowej propagandy?
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein
sebol

Postprzez karlos » 28 czerwca 2008 , 01:06

Zamiast pytać o prawicę, zastanówmy się lepiej: co można uczynić .by lewicę podnieść z kolan ? Prawica w tym rozmodlonym kraju zawsze przedkładała interesy kościoła nad zwykłym obywatelem i pewno nic w tej kwesti się nie zmieni . Włażenie w tyłki biskupów mają wpisane w swoich statutach i haniebnym konkordacie. Lewica troszkę zaczyna pokrzykiwać, lecz jest to krzyk słaby, bezjajeczny ze strachem w oczach .Miejmy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości .......
karlos

Postprzez olgierd » 28 czerwca 2008 , 01:15

z samej definicji prawicy wynika przeciez, ze jest ona przeciwnikiem laickiej struktury panstwa, a podstawa ugrupowan prawicowych sa przekonania chrzescijansko-narodowosciowe :)

nie mowmy wiec o zmianie prawicy, ktora wielu mlodych ludzi dzis zle rozumie, obserwujac przepychanki pseudoliberalnej platformy i pseudokonserwatywnego pisiorstwa...
"Człowiek bez Boga jest jak ryba bez roweru"
olgierd
Strażnik piekieł

Gadu-Gadu: 3686510

Postprzez dorosłe dziecko » 28 czerwca 2008 , 19:24

Partie prawicowe są z definicji partiami przywiązanymi do tradycji, konserwatywnymi. Prawice tworzą, więc konserwatyści, konserwatywni liberałowie (gospodarczy), chrześcijańscy demokraci, narodowcy...
W takim zestawieniu - przynajmniej moim zdaniem - nie ma miejsca na laickość. Bo gdzie byłby wtedy definiujący prawicę szacunek do tradycji a więc i "wiary ojców" :?: ;)
Chyba żeby mianem prawicy określać liberałów, ale to raczej chybione określenie.
Autor wątku pisze o utożsamieniu ateisty z komunistą, czy lewicowcem. Mnie natomiast dane było usłyszeć zarzut, że lewicowiec nie może być ateistą, bo socjalizm, to też wiara. Błąd takiego rozumowania jest widoczny, bo:
-nie każdy lewicowiec, to socjalista (w rozumieniu socjalizmu utopijnego, czy marksistowskiego a nie jako synonim socjaldemokracji),
-wiara w "niewidzialną rękę rynku"? To jest dopiero wiara... Mnie kiedyś (w dzieciństwie) "niewidzialna ręka" zostawiała słodycze na oknie u babci. Czy to aby nie była propaganda jakaś? :lol:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
dorosłe dziecko

Postprzez olgierd » 28 czerwca 2008 , 19:44

najwiekszym naduzyciem jest uznanie ateizmu za religie... bo przeciez swiecie wierzymy, ze bog nie istnieje :P
"Człowiek bez Boga jest jak ryba bez roweru"
olgierd
Strażnik piekieł

Gadu-Gadu: 3686510

Postprzez dorosłe dziecko » 28 czerwca 2008 , 20:59

Bardziej jeszcze nie podoba mi się zawłaszczenie pojęcia "wiary" przez jej kontekst w znaczeniu religijnym. I tak oto przez to zawłaszczenie religijni apologeci po raz 1 000 000 -albo i więcej - powtarzają, że nie ma ateistów, "bo przecież każdy w coś wierzy". :|
Obrazek
Obrazek
Obrazek
dorosłe dziecko

Postprzez sebol » 28 czerwca 2008 , 22:49

dorosłe dziecko napisał(a):Partie prawicowe są z definicji partiami przywiązanymi do tradycji, konserwatywnymi.
bosze, a skąd Ty to wytrzasnąłeś ?
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein
sebol

Postprzez PawelG » 28 czerwca 2008 , 23:53

sebol napisał(a):
dorosłe dziecko napisał(a):Partie prawicowe są z definicji partiami przywiązanymi do tradycji, konserwatywnymi.
bosze, a skąd Ty to wytrzasnąłeś ?

cytat z wikipedii:

"Prawica - zwyczajowe określenie sił politycznych, które charakteryzuje szacunek dla tradycji, oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym. Do prawicy zalicza się: środowiska o poglądach konserwatywnych, konserwatywno-liberalnych, chrześcijańsko-demokratycznych i narodowe."
Niemożliwe wymaga po prostu więcej czasu...
PawelG
Strażnik piekieł

Gadu-Gadu: 0

Postprzez dorosłe dziecko » 29 czerwca 2008 , 22:14

Sebol, nie żadne tam "bosze", czy "bambosze", ale – jak już zresztą zauważył PawelG– pierwsza lepsza encyklopedia poda Ci taką definicję prawicy. Np.
http://portalwiedzy.onet.pl/26904,,,,prawica,haslo.html
Jeśli mówiąc o prawicy ma się na myśli wszystkie partie nielewicowe (w tym liberałów), to popełnia się błąd, bo nie wszystkie partie nielewicowe są automatycznie partiami wyrażającymi prawicowe przywiązanie do tradycji i system wartości.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
dorosłe dziecko

Postprzez marta27_03 » 3 lipca 2008 , 19:19

Ale prawdą jest, że jak na forum publicznym rzucisz, ze nie jestes katolikiem od razu jestes klasyfikowany jako komuch. Lub - nie daj boze - powiesz, ze za PRL ty/twoi rodzice nie chodzili do kosciola - na 100% byles/byli w partii.

Juz od dawna taki podlad mnie irytuje, i zyje nadzieja, ze ci ktorzy nie zaznali komuny a zaznali liberalnego zachodu przestana szerzyc te bzdury...
marta27_03

Postprzez dorosłe dziecko » 3 lipca 2008 , 20:17

Nikt mnie jeszcze nigdy nie nazwał "komuchem", komunistą ani nikim w tym rodzaju – ani podczas dyskusji na forach internetowych (odwiedzam różne, nieraz bardzo odległe od mojego profilu światopoglądowego fora) ani podczas dyskusji twarzą w twarz. Inna kwestia, to to, że nie biorę udziału w dyskusjach typu liberałowie/libertarianie vs. socjaliści, które wywiązują się na wielu forach.
Dla mnie to jest niepojęte, jak z takim zawzięciem, zapalczywością można atakować kogoś (- co się często w takich dyskusjach zdarza -) za odmienne zdanie w kwestii, na którą i tak się nie ma wpływu, czyli ustroju ekonomicznego państwa. Dla mnie kryterium bycia komunistą są inne niż posiadanie legitymacji PZPR. W końcu to mało ludzi należało tam nie z przekonań, ale z czystego konformizmu? Nawet mi się to z czymś bardziej teraźniejszym kojarzy, choć PRLu nie pamiętam nic a nic. :P
Obrazek
Obrazek
Obrazek
dorosłe dziecko

Postprzez sebol » 4 lipca 2008 , 21:49

dorosłe dziecko napisał(a):Nikt mnie jeszcze nigdy nie W końcu to mało ludzi należało tam nie z przekonań, ale z czystego konformizmu? :P
dla "zysków", profitów ;-) a mi się PRL źle kojarzy ! bo matula kazała mi stać w kolejce za cukrem ;-( i kawą ! ;-) choc tego ostatniego jeszcze wtedy nie piłem he he he
sebol

Postprzez grzegorz l. » 6 lipca 2008 , 22:17

Jeśli ktoś ma jakieś wątpliwości niech zajrzy na link poniżej. Ludzie, którzy na siłę robią "dobrze" Jaruzelskiemu "nie wiedzą co czynią" hahaha.
Po prostu świat przewrócił się do góry nogami.
http://wiadomosci.onet.pl/1783665,450,item.html
grzegorz l.

Postprzez wojtek » 7 lipca 2008 , 01:03

Nie wiem co w tym dziwnego, chyba każdy może zamówić mszę w intencji drugiej osoby i nie musi pytać jej o zgodę.
Nie oddawaj czci tym, którzy ci ją zabrali

Obrazek Piszę poprawnie po polsku
wojtek

Gadu-Gadu: 0

Postprzez dorosłe dziecko » 8 lipca 2008 , 17:26

grzegorz l. napisał(a):Jeśli ktoś ma jakieś wątpliwości niech zajrzy na link poniżej. Ludzie, którzy na siłę robią "dobrze" Jaruzelskiemu "nie wiedzą co czynią" hahaha.
Po prostu świat przewrócił się do góry nogami.
http://wiadomosci.onet.pl/1783665,450,item.html

Widać cale, nowe, napieralskie SLD. :lol: Partia prawdziwie lewicowa powinna być neutralna światopoglądowo a jak ma się do neutralności światopoglądowej chóralne, oficjalne zamawianie mszy za kogokolwiek? Nawet pozorów nie starają się zachować.
wojtek napisał(a):Nie wiem co w tym dziwnego, chyba każdy może zamówić mszę w intencji drugiej osoby i nie musi pytać jej o zgodę.

Moim zdaniem wypadałoby uszanować zdanie tej osoby. Tak samo, jak można ochrzcić dziecko nie pytając go o zgodę, zawołać księdza na pogrzeb osoby która sobie tego nie życzyła...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
dorosłe dziecko

Następna strona

Powrót do Hyde Park