APEL - idzie zima...!

Tematy dowolne (wymaga rejestracji by czytać)

Re: APEL - idzie zima...!

Postprzez Michał Apostata » 14 grudnia 2010 , 23:29

demo
Po pierwsze: księża są ludźmi i jak każdy człowiek mają prawo sami decydowac, co zrobią, a czego nie. Dlatego nie widzę nic dobrego w tego typu chamskich apelach pt "macie tyle kasy to ruszcie dupy i zrobcie coś czego my chcemy, skoro tak bardzo tego chcecie". Kościół, księza, episkopat - nie mają takich obowiazkow i dopoki sami nie wyjdą z inicjatywą i tak nic nie zrobią. Robienie tutaj czy gdziekolwiek jakiegoś buntu żeby zaczęli robić jakąkolwiek rzecz jest bez sensu.

Nie tyle są ludźmi - co Nad-ludźmi, a poza tym gloszą EWANGELIĘ!
Wystrzegajcie się zatem uczonych w Piśmie rzymsko-katolickich pasożytniczych faryzeuszy, tych konsekrowanych szamanów, którzy chętnie chodzą w długich szatach i lubią pozdrowienia na rynkach i pierwsze krzesła w świątyniach, i pierwsze miejsca na ucztach; którzy pożerają domy moherowych wdów i dla pozoru długo się modlą; tych spotka szczególnie surowy wyrok. [ Mk 12,38-40 BW ]
A na razie niech przynajmniej - dając przykład - postępują tak jak gloszą.
"Gdyby Bóg istotnie liczył się dla swych kapłanów wielokroć więcej od wartości doczesnych, nie zabiegaliby o nie aż tak łapczywie."
Friedrich Wilhelm Nietzsche
Religia jest obrazą godności człowieka!
Michał Apostata

Postprzez demo » 14 grudnia 2010 , 23:49

Michale Apostato
Potwierdzam, są ludźmi. Poza tym, księża, jak i ludzie bywają różni. Lepsi, gorsi, fanatyczni, ludzcy. Ty wrzucasz wszystkich do jednego worka, fanatycznie zarzucając im wszystko co sie gojarzy z negatywnym stereotypem księdza. Nie wykazałes żadnych logicznych ząłożen i wniosków w swoim toku rozumowania. Postanowiłes sobie zrobić super akcję "pomóżmy jednym kosztem drugich, tkorzy i tak są wyzyskiwaczami". Przypomina mi się... komunizm. Sam nie jesteś lepszy od najgorszych księży - świadczy o tym Twoje zachowanie, Twoje słowa. Zapewne zamiast przemyśleć to, co piszę, rzucisz się na mnie i nazwiesz poplecznicą kościoła lub czymś w tym stylu, lecz nie baczę na to. Nie zamierzam tolerowac fanatyzmu ani usiłowania rządzenia innymi w tej podobnych akcjach. Dziwie się, ze nikt wcześniej nie zauważył, ze ten apel nie wnosi niczego dobrego. Może tylko obrazić księzy, co na pewno ich nie nakłoni do pomocy. Prawdopodobnie jednak to zignoruja. Jednak źle to wpłynie na opinię o tym forum, a moze także o apostatach. Nikomu to nie pomoże, może najwyżej zaszkodzić. Tym bardziej jest bezsensowny. Całym sercem sprzeciwiam się tego typu akcjom. Jak ktoś chce pomoc - niech pomaga, a nie krzykiem i obelgą zmusza innych. Wszak to jest, jakby nie patrzeć, zachowanie typowe dla katolików, zwłaszcza duchownych i zakonników.
Do you want the truth or something beautiful?
demo

Gadu-Gadu: 0

Postprzez Codeine » 14 grudnia 2010 , 23:58

Śmierdzi mi to, że w ogóle nie odniosłaś się do moich wcześniejszych argumentów (brak cytatów). Rozmowa z kimś takim praktycznie nie ma sensu, ale ja jestem krótkoterminową optymistką, niech więc będzie, ale nie będzie już tak przyjemnie. Brzmisz jak dyskutantka-wielkie-marnotrawstwo-czasu, więc przynajmniej sobie poużywam (admin - wielkie sorry).

demo napisał(a):Po pierwsze: księża są ludźmi i jak każdy człowiek mają prawo sami decydowac, co zrobią, a czego nie.

Nie ćwierkaj mi tu o księżach jako ludziach. Mówimy o księżach - reprezentantach organizacji, która reklamuje się jako ta, która posiada pewien program, pewną reputację, pewne żądania wobec społeczeństwa, pewne cele. Jedno jest powiązane z drugim. KRK (i episkopat, który jest jego komórką) są w symbiozie ze społeczeństwem polskim i choćbyś popuściła w gacie nie zmienisz tej relacji. Pytanie więc jest takie, jakiego rodzaju jest ta symbioza i kto na niej traci, oraz: czy jeśli jedna strona traci, nie ma prawa domagać się rekompensaty (choćby w sarkastycznych żartach). A miękkie argumenty w stylu "księża to też ludzie" możesz sobie wsadzić głęboko. Nikt tu nie ma nic do księży jako prywatnych ludzi. Mowa o organizacji, strukturze. Zaskoczyło?

Kościół, księza, episkopat - nie mają takich obowiazkow

Brednie. Mają swoją naukę, mają swoje mądrości i ciągle nawijają o tym, jakie to kościół ma obowiązki wobec wiernych, wobec niewiernych, wobec ubogich, wobec potrzebujących, etc. itd. Trzeba mieć gęsty wosk w uszach, aby tego nie słyszeć. Wreszcie, krk ma swoje organizacje charytatywne, jak caritas. Pewnie PO COŚ one tam są.

Robienie tutaj czy gdziekolwiek jakiegoś buntu żeby zaczęli robić jakąkolwiek rzecz jest bez sensu.

Jeśli gdzieś w tym wątku widzisz bunt, który miałby pretensje do bycia czymś więcej niż sarkastycznym docinkiem, zmień lekarza. Albo stację radiową. Jest jedna taka, która roznosi choroby psychiczne (w tym urojenie) przez fale radiowe.

może i nakradli, ale nie tylko oni.

Co mnie obchodzą inni, skoro temat jest o "onych"?

Może i wiele, ale w sumie co z tego?

To z tego, że mogłabyś mieć sprawnie funkcjonujący szpital, a masz [autocenzura - na specjalne życzenie jolek] - w okolicy jak i we łbie.

To nie nakłada na nich żadnego obowiązku dzielenia się tym, co sami nakradli, z innymi.

Może Ty jesteś masochistką. Może lubisz myśleć, że ktoś Cię wykorzystuje i nie masz nic przeciwko temu. Nie wszyscy są masochistami.

Poza tym, skoro nakradli, to na jakiej podstawie spodziewacie się, ze na wasze żądanie zrobią coś wg was dobrego, miłosiernego itepe?

Na jakiej podstawie spodziewasz się, że ktoś się tutaj tego spodziewa? Nielogiczne.

skoro uwazacie to za tak łatwe, ze bulwersuje was to, że księża tego nie robią.

Milczenie jest złotem - bredzenie kłopotem. Może któryś z przedmówców faktycznie przyznał się do tego, że działalność charytatywna jest łatwa. Jak pisałam wyżej, dla szarego zjadacza chleba to wcale nie jest łatwe. Dla KRK to proste jak bułka z masłem. A różnica wynika z tego, o czym pisałam powyżej. Nie będę się powtarzać.
Ludzie, zajmijcie się własnymi ogródkami, jak chcecie, zeby jakaś szczytna akcja została przeprowadzona, róbcie ja sami, a nie nawołujecie kler i to jeszcze w taki sposob.

Pierwsza rzecz: kler już dawno wszedł w ogródek nasz wspólny, a jest nim państwo polskie. Więc jeśli mi kler buszuje po ogródku, jest on moim problemem.
Druga rzecz: już Ci napisałam, do jasnej cholery, że z perspektywy szarego Kowalskiego organizowanie akcji charytatywnych jest piekielnie trudne i często rozbija się o polską biurokrację. Ile razy, psia mać, można pisać?! KRK natomiast, gdyby był odwrotnością tego, czym jest faktycznie (a więc parszywą, pasożytującą na społeczeństwie instytucją) i byłby tym, czym mieni się być (organizacją ludzi dobrej woli, którzy miłują bliźniego swego), ze swoją organizacją i pomysłowością do ściągania kasy mógłby zrobić dla tego społeczeństwa wiele dobrego.

droga demo, jeśli już.

"Jeśli już" chcesz unikać mylenia płci, używaj nicków z rodzajnikiem, "jeśli już". A "droga" należy wykreślić.

Skończyłam z tą panią. Przeżute. Wyplute.
Ostatnio edytowano 15 grudnia 2010 , 01:29 przez Codeine, łącznie edytowano 1 raz
Every day over 950 kids die of hunger. If you still think god is all-loving, then:

Obrazek

Na początku był Chaos, jest w środku i będzie na końcu! - ja.
Codeine

Postprzez Apostołachnierzygajcie » 15 grudnia 2010 , 00:26

demo napisał(a):Michale Apostato
Potwierdzam, są ludźmi. Poza tym, księża, jak i ludzie bywają różni. Lepsi, gorsi, fanatyczni, ludzcy. Ty wrzucasz wszystkich do jednego worka, fanatycznie zarzucając im wszystko co sie gojarzy z negatywnym stereotypem księdza.

Nie ważne, że Apostata ich nie "podzielił" - nie miał takiego obowiązku!! Przynależą oni do Zorganizowanej Grupy Przestępczej o charakterze mafijnym!! Już "sama przynależność świadczy o nich", np. o ich "ludzkiej dobroci"! Zapominasz? - nie widzisz!? -że to nie Apostata "wrzucił ich do wspólnego worka" - oni, składając śluby mafijnej przynależności sami do tego "czarnego wora" wleźli, jedyne co jest tu frustrujące i wielce dla wszystkich szkodliwe, to to, że swego czasu nie miał kto tego wora zawiązać, kijami zawartość obić - i wrzucić, np. do jakiegoś Zalewu, z racji wypróbowania go swego czasu w tej roli - idealnym wydaje się być ten koło Włocławka!!! Daj więc spokój z roztrząsaniem, kim-czym jest-wydaje ci się, że jest - autor tej notki słusznie krytycznej!! Nie na nim - na krytyce jego osoby, stylu, słownictwa - się skupiaj, ale w imię lepszego życia swoich wnuków i prawnuków weź się za krytykę i skuteczne zwalczanie zorganizowanej, schowanej w cieniu krzyża bandy wewnętrznych szkodników, szabrowników i okupantów "...tejjjj Ziemi"!!

Nie wykazałes żadnych logicznych ząłożen i wniosków w swoim toku rozumowania. Postanowiłes sobie zrobić super akcję "pomóżmy jednym kosztem drugich, tkorzy i tak są wyzyskiwaczami". Przypomina mi się... komunizm. Sam nie jesteś lepszy od najgorszych księży - świadczy o tym Twoje zachowanie, Twoje słowa. Zapewne zamiast przemyśleć to, co piszę, rzucisz się na mnie i nazwiesz poplecznicą kościoła lub czymś w tym stylu, lecz nie baczę na to. Nie zamierzam tolerowac fanatyzmu ani usiłowania rządzenia innymi w tej podobnych akcjach. Dziwie się, ze nikt wcześniej nie zauważył, ze ten apel nie wnosi niczego dobrego. Może tylko obrazić księzy, co na pewno ich nie nakłoni do pomocy. Prawdopodobnie jednak to zignoruja. Jednak źle to wpłynie na opinię o tym forum, a moze także o apostatach. Nikomu to nie pomoże, może najwyżej zaszkodzić. Tym bardziej jest bezsensowny. Całym sercem sprzeciwiam się tego typu akcjom. Jak ktoś chce pomoc - niech pomaga, a nie krzykiem i obelgą zmusza innych. Wszak to jest, jakby nie patrzeć, zachowanie typowe dla katolików, zwłaszcza duchownych i zakonników.

j/w!!!!!
Jak najbardziej biblijna bajka "O Apostołach": "I rzekł do nich Pan - oto ciało moje i krew moja! Jedzcie więc i pijcie, a po stołach nie rzygajcie"!
Apostołachnierzygajcie

Postprzez Kitka » 15 grudnia 2010 , 09:57

A ja w związku z trwającą zimą chciałabym zaapelować o przygarnięcie zwierzaka ze schroniska.

Schroniska dla zwierząt (a przynajmniej nasze miejskie) są przepełnione, zwierzęta mieszkają na dworze w nieogrzewanych kojcach, tyle że wymoszczonych kocami. Warunki atmosferyczne w połączeniu ze ściskiem i tęsknotą za domem powodują, że zwierzęta chorują i umierają. A pod koniec grudnia jeszcze ich przybędzie - niechcianych prezentów.

Może na psa się trudno zdecydować, bo to obowiązek (wyprowadzanie na dwór, tresowanie), ale kot jest zwierzęciem zupełnie niekłopotliwym. Potrzebuje tylko miskę z jedzeniem i trochę piasku do kuwety. Nie wymaga wyprowadzania, może zostać sam w domu na cały dzień, wieczorem z pewnością Was przywita mruczeniem.

Zajmijmy się czynieniem dobra na małą skalę wokół siebie, po co zawracać sobie głowę tym, co robią (albo czego nie robią) różnej maści organizacje typu Kościół.
Nie wyrażam zgody na cytowanie moich wypowiedzi w całości lub części na portalach innych niż apostazja.pl, apostazja.info
Kitka
Strażniczka piekieł

Postprzez Saari » 15 grudnia 2010 , 11:22

Biedactwa.. z checia bym pomogla, ale mam male mieszkanko i trzy szczury w nim biegajace. Jakby to jeszcze pies byl lub kot to drugiego pewnie nie byloby problemu trzymac, ale obawiam sie ze moje szkodniki bylyby w niebezpieczenstwie :(
Wielki Czajnik Cie kocha!
Saari

Postprzez Michał Apostata » 15 grudnia 2010 , 12:34

demo
Michale Apostato
Potwierdzam, są ludźmi. Poza tym, księża, jak i ludzie bywają różni. Lepsi, gorsi, fanatyczni, ludzcy. Ty wrzucasz wszystkich do jednego worka, fanatycznie zarzucając im wszystko co sie gojarzy z negatywnym stereotypem księdza. Nie wykazałes żadnych logicznych ząłożen i wniosków w swoim toku rozumowania. Postanowiłes sobie zrobić super akcję "pomóżmy jednym kosztem drugich, tkorzy i tak są wyzyskiwaczami".(...)

Wielebna!
Rózni to oni są - oczywiscie, jak wszyscy ludzie, ale mają nad sobą cialo "najwyższe" które te ich różnice, szczególnie te niewskazane ma niwelować.
W ramach tych logicznych podstaw czy zalożeń, poczytaj Pismo zwane Świętym zwane też "słowem bożym" - ten ich życiowy przewodnik, którym poslugują się na co dzień i ktorego treścią oglupiają wierną im gawiedź. Oni to mają dać przyklad tejże gawiedzi jak ona ma postępować aby mieć życie wieczne.
U Mateusza ich Guru powiada:
Jeśli chcesz być zbawiony, idź, sprzedaj, co posiadasz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie.
natomiast u Łukasza:
Sprzedajcie wasze mienie i dajcie jałmużnę! Sprawcie sobie trzosy, które nie niszczeją, skarb niewyczerpany w niebie, gdzie złodziej się nie dostaje ani mól nie niszczy. Bo gdzie jest skarb wasz, tam będzie i serce wasze.
Gdzieś tam też gloszą, aby: glodnych nakarmić, spragniomnych napoić, bezdomnych pod dach przyjać....
Ciągle jeszcze ufam, że panowie biskupi chcą zapewne iść do nieba i jeszcze tej zimy zrobią ten dobry uczynek i "otworzą drzwi Chrystusowi".
Religia jest obrazą godności człowieka!
Michał Apostata

Postprzez anomaly » 15 grudnia 2010 , 14:31

A ja popieram apel, a co?
Skoro ciągle się powołują, jak to religia im nakazuje manipulować i podjudzać przeciw in vitro, aborcji, kondomom czy związkom homoseksualnym, to niech spełniają swoje religijne zobowiązania wobec biednych.
Albo niech uznają się za hipokrytów i się zamkną i nie bronią "wartości chrześcijańskich", które mają w głębokim poważaniu, oraz odczepią się od kasy, którą z tego powodu ssą jak pijawki. (Nie ukrywam, że zarówno oni, jak i ja wolimy to drugie rozwiązanie.)

Powiedz katolikowi o naukach Chrystusa, a się obrazi na ciebie. :lol:

@Codeine
+100 :D
Osoba, która wielokrotnie psuła atmosferę po przez puszczanie gazów powinna być zabita w komorze gazowej, tak by więcej nie psuła powietrza innym ludziom. Na tym dokładnie polega ochrona środowiska.
anomaly

Postprzez Kallipygos » 16 grudnia 2010 , 00:31

Michał Apostata napisał(a):Gdzieś tam też gloszą, aby: glodnych nakarmić, spragniomnych napoić, bezdomnych pod dach przyjać...
Taki drobny szczegół, napisane gdzieś tam drobnym drukiem, kto by się tym przejmował czy pamiętał o takich bzdetach. Lepiej słowa pisane w czarnej księdze przefiltrować i użyć do uzyskania władzy nad szaraczkami.
I stworzyli ludzie bogów na swoje podobieństwo.
Kallipygos

Postprzez komarrek » 16 grudnia 2010 , 21:06

Kitka napisał(a):
Zajmijmy się czynieniem dobra na małą skalę wokół siebie, po co zawracać sobie głowę tym, co robią (albo czego nie robią) różnej maści organizacje typu Kościół.

Choćby dlatego że to co robią( lub nie robią) fundujemy my wszyscy. Albo dlatego że powołując się na swoje miłosierdzie, dobroć itp. stawiają się w roli autorytetów i chcą mówić nam jak mamy żyć.

Kitka napisał(a):Może na psa się trudno zdecydować, bo to obowiązek (wyprowadzanie na dwór, tresowanie), ale kot jest zwierzęciem zupełnie niekłopotliwym. Potrzebuje tylko miskę z jedzeniem i trochę piasku do kuwety. Nie wymaga wyprowadzania, może zostać sam w domu na cały dzień, wieczorem z pewnością Was przywita mruczeniem.

Sam pomysł jest ok ale nie powiedziałbym że kot nie jest kłopotliwy. Czy zawsze sika do kuwety? Ile miesięcznie kosztuje jego karma, żwirek? A co z jego sierścią? Do czego (w mieszkaniu) będzie używał pazurów?
Jeżeli twój bóg jest doskonały i nieskończenie mądry to dlaczego miałby kogoś nienawidzić, a już zwłaszcza dwójkę kochających się ludzi? Zastanawiałeś się kiedyś nad tym?
komarrek

Gadu-Gadu: 4015101

Postprzez Kitka » 16 grudnia 2010 , 23:07

komarrek napisał(a):Sam pomysł jest ok ale nie powiedziałbym że kot nie jest kłopotliwy. Czy zawsze sika do kuwety? Ile miesięcznie kosztuje jego karma, żwirek? A co z jego sierścią? Do czego (w mieszkaniu) będzie używał pazurów?

A to już zależy, jak sobie kota wychowasz. Młode kocięta bywają krnąbrne i potrafią zniszczyć kanapę albo narobić do butów, dlatego lepiej wziąć takiego ze schroniska, który wcześniej mieszkał u kogoś w domu i już wie, do czego służy żwirek w kuwecie i drapak.
Utrzymanie moich trzech domowych kotów kosztuje miesięcznie ok. 150 zł (w tym karma i żwirek). Plus czasami wizyta u weterynarza - od 15 do 50 zł, zależnie od podanych leków. Pracochłonność to wyłożenie kociego żarcia do miski kilka razy dziennie i średnio co 2 dni wyrzucenie za pomocą łopatki nieczystości z kuwety.

Co do zmieniania świata i przejmowania się poczynaniami KK - mi to dokładnie zwisa. Jak mam ochotę czynić dobro, poświęcam kasę lub czas Polskiej Akcji Humanitarnej albo Amnesty International, tudzież potrzebującym ludziom w najbliższej okolicy. A jeśli są ludzie, którzy dają kasę Kościołowi - to niech oni później rozliczają KK z tego, czy ich kasę prawidłowo wydał. Ja katoliczką nie jestem i na tacę nie daję, więc nie mam prawa krytykować, czy Kościół właściwie gospodaruje swoimi pieniędzmi i realizuje jakieś tam swoje szczytne cele. I jeśli hierarchowie mówią publicznie, jak ludzie powinni żyć, rozumiem, że zwracaja się tylko do swoich wiernych. Na mnie wpływu nie mają.
Finansowanie KK z budżetu państwa nie przeszkadza mi aż tak bardzo, by zdecydować się na przeprowadzkę do innego kraju. W końcu z budżetu finansowane jest wiele innych organizacji czy inicjatyw, z których nie korzystam. Cóż, tak już ten świat jest urządzony.
Nie wyrażam zgody na cytowanie moich wypowiedzi w całości lub części na portalach innych niż apostazja.pl, apostazja.info
Kitka
Strażniczka piekieł

Postprzez anomaly » 16 grudnia 2010 , 23:52

I jeśli hierarchowie mówią publicznie, jak ludzie powinni żyć, rozumiem, że zwracaja się tylko do swoich wiernych. Na mnie wpływu nie mają.

Tylko, że ci wierni, więc pośrednio hierarchowie, jak najbardziej mają wpływ na twoje życie. Kościółek ma różne formy nacisku na posłów, w tym groźbę ekskomuniki, co niedawno pokazał. Dlatego mamy "kompromis" aborcyjny. Dlatego na poważnie proponuje się naprotechnologię jako alternatywę dla in-vitro. Dlatego banda sukinsynów z PO i PiS debatuje o "zagrożeniu" ze strony związków homoseksualnych, a "polska lewica" siedzi cichutko i udaje, że nie słyszy. Czarne kanalie mają wpływ na każdego z nas.

Finansowanie KK z budżetu państwa nie przeszkadza mi aż tak bardzo, by zdecydować się na przeprowadzkę do innego kraju. W końcu z budżetu finansowane jest wiele innych organizacji czy inicjatyw, z których nie korzystam. Cóż, tak już ten świat jest urządzony.

Inne organizacje dostają pieniądze na takich samych zasadach? Jest komisja majątkowa dla innych organizacji (Niereligijnych) niż KK? Przepraszam, w którym alternatywnym wszechświecie żyjesz? U nas stała grawitacji to około 6.67428 * 10^-11 m^3/kg*s^2

@Koty
Kocia sierść może uczulać, a potencjalne alergeny AFAIK utrzymują się na długo po ewentualnej wyprowadzce kota. Chyba wypadałoby o tym wspomnieć?
Osoba, która wielokrotnie psuła atmosferę po przez puszczanie gazów powinna być zabita w komorze gazowej, tak by więcej nie psuła powietrza innym ludziom. Na tym dokładnie polega ochrona środowiska.
anomaly

Postprzez demo » 17 grudnia 2010 , 00:49

anomaly napisał(a):Kocia sierść może uczulać,
Sciśle to nie sierść uczula, tylko naskorek. Pisze to na wypadek gdyby ktoś pomyslał ze łysy kot to rozwiazanie i chciał ogolić. To tylko krzywda dla biednego zwierzęcia...
Ja niestety zwierzątka nie przygarnę, bo sama nie mam stalego domu.
Do you want the truth or something beautiful?
demo

Postprzez Kitka » 17 grudnia 2010 , 10:12

anomaly napisał(a):Tylko, że ci wierni, więc pośrednio hierarchowie, jak najbardziej mają wpływ na twoje życie. Kościółek ma różne formy nacisku na posłów, w tym groźbę ekskomuniki, co niedawno pokazał. Dlatego mamy "kompromis" aborcyjny.

A ja twierdzę, że ci wszyscy hierarchowie nie mają wpływu na moje życie. Posłowie przejmujący się ekskomuniką raczej mnie śmieszą (taki folklor).
Na szczęście nie muszę korzystać z in vitro ani z aborcji, ale gdybym musiała, kliniki zagraniczne stoją otworem i raczej nie stosują dyskryminacji pacjentów pod kątem narodowości. To tylko kwestia kasy - życie w Polsce jest jednak tańsze niż na Zachodzie, dlatego i tak opłaca się tu mieszkać, nawet biorąc pod uwagę fakt, że w przypadku takich czy innych problemów konieczna może się okazać wycieczka na Zachód albo na południe. Gdybyśmy mieszkali np. w Chinach czy Korei Północnej, nie byłoby to możliwe.

Proponuję mniej oglądać wiadomości, a więcej Discovery czy krajobrazów za oknem. Życie będzie piękniejsze. A dla właściwego nadania wagi naszym lokalnym problemom proponuję zapoznać się z problemami, przed którymi stoją mieszkańcy Afryki (brak czystej wody, choroby, edukacja) czy np Afganistanu albo innych krajów ogarniętych wojną.
Kitka
Strażniczka piekieł

Postprzez anomaly » 17 grudnia 2010 , 11:04

Posłowie przejmujący się ekskomuniką raczej mnie śmieszą (taki folklor).

Tak, to taki lokalny folklor, folklor ogólnopolski. Nawet tzw. lewica trzęsie portkami jak słyszy groźby kościółka.

Na szczęście nie muszę korzystać z in vitro ani z aborcji, ale gdybym musiała, kliniki zagraniczne stoją otworem i raczej nie stosują dyskryminacji pacjentów pod kątem narodowości.

Ach rozumiem, że osoby, które nie mają kasy na wyjazd i muszą korzystać z nielegalnych zabiegów aborcyjnych, które są o wiele bardziej groźne dla ich zdrowia ciebie nie obchodzą? W końcu ty masz pieniądze, ale one nie. Typowy polaczek z ciebie.

To tylko kwestia kasy - życie w Polsce jest jednak tańsze niż na Zachodzie, dlatego i tak opłaca się tu mieszkać, nawet biorąc pod uwagę fakt, że w przypadku takich czy innych problemów konieczna może się okazać wycieczka na Zachód albo na południe.

LOL. Opłaca się mieszkać w Polsce. LOL. Chłopaki wracajcie z Anglii - w Polsce się opłaca mieszkać. LOL
"W przypadku takich, czy innych problemów" - masz na myśli dobrze płatną pracę? :lol:
Przepraszam, ale to jest takie śmieszne, że nie mogę odpowiedzieć, tylko się głośno zaśmieję. :lol: :lol:

Proponuję mniej oglądać wiadomości, a więcej Discovery czy krajobrazów za oknem. Życie będzie piękniejsze. A dla właściwego nadania wagi naszym lokalnym problemom proponuję zapoznać się z problemami, przed którymi stoją mieszkańcy Afryki (brak czystej wody, choroby, edukacja) czy np Afganistanu albo innych krajów ogarniętych wojną.

Ojej to straszne. A jak obejrzymy jeszcze inny program na Discovery, to się okaże, że za BIG_NUMBER lat wszechświat umrze, albo z powodu śmierci cieplnej, albo z powodu rozdarcia. I spójrzmy teraz na problemy np. biednych dzieci w Afryce. (W końcu głodne dzieci w Polsce, to tylko problem lokalny - w Afryce, to priorytetowa sprawa.) Z tej perspektywy, cóż te głupie bachory teraz znaczą. To tylko lokalne problemy.

A może jednak coś znaczą, podobnie jak znaczy to, że gdy znajdę chłopaka, to mimo, że mógłbym żyć z nim nawet 20 lat, to w świetle katolandzkiego prawa, będę dla niego obcą osobą i jak będzie umierał w szpitalu, to nie będę mógł być przy nim. Za to będzie mogła rodzina, która go wyrzuciła z domu, bo był "pedałem".

Również znaczy to, że jeżeli jakimś cudem wychowywałbym dziecko, to musiałoby ono znosić indoktrynację religijną już od przedszkola. Znaczy to także, że jeżeli byłaby to dziewczynka i już po 18-nastce została zgwałcona, to do zwykłego ogromu cierpień z tego powodu, dochodzą, albo upokarzające wizyty u doktorów, którzy przepuszczą ją przez machinę biurokratyczną, by stwierdzić, że rzeczywiście to był gwałt i można przeprowadzić aborcję, albo, ponieważ zawsze znajdzie się katolicki chujek, któremu sumienie nie pozwala, trzeba będzie wyjechać zagranicę, jak jakiś *je banany* przestępca, który po zabiciu ofiary ulatnia się do Argentyny. W tym czasie w telewizji Marek Jurek, czy inny Immanuel, będzie słodko mówił o tym, jakim to zbrodniarzem jest moja córka i ma "krew na rękach". A potem zaśpiewamy razem Barkę.

To oczywiście, tylko wierzchołek góry lodowej. Ale spoko, w porównaniu do dzieci w Afryce, czy końca Wszechświata, to nic, więc niech się gówniara weźmie w garść, albo się powiesi - będzie spokój. A kitka nadal nie widzi problemu. Proponuję dobre okulary kupić, a nie bredzić od rzeczy.
anomaly

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hyde Park