APEL - idzie zima...!

Tematy dowolne (wymaga rejestracji by czytać)

APEL - idzie zima...!

Postprzez Michał Apostata » 4 listopada 2010 , 19:43

Vae pastoribus... qui pascebant semetipsos! Nonne greges a pastoribus pascuntur?(Prophetia Ezechielis XXXIV, 2).

APEL !!!
Apel do Ich Ekscelencji Wielebnych
prałatów, biskupów i kardynałów

Nadchodzi w Polsce zima a z nią w pewnością fala mrozów. Niskie temperatury w sposób szczególny dotykają ludzi bezdomnych, ubogich, opuszczonych.
Apeluję zatem do Was, duchowni o otwarcie drzwi swoich pałaców, domów parafialnych przypominających często rezydencje milionerów, otwórzcie drzwi biednym i bezdomnym.
Albowiem byłem głodny, a nie daliście Mi jeść; byłem spragniony, a nie daliście Mi pić; byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnie; byłem nagi, a nie przyodzialiście mnie; byłem chory i w więzieniu, a nie odwiedziliście Mnie.

Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili. Wszystko, zaś co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili.

Niech słowa płynące z ambon z Waszych ust nie będą tylko pustymi frazesami. Pokażcie temu społeczeństwu, że potraficie też dawać a nie tylko brać, i brać. Otwórzcie drzwi Chrystusowi. Wolna Polska to pokolenie rodzących się bezdomnych dzieci. Wolna Polska to bieda, nędza, upokorzenie najsłabszych. Miliardy złotych przekazywane przez budżet państwa na utrzymywanie Waszych posiadłości, dostatnie życie nie licuje w kraju gdzie setki tysiący dzieci idzie rano bez śniadania do szkół. Wydawanie na Was miliardów złotych w kraju gdzie emeryci nie wykupują leków, gdzie renciści głodują nie jest zgodne z moralnością tak ludzką w ogóle a z chrześcijańską w szczególności.
Wy, ubrani w złocone ornaty, obwieszeni krzyżami z brylantami odganiacie żebraków od swoich kościołów, którzy żebrzą na chleb bo robią Wam konkurencje. Obłudne są Wasze działania w których rzekomo prowadzicie ochronki dla dzieci, domy dla samotnych matek. Zapominacie dodać ze za wszystkie Wasze działania płaci państwo, co więcej dając Wam w ten sposób utrzymanie. Nie ma co ukrywać - to rządzący naszym krajem od 1989r sprawili ze staliście się pazerni, obrzydliwie wręcz nachalni w pozyskiwaniu majątku czyli mamony. Nie interesuje Was że w danym budynku mieści się żłobek, dom opieki społecznej czy przedszkole. Odbieracie wszystko co Wam się rzekomo należy jak i wiele innego majątku z którym nic nie mieliście nigdy wspólnego. To rządzący tym krajem pozwalają Wam bezkarnie okradać ten naród.
Duchowni, moralnie jesteście puści. Jesteście pasożytami, których utrzymuje głodujący emeryt, rencista. Wasza bezczelność, nie liczenie się z niczym i nikim sprawia ze młode pokolenie odchodzi z Kościoła. Stajecie się obiektem drwin. Dzielicie ludzi siejąc nienawiść wśród nich. Chcecie decydować o standardach moralnych społeczeństwa sami nie mając z moralnością wiele wspólnego. To jest właśnie ta Wasza obłuda, fałsz i zakłamanie.
Nie od dzisiaj wiadomo ze kler katolicki jest siedliskiem pedofilii i inne obrzydlistwa na świecie. Dewianci w sutannach są chronieni przez swoich przełożonych. Miliardy dolarów, które wierni przekazali Wam na Waszą działalność, na pomoc ludziom biednym, ubogim, musieliście wypłacić ofiarom konsekrowanych fanaberii i dewiacji w wyniku wyroków sądowych. Ludzie dając na Kościół dają na opłacenie wyroków? Trzeba o tym mówić głośno i wyraźnie. Pokory, pokory i jeszcze raz pokory, tego Wam trzeba.
Jakże wymownie brzmią przestrogi świętego Jana Chryzostoma, biskupa Konstantynopola, pisarz chrześcijańskiego, uznawanego za największego kaznodzieję i Ojca Kościoła Wschodu, który powiadał:
„Jakiż zysk ma Chrystus z tego, że Jego ołtarze pokrywają naczynia ze złota, gdy On sam umiera z głodu w osobie biednych? Najpierw nakarmcie Jego samego, który jest głodny, a potem, jeśli wam jeszcze zostaną pieniądze, ozdabiajcie Jego ołtarz.”
Natomiast inny święty Bernard z Clairvaux wołał:
„Co w sanktuarium robi złoto? (...) Oczy poją się relikwiami oprawnymi w złoto, a sakiewki otwierają się. Wystawia się na pokaz bardzo piękny obraz jakiegoś świętego (...) biegną ludzie i całują, wzywa się ich do składania darów (...) Ściany kościoła błyszczą złotem, a biedacy w nim gołym ciałem. Kościół kamienie przyobleka złotem, a synów swych porzuca nagich”

O sakralna obłudo! O eklezjalna hipokryzjo!
===============
Kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie tej treści na innych forach w całości lub w części nie wymaga mojej zgody i nie jest zabronione – nie tylko nie stanowi naruszenie praw autorskich ale wskazane jest bezgraniczne kopiowanie czy powielanie ku oświeceniu gawiedzi i na pohybel wszelkich odmian Ciemnogrodzia. Podstawa prawna: Dz. U. 94 nr 24 poz. 83, zmiany: Dz. U. 94 nr 43 poz. 170
Religia jest obrazą godności człowieka!
Michał Apostata

Re: APEL - idzie zima...!

Postprzez Immanuel » 4 listopada 2010 , 20:41

A czy można to wysłać do najbliższej parafii do proboszcza jak będzie trzeba, bo w pobliskich lasach mieszkają pod gołym niebem właśnie tacy bezdomni biedacy, co czasem żywią się chlebem ze śmietnika? Tymczasem kościół kwitnie, ma ogrzewanie podłogowe, a księża mają po trzy pokoje każdy i wielki salon za jadłodajnie w pięć osób.
Immanuel

Gadu-Gadu: 2853192

Postprzez Kallipygos » 4 listopada 2010 , 20:41

Prędzej ja napiszę doktorat z fizyki kwantowej niż kler wspomoże biednych. Święty argument: przecież nie ślubowali ubóstwa...
I stworzyli ludzie bogów na swoje podobieństwo.
Kallipygos

Postprzez Lantrus » 4 listopada 2010 , 22:38

A ja prędzej zostanę Mistrzem Kościoła Rycerzy Jedi i będę paradował po mieście i okolicy w stroju SITH'a niż tutejsze "sukienki" otworzą się materialnie i kwaterunkowo na tutejszą biedotę. Skoro dla nich WOŚP to dzieło diabła... to o czym my mówimy. ;)
"Społeczeństwo z naszym udziałem zakończy się wielkim bólem głowy" ;)
Lantrus

Gadu-Gadu: 5740523

Postprzez Piotrrek » 4 listopada 2010 , 22:39

http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?f=2&t=26653
;) Czyżby Michał zmienił imię na Onufry? ;)

Lantrus napisał(a):Skoro dla nich WOŚP to dzieło diabła... to o czym my mówimy. ;)

Internet też jest dziełem szatana, więc doprawdy nie rozumiem czemu ma słuzyć choćby to forum, do którego linka właśnie podałem.
Piotrrek

Gadu-Gadu: 7059131

Postprzez Lantrus » 4 listopada 2010 , 22:41

LoL niezły ten FLAME pod jego apelem. Widać, że "czarnosukienkowcy" szybko zareagowali. :twisted:
"Społeczeństwo z naszym udziałem zakończy się wielkim bólem głowy" ;)
Lantrus

Gadu-Gadu: 5740523

Postprzez michu:) » 4 listopada 2010 , 23:39

No przecież to jasne, że oni - duchowni - nie będą pomagać. Tylko zaapelują, aby owieczki słały pieniążki, gościły przybyszów. Sami nie podzielą się.
Taka to smutna prawda.

Niedługo odwiedzę parafię zamieszkania w sprawie apostazji. Już pierwszy raz mi się to rzuciło w oczy. "Na obiekcie" znajduje się 6 księży i potrzebują do obsługi osoby trzecie. Na domofonie było napisane "Kuchnia". Aż mi się wierzyć nie chce, że są tak zajęci przez cały dzień, żeby samodzielnie nie uprać sobie gaci, skarpet, posprzątać raz na tydzień i zrobić żarcia. Jest ich 6, więc codziennie inny ugotowałby obiad i szafa gra. Rodziny, kawalerowie, panny - w sensie szarzy Polacy wykonują takie obowiązki nawet pracując po 10-12 godzin na dobę, a oni mają swoją służbę (mam nadzieję, że chociaż solidnie płatną). Czy to jest jakiś zwyczaj, że ksiądz się fizyczną pracą nie zajmuje?
michu:)

Gadu-Gadu: 0

Postprzez Piotrrek » 5 listopada 2010 , 00:57

Ja ze swojej strony, ot chociażby dla samego mini protestu, w miarę możliwości porozsyłam w formie listów powyższy apel do okolicznych parafii i mojej ukochanej kurii kaliskiej.
Piotrrek

Gadu-Gadu: 7059131

Postprzez Michał Apostata » 5 listopada 2010 , 15:37

Piotrrek napisał(a):http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?f=2&t=26653
;) Czyżby Michał zmienił imię na Onufry? ;)
Lantrus napisał(a):Skoro dla nich WOŚP to dzieło diabła... to o czym my mówimy. ;)

Internet też jest dziełem szatana, więc doprawdy nie rozumiem czemu ma słuzyć choćby to forum, do którego linka właśnie podałem.

O ku...a aleś mnie wyczaił. Teraz już mam tam u nich bana murowanego.
Michał Apostata

Postprzez Michał Apostata » 14 grudnia 2010 , 19:10

Teleexpres podał, że od listopada zamarzły żywcem 72 osoby... a Episkopat milczy!
Michał Apostata

Postprzez Matt Kaboom » 14 grudnia 2010 , 19:34

Przecież wśród Prawdziwych Polaków powszechnie wiadomo, że to wina Tuska :D
Matt Kaboom

Postprzez michu:) » 14 grudnia 2010 , 20:26

No jak to Michale? Przecież po śmieci jak głosi Kk ma być tylko lepiej ;). Episkopat nie podpisywał z nimi mowy o świadczenia pośmiertne, a więc nie musi się nimi interesować.

Na serio to straszna wiadomość. Episkopat pal diabli. Wiadomo, że oni pod przykrywką religii wyciągają tylko kasę. Szkoda tych ludzi, nawet jeśli byli to żule, margines społeczny :/.
michu:)

Postprzez demo » 14 grudnia 2010 , 20:50

Dlaczego zrzucacie to na episkopat i księzy a sami nie zajmiecie się biednymi, marznącymi zebrakami? Łatwo jest zrzucić jakieś zadanie na kogoś innego.
Do you want the truth or something beautiful?
demo

Postprzez Codeine » 14 grudnia 2010 , 21:42

demo napisał(a):Dlaczego zrzucacie to na episkopat i księzy a sami nie zajmiecie się biednymi, marznącymi zebrakami? Łatwo jest zrzucić jakieś zadanie na kogoś innego.

Dlatego, drogi demo, że kościół katolicki nakradł i nazbierał z dobrowolnych darowizn od ogłupionego przez siebie ludu tyle, że przeciętny Kowalski nie może sobie pozwolić na tak wielkopański gest w większej skali, a episkopat może nakazać to podlegającej mu strukturze. Przeciętny Kowalski, żeby założyć instytucję charytatywną musi przejść przez biurokratyczne piekło, a krk z palcem w nosie przechodzi przez tę (teoretycznie taką samą) drogę. Porównywanie siły sprawczej osób aktywnych na tym forum, do możliwości, jaką prezentuje zorganizowana religia jest pierwotniacze. I dlaczego przeciętni ludzie, którzy nie ślubowali ubóstwa ani nie samozwali się obrońcami uciśnionych i drogowskazami moralnymi, mieliby wyręczać w tym episkopat i jego kiecusze narzędzia, które chętnie stawiają siebie jako wzór miłości bliźniego? Łatwo tak bronić panów (bo mają siłę) i bić słabszych (bo ośmielają się zarzucać panom, że gromadzą i wydają na samych siebie więcej darów od społeczeństwa niż oddają ich temu społeczeństwu pod jakąkolwiek faktycznie liczącą się postacią? )
Every day over 950 kids die of hunger. If you still think god is all-loving, then:

Obrazek

Na początku był Chaos, jest w środku i będzie na końcu! - ja.
Codeine

Postprzez demo » 14 grudnia 2010 , 23:14

Po pierwsze: księża są ludźmi i jak każdy człowiek mają prawo sami decydowac, co zrobią, a czego nie. Dlatego nie widzę nic dobrego w tego typu chamskich apelach pt "macie tyle kasy to ruszcie dupy i zrobcie coś czego my chcemy, skoro tak bardzo tego chcecie". Kościół, księza, episkopat - nie mają takich obowiazkow i dopoki sami nie wyjdą z inicjatywą i tak nic nie zrobią. Robienie tutaj czy gdziekolwiek jakiegoś buntu żeby zaczęli robić jakąkolwiek rzecz jest bez sensu.
Po drugie: może i nakradli, ale nie tylko oni. Może i wiele, ale w sumie co z tego? To nie nakłada na nich żadnego obowiązku dzielenia się tym, co sami nakradli, z innymi. Poza tym, skoro nakradli, to na jakiej podstawie spodziewacie się, ze na wasze żądanie zrobią coś wg was dobrego, miłosiernego itepe? Nielogiczne.
Po trzecie: jesli tak bardzo chcecie, by ktos pomogł biednym, marznącym bezdomnym, to sami im pomożcie, ewentualnie wspierajcie organizacje ktore to robią. Nikt nie ma prawa zmuszac jakiegokolwiek drugiego cżłowieka lub organizacji do robienia czegokolwiek. Macie ciepło w domkach, to ich ogrzejecie, macie troche jedzenia, to się podzielcie, skoro uwazacie to za tak łatwe, ze bulwersuje was to, że księża tego nie robią.

Nie widzę żadnego uzasadnienia w takim nawoływaniu do jakiegoś zadania poprzez oszczerstwa i zarzucanie różnych czynow. Zwłaszcza gdy jednocześnie osoba/osoby nawołujące same tej rzeczy nie zrobią ("bo nas nie stać"). Ludzie, zajmijcie się własnymi ogródkami, jak chcecie, zeby jakaś szczytna akcja została przeprowadzona, róbcie ja sami, a nie nawołujecie kler i to jeszcze w taki sposob.

Po czwarte:
Codeine napisał(a):Dlatego, drogi demo
droga demo, jeśli już.
Do you want the truth or something beautiful?
demo

Następna strona

Powrót do Hyde Park