Krzyż Smoleński

Tematy dowolne (wymaga rejestracji by czytać)

Re: Krzyż Smoleński

Postprzez anomaly » 18 kwietnia 2011 , 11:26

Smok napisał(a): (nie wiedzialem, ze rocznice pogrzebu tez sie obchodzi...)

Smoku pogrzeb to pewnie niedługo będzie mały pikuś. Wszystko wskazuje na to (Żądanie ekshumacji Gosiewskiego), że niedługo będą pewnie rocznice ekshumacji.
W końcu to niepodległościowa tradycja.
Osoba, która wielokrotnie psuła atmosferę po przez puszczanie gazów powinna być zabita w komorze gazowej, tak by więcej nie psuła powietrza innym ludziom. Na tym dokładnie polega ochrona środowiska.
anomaly

Gadu-Gadu: 0

Postprzez huzar » 18 kwietnia 2011 , 11:35

Wykopywanie trupa Gosia jest bardzo na miejscu bo nie wiadomo dlaczego umarł. Przecie nie z powodu rozbicia się samolotu, w którym się znajdował.
Panie, ta hipoteza była mi zbędna.
huzar

Postprzez Smok » 18 kwietnia 2011 , 12:05

O jeszcze bedzie kilka ekshumacji...
Wlasnie mi sie pzypomniala zagadka, ot tak w rocznice pogrzebu...
XXX

Wiedcie kto ma najladniejsze nogi na Wawelu?
Marysia Kaczynska! Bo ma nogi stewardesy...

Wiem, ze okropne...
Smok Grzesio – ATHEIST PRIDE
Smok
Strażnik piekieł

Postprzez proch » 18 kwietnia 2011 , 14:32

Wchodzimy w drugi etap: teraz będziemy czcić czczenie...
I'm normally not a praying man, but if you're up there, please save me Superman
proch
apostazja.info

Postprzez Smok » 18 kwietnia 2011 , 14:37

Czczenie na czczo nie zdrowo... ;)
Smok
Strażnik piekieł

Postprzez komarrek » 18 kwietnia 2011 , 15:45

http://przeglad.olkuski.pl/index.php/aktualnosci/4086-przez-trudy-do-gwiazd
Każde dziecko chce być takie jak on! Będziemy mieć obelisk! Jak dorosnę będę taki jak on!
Jeżeli twój bóg jest doskonały i nieskończenie mądry to dlaczego miałby kogoś nienawidzić, a już zwłaszcza dwójkę kochających się ludzi? Zastanawiałeś się kiedyś nad tym?
komarrek

Gadu-Gadu: 4015101

Postprzez Smok » 18 kwietnia 2011 , 15:50

A Ty znales osobiscie pilotow z Olkusza?
Smok
Strażnik piekieł

Postprzez komarrek » 18 kwietnia 2011 , 17:21

Protasiuk mieszkał na moim osiedlu ale nie kojarzę tego człowieka. Za to uczyłem się w szkole ze zdjęcia, siłą rzeczy będę czasem oglądał ten obelisk. Nie chcę nikogo obrażać ale wydaje mi się że rozbicie samolotu i wykończenie dowódców naszych sił zbrojnych nie jest najlepszym powodem do stawiania komuś obelisku.
Jeżeli twój bóg jest doskonały i nieskończenie mądry to dlaczego miałby kogoś nienawidzić, a już zwłaszcza dwójkę kochających się ludzi? Zastanawiałeś się kiedyś nad tym?
komarrek

Postprzez Matt Kaboom » 18 kwietnia 2011 , 20:43

komarrek napisał(a):wydaje mi się że rozbicie samolotu i wykończenie dowódców naszych sił zbrojnych nie jest najlepszym powodem do stawiania komuś obelisku.

Jakby w tym samolocie byli obaj Kaczyńscy, to byłbym za...
Matt Kaboom

Postprzez komarrek » 19 kwietnia 2011 , 00:10

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,9456529,Jaroslaw_Kaczynski_nie_przyjedzie_na_Wawel.html
I ja tam byłem, miód i wino piłem. Napstrykałem fotek i wziąłem gazetkę (stary numer bo nowy był po 3zł). Uroczy widok, niektórzy płakali oglądając to co pokazywali na telebimie, większość miała na piersiach małą flagę, a na niej znak polski walczącej. Uważam że (popatrzcie jeszcze raz na zdjęcie do artykułu) dla tych ludzi powinno się otworzyć specjalistyczny zakład psychiatryczny w którym leczono by fobię smoleńską, przymusowo oczywiście.
komarrek

Postprzez Smok » 19 kwietnia 2011 , 10:41

Ja bym tam Protasiuka nie winil tak bezposrednio... Sledztwo trwa zreszta...
Co do wczorajszych demonstracji, to na szczescie nie mialem czasu uczestniczyc w tych zenujacych spektaklach...
Jak bedzie do mnie dzwonil ankieter, to powiem mu, ze moze urodzilem sie Polakiem, ale nie chce sie do tego przyznawac...
Chce byc Europejczykiem...
Smok
Strażnik piekieł

Postprzez proch » 19 kwietnia 2011 , 11:37

Jeden z Egipskich wieszczów powiedział kiedyś coś, co stało się narodowym bon motem: "Gdybym nie był Egipcjaninem, to... chciałbym być Egipcjaninem". (przeczytane w książce o kairskich taksówkarzach "Taxi")
Nigdy nie słyszałem czegoś takiego z ust Polaka. Co jest z nami nie tak?
I'm normally not a praying man, but if you're up there, please save me Superman
proch
apostazja.info

Postprzez Kitka » 19 kwietnia 2011 , 11:56

Smok napisał(a):Jak bedzie do mnie dzwonil ankieter, to powiem mu, ze moze urodzilem sie Polakiem, ale nie chce sie do tego przyznawac...
Chce byc Europejczykiem...

Lepiej uważaj z takimi deklaracjami. Atmosfera wśród zwoleników pewnych opcji politycznych jest tak podgrzana, że niewiele brakuje, by za takie deklaracje palili na stosie.
Mi też przykro i wstyd, że banda fanatyków uzurpuje sobie prawo do bycia Jedynymi Prawdziwymi Polakami.
Nie wyrażam zgody na cytowanie moich wypowiedzi w całości lub części na portalach innych niż apostazja.pl, apostazja.info
Kitka
Strażniczka piekieł

Postprzez Smok » 19 kwietnia 2011 , 12:35

Piekne jest to co napisal proch...
Ale ja bym tak chyba nie umial powiedziec...
Nie czuje sie zwiazany z Polska w patriotyczny sposob... Nie wiem, czy oddalbym za nia zycie...
Kocham moja Mala Ojczyzne. Moj Krakow... Mowie i mysle po polsku... I tyle...
Jestem juz ateista, jestem gejem, moge byc Europejczykiem...
Nie jeden juz stos rozswietlal Europe...
Nie straszne mi ognie... Dam rade!
Smok
Strażnik piekieł

Postprzez morol » 20 kwietnia 2011 , 10:54

Smok napisał(a):Piekne jest to co napisal proch...
Ale ja bym tak chyba nie umial powiedziec...
Nie czuje sie zwiazany z Polska w patriotyczny sposob... Nie wiem, czy oddalbym za nia zycie...
Kocham moja Mala Ojczyzne. Moj Krakow... Mowie i mysle po polsku... I tyle...
Jestem juz ateista, jestem gejem, moge byc Europejczykiem...
Nie jeden juz stos rozswietlal Europe...
Nie straszne mi ognie... Dam rade!

Mam podobnie. Z Polską wiąże mnie tylko to, że się tu urodziłem. Równie dobrze mogłem przecież urodzić się we Francji, Urugwaju lub RPA i być nauczonym miłości to jednego z tych krajów. Patriotyzm nie różni się dla mnie od religii: obiekt naszej wyuczonej (bo przecież nie wrodzonej) miłości zależy tylko i wyłącznie od tego, w której rodzinie wychylimy główkę z dróg rodnych. Podobnie jak religie, doprowadził do śmierci milionów. Nie dla mnie to, pola malowane zbożem rozmaitem, bursztynowy świerzop i pałająca dzięcielina nie wzruszają mnie w ani trochę większym stopniu, niż zielone wzgórza Irlandii czy skaliste wybrzeża Rodos. Nie było łatwo wyrwać się z błogiego użalania nad sobą, do jakiego skłania wpajane od dziecka poczucie narodowej krzywdy, ale gdy dojrzałem do rozstania z religią, dostrzegłem wspólny fundament, na którym opierają się oba te zjawiska.

Jestem natomiast silnym patriotą lokalnym, bo moje osiedle to coś, na co mam bezpośredni wpływ i o co się troszczę, bo tworzy to moją codzienność. Gdy na dwa lata zostałem wyrwany ze swojego osiedla, by przenieść się nawet nie do innego miasta, ani nawet nie do innej dzielnicy, lecz raptem 3-4 km bliżej centrum, po powrocie miałem ochotę całować ziemie. Kocham wrocławską Wielką Wyspę, ale kocham ją z wyboru, a nie z przypadku.
morol

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hyde Park