Lista najczęstszych pytań dotyczących apostazji

Najczęstsze pytania dotyczące apostazji i odpowiedzi na nie (wymaga rejestracji by pisać)

Re: Lista najczęstszych pytań dotyczących apostazji

Postprzez terrae » 5 października 2014 , 05:17

red991 napisał(a):Czy po akcie apostazji można wziąć ślub kościelny ze swoją partnerką (osoba wierząca) czy instytucja kościelna będzie kręciła nosem i robiła problemy?

Co sie martwisz, jak sie boisz ksiedza to juz po Tobie. Jak bedą robic problemy to jeszcze raz wstąpisz do Krk (chetnie cie wciągna na członka), a po slubie znow sie wypiszesz (nowa apostazja). Albo wstąp tymczasowo do jakiejs innej sekty koscielnej a potem sie wypisz.
Bedziesz notorycznym apostatą.
Albo sypnij kasą to Ci od razu wszystkie sakramenty sprzedadzą.
terrae

Postprzez Camillo » 5 października 2014 , 21:56

Witam,

Przepraszam, bo pewnie moje pytania się powtarzają, ale się pogubiłem w natłoku informacji

1. Mieszkam jakieś 600 km od miejsca, w którym zostałem ochrzczony wbrew swojej woli za dzieciaka. Czy jest możliwe zdobycie aktu chrztu zdalnie? Nie mam ani czasu ani możliwości żeby jeździć przez Polskę i prosić się o papierek, który można wysłać pocztą...
2. Akt chrztu jest bezpłatny czy "co łaska, minimum 50 zł"?
3. Znalazłem dwie metody postępowania:

a) KEP z 2008 roku, który wymusza na mnie załatwienie w/w aktu chrztu (diabelnie trudne) i przyjście ze świadkami (co jestem w stanie jeszcze ogarnąć)
b) znaleziony na apostazja.info artykuł z 15 stycznia br. że wystarczy wysłać pismo do parafii chrztu i poinformować o odpowiedzialności karnej oraz postraszyć GIODO

Potrzebna mi prosta informacja, skuteczne i szybkie jest które? Ewentualnie obowiązujące? - Zamierzam to załatwiać w czasie urlopu więc nie chcę tracić więcej czasu niż muszę. Parafia mojego zamieszkania z tego co słyszałem jest raczej w porządku w stosunku do ludzi.

4. Jaki dokument otrzymuję ja, z potwierdzeniem że byłem i wystąpiłem?

Z góry dzięki
Camillo

Gadu-Gadu: 0

Postprzez raelianin » 19 października 2014 , 09:24

Przesłanie od przybyszów z kosmosu - twórców życia na Ziemi i człowieka w laboratorium: rael.org
raelianin

Gadu-Gadu: 859091

Poprzednia strona

Powrót do Pytania i odpowiedzi