Lista najczęstszych pytań dotyczących apostazji

Najczęstsze pytania dotyczące apostazji i odpowiedzi na nie (wymaga rejestracji by pisać)

Re: Lista najczęstszych pytań dotyczących apostazji

Postprzez varszawa » 22 grudnia 2012 , 23:09

tak, i na pewno się nie zawaham. nie będę się bawić w listy, mam blisko, więc podejdę do zamku w styczniu. chcę osobiście zobaczyć minę czarnego, gdyby adnotacji nie było, a ja przedstawię mu swoje potwierdzenie i powiem, że właśnie jadę złożyć skargę na całą parafię i kurię (bo wtedy oznaczałoby to, że wcześniejsza ingerencja kurii nic nie dała).w każdym razie, dziękuję za info. zdam później relację w swoim wątku... odkopię go ;)
wszystko jest energią
varszawa

Gadu-Gadu: 0

Postprzez Wiedźmin » 24 grudnia 2012 , 03:36

Kop, kop ile wlezie ;)
Na pohybel skurwysynom
A. Sapkowski

Z czarnymi trzeba zrobić porządek. Najlepiej
terrae napisał(a):jak w Chinach, wyłapać i do pracy na polu.
Wiedźmin

Gadu-Gadu: 642305

Postprzez Wolf » 25 grudnia 2012 , 16:44

varszawa napisał(a):chcę osobiście zobaczyć minę czarnego, gdyby adnotacji nie było, a ja przedstawię mu swoje potwierdzenie i powiem, że właśnie jadę złożyć skargę na całą parafię i kurię (bo wtedy oznaczałoby to, że wcześniejsza ingerencja kurii nic nie dała

Weź ze sobą xero, szkoda by było ryzykować, że oryginał ulegnie zniszczeniu :lol:
"Każdy z nas nosi w sercu wiele wilków: miłość, gniew, odwagę, strach... Przeżyją tylko te, które nakarmisz"

07.03.2009 - tak jakby urodzony na nowo.
Wolf

Gadu-Gadu: 3183659

Postprzez varszawa » 25 grudnia 2012 , 21:36

haha ;) uwzględnię to przy wizycie :D
wszystko jest energią
varszawa

Postprzez Kurczę » 29 stycznia 2013 , 21:31

Witam wszystkich :)

Szukałem wszędzie lecz nigdzie nie znalazłem 100% pewnej informacji na temat wieku więc pytam Was :D
Mam 17lat mogę dokonać apostazji czy muszę czekać aż do "18" ?
Kurczę

Postprzez proch » 30 stycznia 2013 , 15:15

To nie jest pewne, że niepełnoletni nie mogą dokonywać apostazji. Prowadzę właśnie korespondencję z Sekretarzem Rady Prawnej KEP - być może z Kościoła formalnie mogą występować także niepełnoletni. Czekam jeszcze na wyjaśnienia.
I'm normally not a praying man, but if you're up there, please save me Superman
proch
apostazja.info

Postprzez proch » 30 stycznia 2013 , 17:59

malin napisał(a):
proch napisał(a):To nie jest pewne, że niepełnoletni nie mogą dokonywać apostazji. Prowadzę właśnie korespondencję z Sekretarzem Rady Prawnej KEP - być może z Kościoła formalnie mogą występować także niepełnoletni. Czekam jeszcze na wyjaśnienia.

Myślę, że powyższa kwestia zostanie w pełni wyjaśniona w nowej Instrukcji. Póki co w tej "aktualnie obowiązującej" problematyka dotycząca możliwości apostazji nieletnich jest precyzyjnie określona: "Aktu odstępstwa, który wywołuje skutki kanoniczne, może dokonać tylko osoba pełnoletnia (kan. 98 § 1 i 2)", więc nawet gdyby Sekretarz Rady Prawnej KEP orzekł, że nieletni mogą dokonywać apostazji, to cytując ks. Klocha: "Nie ogłaszajmy opinii jednego z naukowców jako czegoś nieomylnego".

Przeczytaj sobie wyróżniony kanon zwłasza ustęp 2. Tutaj da się dużo wyinterpretować...
I'm normally not a praying man, but if you're up there, please save me Superman
proch
apostazja.info

Postprzez martelo » 1 lutego 2013 , 17:21

Malin to kolejny ludek z wyjdź.pl? :)
martelo

Postprzez Wiedźmin » 18 lutego 2013 , 05:59

Czsem mam wrażenie, że to ciągle jedna i ta sama osoba do nas wraca...

Malin - pisałeś o ekskomunice. Cóż, muszę Ci uświadomić, że niezależnie jakim sposobem opuścisz kościół katolicki, ekskomunikę i tak w pakiecie dostaniesz. Sugerowanie, że tylko "nasza" metoda wiąże się z ekskomuniką jest przykładem zarówno braku Twojej wiedzy, jak i głupotą, którą najwyraźniej nasiąknąłeś na portalu Serwis guru Psyka, który z kolei najwyraźniej próbuje przekonywać, że metoda propagowana na tym forum jest poddańcza, zła i jako jedyna oznacza ekskomunikę i inne tego typu, ciekawe "dodatki". To oczywiście bzdura, każde odejście z krk, lub też samo stwierdzenie, że się nie wierzy jest równoznaczne z ekskomuniką, utraceniem księdza na pogrzebie i tego typu rzeczami. Zresztą dziwi mnie to, że się tym przejmujesz, jako osoba chcąca odejść z kościołą, powinieneś uznać te infomacje (a nawet same praktyki) za bzdury.
Na pohybel skurwysynom
A. Sapkowski

Z czarnymi trzeba zrobić porządek. Najlepiej
terrae napisał(a):jak w Chinach, wyłapać i do pracy na polu.
Wiedźmin

Gadu-Gadu: 642305

Postprzez kocur » 20 lutego 2013 , 10:34

malin napisał(a):Już wystarczająco się upodliłem nabierając się na hasła głoszone podczas akcji "II Ogólnopolski Tydzień Apostazji (m. in. przez polityków partii, której jestem byłym wyborcą) i karząc się ekskomuniką w obecności 2 świadków. Moralniak zostanie do końca życia.

Masz szczęście. Tylko dwóch świadków twojego upodlenia. A gdybyś tak przeprowadzał sprawę przez sąd? Upodlenie identyczne, a widownia dużo większa.
kocur

Postprzez Matt Kaboom » 20 lutego 2013 , 14:46

kocur napisał(a):A gdybyś tak przeprowadzał sprawę przez sąd? Upodlenie identyczne, a widownia dużo większa.

I jeszcze do prasy można trafić :)
Matt Kaboom

Postprzez kocur » 20 lutego 2013 , 21:18

malin napisał(a):Moja wypowiedź miała charakter czysto subiektywny i nie rozumiem jak osoba postronna, która nawet mnie nie zna może tak zdecydowanie określać co może być w moim mniemaniu upodleniem a co nie.

Masz rację, nie wiem czy czułeś się upodlony czy nie. Jeśli tak, to na własne życzenie.
Jak ja się wypisywałem z kościoła, to po prostu poinformowałem księdza, że jestem niewierzący i to on miał problem co ze mną zrobić. Sam mi przygotował wszystkie papiery, ja je tylko podpisałem. Nie prosiłem go o nic. Owszem, przyjąłem do wiadomości, że tracę prawo do sakramentów. Specjalnie się tym nie przejąłem i nie czułem się upodlony. Nie wiem kto ci kazał prosić księdza o ekskomunikę.
kocur

Postprzez kocur » 21 lutego 2013 , 00:28

malin napisał(a):Co do dalszej części Twojego posta: wszystko jest jasno i dokładnie opisane w owej "instrukcji", do której obydwaj się zastosowaliśmy. Naprawdę nie widzisz braku logiki w twierdzeniu, że stosujesz się do instrukcji kościelnej ale jej rzeczywiste i jedyne konsekwencje Cię nie interesują?

Pomijając to, że ja występowałem jak jeszcze o instrukcji KEP nikomu się nie śniło, to jedyny efekt jaki mnie interesuje to stwierdzenie urzędnika kościelnego, że się wypisałem z organizacji. Jeśli jest coś innego, to obchodzi mnie to mniej niż zeszłoroczny śnieg.
kocur

Postprzez Matt Kaboom » 21 lutego 2013 , 00:50

Przykro mi bylo, ze musze kumplom zawracac cztery litery, ale dla nich to byla ciekawostka i frajda. Irytujace tez bylo, ze trafilem na betona, ktory w czterech literach mial instrukcje przelozonych, dopoki jego przelozony nie wykonal do betona sluzbowego telefonu.

Zajelo mi to bodajze dwa tygodnie i bilet tramwajowy do kurii. W zamian za to mam satysfakcje, ze wystapilem z kosciola i nie jestem juz katolikiem - nawet formalnie.

Biorac pod uwage, ze przegranie sprawy w sadzie nie zblizyloby mnie ani o krok do celu, kosztowaloby mase czasu, pieniedzy, oraz nerwow zdecydowanie uwazam, ze warto zacisnac zeby, podpisac wypowiedzenie i zaniesc je do czarnego urzednika, jak stoi w instrukcji. No, chyba ze ktos lubi gonic kroliczka.

Pisze z telefonu i nie chce mi sie wklikiwac polskich liter.
Matt Kaboom

Postprzez Matt Kaboom » 21 lutego 2013 , 02:26

malin napisał(a):Dobrze, tylko czy nie warto sobie zadać w pewnym momencie pytania czy osiąga się w ten sposób założony cel, którym jest wystąpienie z Kościoła?

Tak.

malin napisał(a):Przecież stosując się do "instrukcji" jakiejkolwiek instytucji osiąga się tylko i wyłącznie skutki, które ta instytucja przewiduje (wliczając w to jej doktrynę).

Może Ciebie obchodzi doktryna, mnie nie. Instrukcja służy do formalnego wystąpienia z kościoła, a ja niczego więcej nie potrzebuję.

malin napisał(a):W sprawie poruszanej i konsekwentnie realizowanej przez serwis guru Psyka nie chodzi przecież o latanie po sądach celem wystąpienia z Kościoła.

Ale do tego się sprowadza. I przegrywa kolejne sprawy.

malin napisał(a):złośliwym spłycaniem sprawy i oszustwem.

Złośliwym spłycaniem sprawy jest spłycenie przez serwis guru Psyka wystąpienia z kościoła wyłącznie do ekskomuniki. Oszustwem jest twierdzenie serwis guru Psyka, że wystąpienie według instrukcji jest nieskuteczne.

malin napisał(a):chodzi o walkę o generalną nadrzędność prawa świeckiego nad kanonicznym.

Prawo kanoniczne jest wewnętrznym regulaminem kościoła katolickiego i nie ma nic wspólnego z prawem. Wbrew nazwie, prawo kanoniczne nie jest prawem. Walka o nadrzędność prawa świeckiego nad wewnętrznymi regulacjami kościoła nadaje tymże regulacjom rangę równorzędności z prawem świeckim. A tego nie chcemy, prawda?

malin napisał(a):co widać na tutajeszym forum, gdzie niektórzy będą chyba bronić kościelnych "instrukcji" aż do śmierci).

Urojenia ludzi z Serwis guru Psyka a związane z tym forum są tutaj chlebem powszednim.

malin napisał(a):Do tego jeszcze dochodzi ta Wasza fałszywa radość po przegranych sprawach w WSA...

Nikt z nas nie cieszył się z przegranych spraw. To Twoje twierdzenie pokazuje tylko, jak bardzo ludzie z serwis guru Psyka są oderwani od rzeczywistości.

malin napisał(a):Nie będę odkrywczy jeśli stwierdzę, że takie wywyższanie kościelnego prawa nad świeckie i zachęcanie do stosowania się do prawa kanonicznego tylko konserwuje poddańcze podejście do kleru.

Odkrywczy faktycznie nie jesteś, bo każdy ludek z Serwis guru Psyka wygłasza identyczne brednie. Nikt tutaj nie występuję z kościoła na podstawie prawa kanonicznego. Przecież powinieneś wiedzieć o tej zasadzie raz katolik, zawsze katolik. I żaden wyrok sądowy, od sądu koleżeńskiego po Trybunał Praw Człowieka tego nie zmieni. Co ciekawe, to właśnie ci z serwis guru Psyka studiują prawo kanoniczne i pouczają nawet biskupów co im wolno a co nie.

malin napisał(a):W związku z powyższym nie dziwcie się Panowie, że z takim podejściem jesteście i zawsze będziecie wrogami dla osób związanych z serwis guru Psyka, a jakakolwiek współpraca z Wami jest niemożliwa.

Nie dziwimy się. Jesteśmy przyzwyczajeni do desantów kolejnych ewangelizatorów z serwis guru Psyka i ich wielokrotnie powtarzanych tych samych argumentów.

Współpraca jest możliwa na gruncie faktów, a nie urojeń i widzimisię guru serwis guru Psyka. Przychodzi tutaj człowiek i chce mieć szybko kościół z głowy, a Ty mu proponujesz pismo do GIODO, pismo do sądu, przegraną sprawę w sądzie, pismo do WSA, przegraną sprawę w WSA i tak dalej aż do Strasburga? Najstarsze z waszych spraw gdzie teraz są? I ile to już trwa? 3 lata? Jakie efekty?

Jak Pan z odmiennym stanem świadomości widzi misję, to niech ją sobie realizuje, ale jeśli Matt Kaboom chce załatwić sprawę urzędową, to niech ją załatwi jak najtaniej i jak najszybciej.
Ostatnio edytowano 21 lutego 2013 , 11:17 przez Matt Kaboom, łącznie edytowano 1 raz
Matt Kaboom

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pytania i odpowiedzi