Potwierdzenie aktu wystąpienia

Najczęstsze pytania dotyczące apostazji i odpowiedzi na nie (wymaga rejestracji by pisać)

Potwierdzenie aktu wystąpienia

Postprzez zibi1 » 6 marca 2015 , 23:02

Witam, szczęśliwie i bez przeszkód przeszedłem procedurę apostazji aż do momentu potwierdzenia mojego wystąpienia. W parafii zamieszkania na drugim egzemplarzu oświadczenia woli otrzymałem potwierdzenie przyjmującego dokument proboszcza. Po kilku miesiącach udałem się do parafii gdzie byłem ochrzczony z prośbą o wydanie aktu chrztu ze stosowną adnotacją. Proboszcz po przeprowadzonych "prywatnych" konsultacjach oświadczył mi, że ponieważ nie jestem już członkiem kościoła, nie może przetwarzać moich danych osobowych i w związku z tym nie wyda mi żądanego dokumentu. Ostatnio zadzwoniłem do kurii i pracujący tam ksiądz przedstawił identyczny punkt widzenia. Moje powołanie się na punkt 15 Instrukcji Episkopatu mówiący że " Świadectwo chrztu z odpowiednią adnotacją jest jedynym dokumentem potwierdzającym formalny akt wystąpienia z Kościoła" skwitował ironicznie, że mogłem to załatwić przy składaniu aktu apostazji i po stronie prawodawcy (czytaj kościoła) leży interpretacja zapisów prawa.
Moje pytanie brzmi - czy jest sens drążenia tematu potwierdzenia apostazji na akcie chrztu w wyższych instytucjach KK, czy dać sobie spokój?

Pozdrawiam Zbyszek z Gliwic
zibi1

Gadu-Gadu: 1794649

Powrót do Pytania i odpowiedzi