Procedura wystąpienia z Kościoła - aktualna sytuacja

Najczęstsze pytania dotyczące apostazji i odpowiedzi na nie (wymaga rejestracji by pisać)

Procedura wystąpienia z Kościoła - aktualna sytuacja

Postprzez raelianin » 3 października 2014 , 15:57

Witam

Na wstępie: reprezentuję organizację o nazwie Polski Ruch Raeliański. W skrócie Raelianizm jest ateistyczną religią, która głosi, że życie na Ziemi zostało naukowo stworzone przez cywilizację pozaziemską. Po więcej informacji co do naszych założeń i poglądów odsyłam na naszą oficjalną stronę: rael.org oraz na forum: rael.fora.pl . W Polsce stanowimy małą kilkudziesięcioosobową wspólnotę (choć na świecie raelian jest ponad 60 tyś.)

Wracając jednak do meritum sprawy: Wyznajemy zasadę, że osoby wstępujące do naszej wspólnoty i przyjmujące "chrzest raeliański" (który my nazywamy: Przekazaniem Planu Komórkowego) formalnie występują z dotychczasowej religii, kościoła lub wspólnoty wyznaniowej. (Pragnę jednocześnie zaznaczyć, że działa to obustronnie, czyli że osoby chcące wystąpić ze wspólnoty raeliańskiej również mają możliwość spisania "aktu apostazji" i wystąpienia z raelianizmu). Podczas naszych zjazdów i świąt - podczas których wykonujemy Przekazanie Planu Komórkowego - przekazujemy naszym nowym członkom wszelkie instrukcje i wytyczne, by mogli przebrnąć przez kwestie proceduralne i skutecznie wystąpić z dotychczasowego kościoła. (W Polsce do tej pory w większości przypadków był to Kościół Rzymskokatolicki a w jednym przypadku Kościół Ewangelicko-Augsburgski) Od przeszło pół roku - zgodnie z wytycznymi znajdującymi się na stronach apostazja.pl i apostazja.info: zalecamy nowym raelianom następującą procedurę: apostazja.info/index.php/procedura-60 (z małą różnicą: jako powód wystąpienia wpisujemy oczywiście to, że zmieniliśmy wyznanie na raelianizm)

Właśnie niedługo, bo 7 października będzie kolejne nasze święto i zjazd w Krakowie. Podczas tego dnia, kilka osób będzie wstępować do naszej wspólnoty, a więc również osoby te otrzymają instrukcje i wytyczne by moć wystąpić z KRK .

Czy na dzień dzisiejszy są jakieś zmiany w zasadach występowania z Kościoła? Czy nadal obowiązuje procedura: http://www.apostazja.info/index.php/procedura-60 , czy też w związku z informacją, że Sąd uchylił decyzję GIODO nakazującą proboszczowi odnotowanie apostazji ( http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju, ... 61391.html ) coś się zmieniło i np. powracamy do procedury KEP ?
Przesłanie od przybyszów z kosmosu - twórców życia na Ziemi i człowieka w laboratorium: rael.org
Avatar użytkownika
raelianin
 
Posty: 3
Dołączył(a): 14 stycznia 2014 , 13:12
Gadu-Gadu: 859091

Re: Procedura wystąpienia z Kościoła - aktualna sytuacja

Postprzez raelianin » 11 października 2014 , 08:57

proszę poczytać to:

naszdziennik.pl/polska-kraj/102535,dzialania-giodo-naruszaja-konstytucje.html

Jak ustosunkowuje się do tego portal apostazja.info który nadal namawia na swojej stronie do zaprzestania stosowania skomplikowanej procedury apostazji zdefiniowanej przez Episkopat?

pozdrawiam
Przesłanie od przybyszów z kosmosu - twórców życia na Ziemi i człowieka w laboratorium: rael.org
Avatar użytkownika
raelianin
 
Posty: 3
Dołączył(a): 14 stycznia 2014 , 13:12
Gadu-Gadu: 859091

Re: Procedura wystąpienia z Kościoła - aktualna sytuacja

Postprzez wapitawg » 20 października 2014 , 19:18

Podłączam się do pytania. Bardzo mnie to interesuje, bo informacje na stronie są sprzeczne.
Avatar użytkownika
wapitawg
 
Posty: 1
Dołączył(a): 20 października 2014 , 19:17
Gadu-Gadu: 0


Powrót do Pytania i odpowiedziKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość