Apostata czy nie?

Najczęstsze pytania dotyczące apostazji i odpowiedzi na nie (wymaga rejestracji by pisać)

Apostata czy nie?

Postprzez Niedoszłyapostata » 29 września 2014 , 19:12

Szanowni użytkownicy forum

W dniu 22.11.13 w parafii zamieszkania w obecności 2 świadków złożyłem akt apostazji zgodnie z procedurą kościelną. Szczęśliwy, że się wreszcie dokonało żyłem w świadomości, iż mogę się nazywać apostatą. Przez większość czasu przebywałem za granicą i niedawno po powrocie udałem się do parafii gdzie byłem chrzczony aby uzyskać odpis z księgi chrztu aby posiadać dokument potwierdzający moje wystąpienie z krk. Ku mojemu zdziwieniu adnotacja, która się tam pojawiła nie wspomina nic o dokonanym akcie apostazji. Pisze: "22.11.2013r. w par. x w Rudzie Śląskiej (woj. śląskie) złożył żądanie zaprzestania przetwarzania danych osobowych.". Co więcej w samej treści aktu niczego takiego sobie nie rościłem! Nie było tam ani słowa o danych osobowych. Polecono mi zapytać w parafii x w celu wyjaśnienia sprawy. Jednak tam ks. proboszcz powiedział, że akt został wysłany do kurii i powinienem zgłosić się do parafii gdzie byłem chrzczony aby zobaczyć jakie pismo z wytycznymi do wpisania do księgi chrztu kuria dostarczyła proboszczowi.

Bardzo męczy mnie ta cała procedura. Biegałem od kancelarii do kancelarii i przed złożeniem aktu i teraz jeszcze po. Czy ktoś z Państwa miał podobną sytuację? Jak mam rozumieć ten wpis? Czy jestem apostatą czy nie? Co powinienem teraz zrobić? Pisać bezpośrednio do kurii czy odwiedzić znów parafię z chrztu? Jeśli do kurii to powinienem to zrobić listownie do archidiecezji Katowickiej? Słyszałem, że urzędnicy kościelni nie honorują korespondencji elektronicznej.

Niebawem wyjeżdżam z rodzinnych stron i nie będę mógł tej sprawy zamknąć rozsądnym kosztem dlatego zależy mi na czasie.

Serdecznie dziękuję za pomoc
Pozdrawiam
Niedoszłyapostata
Niedoszłyapostata

Gadu-Gadu: 0

Powrót do Pytania i odpowiedzi