Akt apostazji, kilka pytań - Kraków

Najczęstsze pytania dotyczące apostazji i odpowiedzi na nie (wymaga rejestracji by pisać)

Akt apostazji, kilka pytań - Kraków

Postprzez Camillo » 21 września 2014 , 20:32

Witam,

Przepraszam za nowy wątek ale pogubiłem się w natłoku informacji. Kilka pytań mam.

1. Mieszkam jakieś 600 km od miejsca, w którym zostałem zamoczony wbrew swojej woli za dzieciaka. Czy jest możliwe zdobycie aktu chrztu zdalnie? Nie mam ani czasu ani możliwości żeby jeździć przez Polskę i prosić się o papierek, który można wysłać pocztą...
2. Akt chrztu jest bezpłatny czy "co łaska, minimum 50 zł"?
3. Znalazłem dwie metody postępowania:

a) KEP z 2008 roku, który wymusza na mnie załatwienie w/w aktu chrztu (diabelnie trudne) i przyjście ze świadkami (co jestem w stanie jeszcze ogarnąć)
b) znaleziony na apostazja.info artykuł z 15 stycznia br. że wystarczy wysłać pismo do parafii chrztu i poinformować o odpowiedzialności karnej oraz postraszyć GIODO

Potrzebna mi prosta informacja, skuteczne i szybkie jest które? Ewentualnie obowiązujące? - Zamierzam to załatwiać w czasie urlopu więc nie chcę tracić więcej czasu niż muszę. Parafia mojego zamieszkania z tego co słyszałem jest raczej w porządku w stosunku do ludzi.

4. Jaki dokument otrzymuję ja z potwierdzeniem że byłem i wystąpiłem?

Z góry dzięki
Camillo

Gadu-Gadu: 0

Powrót do Pytania i odpowiedzi