Kilka pytań ;)

Najczęstsze pytania dotyczące apostazji i odpowiedzi na nie (wymaga rejestracji by pisać)

Kilka pytań ;)

Postprzez red991 » 15 lipca 2014 , 20:35

Witam

Od dłuższego czasu nie chodzę do kościoła, nie utożsamiam się z nim i po prostu nie wierzę w te bajki i chciałbym dokonać aktu apostazji lecz mam kilka pytań (zarówno jak o sam akt apostazji jak i sprawy dotyczące tego).

1. Jestem jeszcze kawalerem, lecz moja partnerka w przyszłości chce wziąć ślub kościelny (dowiedziałem się, że osoba niewierząca może wziąć ślub kościelny z osobą wierzącą lecz nie wygłasza tych wszystkich regułek kościelnych i podpisuje dokumenty jak w urzędzie stanu cywilnego), moje pytanie czy jako osoba po akcie apostazji będę mógł wziąć ślub kościelny z moją partnerką, która jest osobą wierzącą i czy instytucja kościoła nie będzie robić problemów?

2. Czy świadkowie apostazji muszą być osobami wierzącymi? ( w internecie jest dużo sprzecznych informacji)

3. Czy skoro mieszkam w innym mieście, w którym nie jestem zameldowany i posiadam odpis aktu chrztu to mogę udać się do najbliższego kościoła i dokonać aktu apostazji?

Zapewne były już takie pytanie więc z góry przepraszam, że zadaje je po raz kolejny, ale chcę się wszystkiego dowiedzieć by sprawnie przeprowadzić akt apostazji.
Każdy myślący człowiek jest ateistą.
red991

Gadu-Gadu: 0

Re: Kilka pytań ;)

Postprzez proch » 30 lipca 2014 , 23:29

1. Tak - da się to załatwić
2. Nie
3. Tak to się właśnie robi
I'm normally not a praying man, but if you're up there, please save me Superman
proch
apostazja.info

Powrót do Pytania i odpowiedzi