Akt chrztu

Najczęstsze pytania dotyczące apostazji i odpowiedzi na nie (wymaga rejestracji by pisać)

Akt chrztu

Postprzez Lapide » 9 maja 2014 , 21:34

Witajcie. Chciałabym w najbliższym czasie dokonać aktu apostazji i czytałam, że potrzebny jest do tego akt chrztu. Jeśli pójdę z tym do parafii, w której byłam ochrzczona nie będę musiała o niego porosić? A czy tak, czy za to się płaci?
Lapide

Gadu-Gadu: 0

Re: Akt chrztu

Postprzez chumbaba1 » 20 maja 2014 , 16:08

Tak, potrzebne jest świadectwo chrztu. Niektórzy płacą, ja nie uważam tego a stosowne i nie płaciłem. Możesz spróbować uzyskać je wysyłkowo, ale musieliby Ci pójść na rękę.
chumbaba1

Gadu-Gadu: 6858143

Postprzez natalandic » 17 czerwca 2014 , 11:34

Dzień dobry,

W wielu postach i instrukcjach postępowania znajduję sprzeczne albo niesprecyzowane informacje dotyczące dołączenia świadectwa chrztu. Akt apostazji mam zamiar złożyć w parafii, do której należę i w której byłam chrzczona. Potrzebuję odpisu świadectwa, czy nie? Jak to się ma do nowej, odświeżonej instrukcji postępowania z początku roku 2014 (brak świadków i obowiązkowych dwóch wizyt w kancelarii proboszcza)? Bardzo proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam
natalandic

Postprzez Surri » 20 lutego 2015 , 19:14

czy ,,Wyciąg z księgi ochrzczonych" to to samo co ,,świadectwo chrztu"?
Surri

Postprzez wojtek » 8 marca 2015 , 17:34

Wg mnie tak, jeśli zawiera wszystkie niezbędne informacje, tj. kto, gdzie i kiedy był ochrzczony + ewentualnie informacja o wystąpieniu.
Surri, jesteś przed czy już po, bo już nie pamiętam?
Nie oddawaj czci tym, którzy ci ją zabrali

Obrazek Piszę poprawnie po polsku
wojtek

Postprzez tfingus » 31 marca 2015 , 14:07

Witam.
Mam pytanko pozostające w temacie.
Też postanowiłem wypisać się z kościoła, aczkolwiek problem w tym, że moje dokumenty chrztu zostały zgubione, a na wszelkich wzorach pism jest nr aktu chrztu. Zatem aby go poznać muszę się wybrać do biura parafialnego. I tutaj właśnie... gdy przyjdę do parafii i poproszę o odpis aktu chrztu zapewne zostanę zapytany o powód. Mogę skłamać, ale wtedy gdy przyjdę ponownie z pismem, będzie lekki przypał.
Szukam rady. :>
Pozdrawiam Szymon.
tfingus

Postprzez tfingus » 31 marca 2015 , 14:12

Witam.
Również zdecydowałem się wreszcie dokonać aktu apostazji. Problem w tym, że we wszelkich rodzaju wzorach, na które natrafiłem potrzebny jest nr aktu chrztu. Problem w tym, że moje dokumenty zostały zagubione, a zatem muszę się wybrać do biura parafialnego. Jednakże gdy poproszę o odpis aktu chrztu zostanę najprawdopodobniej zapytany o powód. I teraz mogę co prawdą skłamać, lecz gdy wrócę z pismem będzie przypał....
Zatem potrzebuję rady.
Pozdrawiam Szymon. :>
tfingus

Powrót do Pytania i odpowiedzi