ustosunkowanie

Najczęstsze pytania dotyczące apostazji i odpowiedzi na nie (wymaga rejestracji by pisać)

ustosunkowanie

Postprzez Krystian5476 » 4 maja 2014 , 01:20

Różne artykuły można przeczytać gdy się głębiej szuka, jak Ty ustosunkujesz się do tego: http://robertmiroszewski.natemat.pl/79115,pulapka-z-apostazja
Avatar użytkownika
Krystian5476
 
Posty: 1
Dołączył(a): 3 maja 2014 , 21:30
Gadu-Gadu: 0

Re: ustosunkowanie

Postprzez francesca » 27 maja 2014 , 20:21

Krystian5476 napisał(a):Różne artykuły można przeczytać gdy się głębiej szuka, jak Ty ustosunkujesz się do tego: http://robertmiroszewski.natemat.pl/79115,pulapka-z-apostazja


Słuszne uwagi, dlatego należy unikać w ogóle terminu "apostazja" i zastąpić go zwykłym "oświadczeniem woli o opuszczeniu KK"
Należy stosować się do instrukcji GIODO a nie KEP!!!! Teraz po wyrokach NSA nastał dobry czas na to, żeby skutecznie wystąpić z KK (a nie "dokonywać apostazji")
"Starzy apostaci" (sprzed wyroków NSA i wykładni GIODO) powinni ponownie wysłać do parafii (chrztu i zamieszkania) swoje oświadczenia domagając się: (wg instrukcji)

Na podstawie art. 32 ust. 1 pkt 6 Ustawy o ochronie danych osobowych zwracam się też do Księdza jako do administratora moich danych osobowych o ich aktualizację. Proszę o aktualizację danych zawartych w Księdze chrztu nr. ......, poprzez naniesienie adnotacji „Dnia ........ formalnym aktem wystąpił(a) z Kościoła katolickiego”. Jako potwierdzenie aktualizacji moich danych osobowych proszę o przesłanie odpisu z tego zbioru danych (świadectwa chrztu) z powyższym sprostowaniem.

Proszę o niezwłoczne usunięcie z parafialnych zbiorów danych wszelkich informacji o mnie nie związanych ze statutową działalnością kościoła (sakramentami).
Dotyczy to danych o stanie zdrowia, wykształceniu, zatrudnieniu, sytuacji finansowej itp.

Przypominam, iż zgodnie z art. 35 ust. 1 Ustawy o ochronie danych osobowych powyższej aktualizacji powinien Ksiądz dokonać bez zbędnej zwłoki.
W razie niedopełnienia przez Księdza tego obowiązku w ciągu 30 dni podejmę kroki przewidziane w art. 35 ust. 2 tej ustawy.

Na podstawie przepisów ustawy o ochronie danych osobowych art.23 ust.1 pkt.1, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych jedynie dla potrzeb postępowania administracyjnego związanego z przedmiotową rezygnacją, jednocześnie na podstawie dyrektywy 95/46/WE Parlamentu Europejskiego i Rady WE Art. 8 Ust. 2 ppkt (d) zabraniam przetwarzania moich danych osobowych po zakończeniu powyższego postępowania.
francesca
 
Posty: 7
Dołączył(a): 22 września 2013 , 17:18
Lokalizacja: Września (Wielkopolska)
Gadu-Gadu: 0


Powrót do Pytania i odpowiedziKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron