Slub koscielny apostaty z katoliczka

Najczęstsze pytania dotyczące apostazji i odpowiedzi na nie (wymaga rejestracji by pisać)

Slub koscielny apostaty z katoliczka

Postprzez lipton11 » 20 stycznia 2014 , 20:30

Witam! Mam takie zapytanie: Czy mozliwy jest slub koscielny tradycyjny (z maszą) apostaty z katoliczka? Przerabial to ktos? chodzi mi o to aby odbyl sie taki slub z msza.
lipton11

Gadu-Gadu: 0

Re: Slub koscielny apostaty z katoliczka

Postprzez annahelena » 4 lutego 2014 , 20:18

lipton11 wiedzy praktycznej nie mam, ale z tego co wiem potrzeba zgody biskupa. Prośbę o zgodę/dyspensę wysyła proboszcz parafii, w której ma być ślub. Nazywa się to małżeństwo mieszane. Chyba będziesz musiał podpisać papiery, że nie będziesz robił przeszkód w katolickim wychowywaniu dzieci.
Poczytaj tu: http://mateusz.pl/rodzina/as-mm.htm
annahelena

Postprzez proch » 4 lutego 2014 , 20:34

annahelena napisał(a): lipton11 wiedzy praktycznej nie mam, ale z tego co wiem potrzeba zgody biskupa. Prośbę o zgodę/dyspensę wysyła proboszcz parafii, w której ma być ślub. Nazywa się to małżeństwo mieszane. Chyba będziesz musiał podpisać papiery, że nie będziesz robił przeszkód w katolickim wychowywaniu dzieci.
Poczytaj tu: http://mateusz.pl/rodzina/as-mm.htm

To powinno przejść.
I'm normally not a praying man, but if you're up there, please save me Superman
proch
apostazja.info

Postprzez Wiedźmin » 16 marca 2014 , 05:04

Jest możliwy ślub niewierzącego z katoliczką, podczas którego niewierzący musi przysiąc, że będzie popierał wychowanie swych dzieci w religii wierzącego partnera. Jednak mam wątpliwości, czy jest to możliwe w przypadku apostaty, który świadomie wyrzekł się uczestnictwa w kościele i tym samym stracił wszelkie religijne prawa.
Na pohybel skurwysynom
A. Sapkowski

Z czarnymi trzeba zrobić porządek. Najlepiej
terrae napisał(a):jak w Chinach, wyłapać i do pracy na polu.
Wiedźmin

Gadu-Gadu: 642305

Postprzez Wolf » 1 kwietnia 2014 , 00:55

Jest możliwe, zasady takie same (dyspensa biskupa, oświadczenie o nie przeszkadzaniu w wychowywaniu dzieci w wierze katolickiej).

No i nikt nie musi deklarować, że był ochrzczony - po prostu deklaruje się jako nie wierzący i tyle. ;)
"Każdy z nas nosi w sercu wiele wilków: miłość, gniew, odwagę, strach... Przeżyją tylko te, które nakarmisz"

07.03.2009 - tak jakby urodzony na nowo.
Wolf

Gadu-Gadu: 3183659

Postprzez terrae » 20 kwietnia 2014 , 02:34

Ha,ha, jak chcesz przyszłej zonce sprawic przyjemnosc (a moze rodzinka jest uzalezniona) to mozesz na chwile z powrotem wstapic do tego koscioła. A po slubie znow wezmiesz sakrament apostazji. W ten sposob nie bedziesz musiał nic podpisywac na temat wychowania przyszłych darczyncow. Ale chytre!
terrae

Postprzez hal9000 » 26 czerwca 2014 , 15:55

lipton11 napisał(a):Witam! Mam takie zapytanie: Czy mozliwy jest slub koscielny tradycyjny (z maszą) apostaty z katoliczka? Przerabial to ktos? chodzi mi o to aby odbyl sie taki slub z msza.

a czy przyszla zona nie moze tez wyjsc z KRK?
hal9000

Powrót do Pytania i odpowiedzi