Apostazja a slub koscielny

Najczęstsze pytania dotyczące apostazji i odpowiedzi na nie (wymaga rejestracji by pisać)

Apostazja a slub koscielny

Postprzez kashka » 17 maja 2013 , 17:22

Witam,

W roku 2003 wzielam slub koscielny. 4 lata pozniej rozwiodlam sie, nie uniewaznilam jednak slubu koscielnego.

Za osobe wierzaca nie uwazam sie juz od dawna, do kosciola chodzilam wlasciwie tylko dla tzw. swietego spokoju.

Niedawno zdecydowalam sie na apostazje, obecnie kompletuje dokumenty i zbieram informacje.

Moje pytanie jest nastepujace: jaki status bedzie mialo moje malzenstwo koscielne po tym jak dokonam apostazji? Chodzi mi takze o znaczenie tego aktu dla mojego bylego meza (on jest osoba wierzaca).

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.

K.
kashka

Gadu-Gadu: 0

Re: Apostazja a slub koscielny

Postprzez proch » 17 maja 2013 , 18:41

Apostazja nie anuluje sakramentów
I'm normally not a praying man, but if you're up there, please save me Superman
proch
apostazja.info

Postprzez kocur » 17 maja 2013 , 20:52

Być może twoja apostazja ułatwi mężowi proces o unieważnienie małżeństwa. Niby jedno z drugim nie ma związku, ale teraz chwytają się wszystkiego, żeby dawać te kościelne rozwody, więc może jakiś adwokat z twojej niewiary wywiedzie nieważność małżeństwa.
kocur

Gadu-Gadu: 0

Postprzez pawelpyzak » 13 kwietnia 2014 , 22:07

Też mi się tak wydaje, według mnie od prawa rodzinnego w warszawie najlepszy Pan Jerzy Bedełek.. niesamowity adwokat !
pawelpyzak

Gadu-Gadu: 23425232

Powrót do Pytania i odpowiedzi