Proboszcz mnie unika

Najczęstsze pytania dotyczące apostazji i odpowiedzi na nie (wymaga rejestracji by pisać)

Re: Proboszcz mnie unika

Postprzez MichałLbl » 30 czerwca 2012 , 13:49

U mnie też podobno rozmawiali, ale nieskutecznie...
PS. Targałeś 2 raz świadków?
MichałLbl

Gadu-Gadu: 0

Postprzez alvaro » 2 lipca 2012 , 00:08

Chodzi o to, że w Kurii już byłem. Chodzi mi o tego gościa, który osobiście rozpatruje wszystkie skargi

Echhh chyba za miękki jesteś. Postrasz Kanclerza, że pójdziesz do Biskupa i wszystko nagrywaj! Bezczelny kiecun! Proboszcz jest tu jedynie listonoszem i jego psim obowiązkiem jest przyjęcie aktu apostazji oraz odesłanie go do kurii. Na dowód wydrukuj i pokaż mu "instrukcję o apostazji"! Wtedy zmięknie i bedzie uciekał gdzie raki zimują! Obrazek

Nie poddawaj się i jak chłopaki mówią: bądź konsekwentny!
Aaaa, no i oczywiście przede wszystkim pisz co i jak! Obrazek
Trzymam kciuki Obrazek)))
alvaro

Postprzez MichałLbl » 2 lipca 2012 , 07:38

Nie jestem miękki. Koleżanka powiedziała nawet, że za bardzo dałem się sprowokować, ale tak na prawdę wymiiana zdań zaczęła się od samego początku:
Ksiądz: O co chodzi?
Ja: Pokazuję akt- przyszedłem dokonać aktu apostazji (mniej więcej tak powiedziałem)
Ksiądz: Nie ma o czym mówić. Zapomnij o tym
Ja: Mam do tego prawo, a podpisanie tego aktu jest księdza obowiązkiem
Ksiądz: A to miej sobie prawo, co mnie to obchodzi? (zaczął już drzeć ryja i zwrócił się do koleżanek) I wy... które będziecie żona i matkami popieracie go...? Popieracie go w czymś takim...? (mówił to z obrzydzeniem)
Ja: Niech ksiądz się liczy ze słowami
Odwrócił się do mnie tak, jakby chciał mi dać w pysk :D
Koleżanka: Ksiądz mnie nie obraził, chętnie posłucham co ma mi do powiedzenia
Coś tam zaczął z nią gadać.
Koleżanka: A gdyby kolega chciał zmienić wyznanie to też nie mógłby wypisać się z kościoła?
Ksiądz: A to niech sobie zmienia
Przez chwilę rozmawiał z nią właśnie na temat zmiany wiary, ale tak jak mówię- od samego początku był ostro wkurzony- jak tylko powiedziałem o co mi chodzi i mnie też po prostu poniosło. Niestety jestem porywczy...
Ja: Ciekawe jakby księdzu się podobało, gdyby został ksiądz zapisany do organizacji terrorystycznej przed uzyskaniem samoświadomości...
Ksiądz: Nie porównuj tych dwóch rzeczy
Ja: A może ksiądz opowie nam o A. Stepinacu i Crimen Sollicitationis
Ksiądz: Za krótko żyjesz, żeby to zrozumieć
I zamknął nam drzwi przed nosem.

Wiem, że trochę mnie poniosło, ale tak jak mówiłem- jestem trochę porywczy. Kiedy powiedział, że nic nie podpisze do powiedziałem, że możemy załatwić to teraz, albo pójdę z tą sprawą do Kurii (wtedy byłem jeszcze spokojny)
MichałLbl

Postprzez Wolf » 2 lipca 2012 , 14:39

Idź do mediów (jeśli oczywiście nie zalezy Ci na tym, czy znajomi się dowiedzą), trochę smrodu nie zaszkodzi ;)
"Każdy z nas nosi w sercu wiele wilków: miłość, gniew, odwagę, strach... Przeżyją tylko te, które nakarmisz"

07.03.2009 - tak jakby urodzony na nowo.
Wolf

Gadu-Gadu: 3183659

Postprzez MichałLbl » 2 lipca 2012 , 17:36

Moja koleżanka pracuje w mediach, ale trochę głupio mi ją o to prosić.
MichałLbl

Postprzez alvaro » 2 lipca 2012 , 18:48

Wolf ma rację - trzeba poruszyć media. "Fakty i Mity" z pewnością Ci pomogą. Apostazja.pl i Apostazja.info sciśle współpracują z tym ogólnopolskim tygodnikiem. "Fakty i Mity" objęły nawet patronat medialny nad ostatnią akcją "Tydzień Apostazji". Wal do nich jak w dym! Napisz im, że czarny nie chce Cię wypuścić z Kościoła.

Powodzenia, nie poddawaj się! Obrazek)))
alvaro

Postprzez jolek_kielar » 2 lipca 2012 , 19:06

alvaro
No i tym sposobem doczekales sie oficjalnego ostrzezenia. Drugiego nie bedzie.
Tylko, prosze, nie udawaj, ze nie wiesz o co chodzi i nie dopytuj sie co sie stalo, nie badz meczacy jeszcze bardziej. Mi sie nie chce z Toba gadac.
Jeszcze jeden glupi numer i wylatujesz. Nie sadze, zeby ktos tu za Toba tesknil.
jolek_kielar
Strażniczka piekieł

Postprzez alvaro » 2 lipca 2012 , 19:13

OK jolek - przepraszam. Mi też nie chce się z Tobą dyskutować.

@MichałLbl - na "Fakty i MIty" nie możesz liczyć. Wybacz kolego, że wprowadziłem Cię w błąd.
alvaro

Postprzez MichałLbl » 5 lipca 2012 , 08:16

Ostatnio byłem w kancelarii parafialnej. Był taki nowy ksiądz, którego znam w zasadzie tylko z widzenia. Powiedział, że nic nie wie i trzeba rozmawiać z proboszczem a on aktualnie jest nieosiągalny. Powiedział, że o godzinie 19 powinien być a o 20 to już na pewno. Przyszedłem o 20, ale niestety udawał, że go nie ma. Prawdopodobnie jak idę do domofonu, widać mnie przez okno proboszcza, poza tym tamten ksiądz pewnie powiedział mu, że byłem. Dlatego jeszcze raz pójdę do kurii, ale tym razem osobiście porozmawiam z kanclerzem, czy inny gościem, który jest bezpośrednio nad proboszczem.
MichałLbl

Postprzez Smok » 5 lipca 2012 , 12:40

Znikajacy proboszcz... Niezle... ;)
Smok Grzesio – ATHEIST PRIDE
Smok
Strażnik piekieł

Postprzez MichałLbl » 6 lipca 2012 , 14:22

Ten ksiądz kanclerze to też jakiś dziwny. Rozmawiałem z nim dzisiaj. Powiedziałem jak jest. Powiedział, że dzwonił do księdza proboszcza, ale nie wie dlaczego ksiądz się tak zachowuje. Powiedział, ze może jest na urlopie. Powiedziałem, że nie jest, ponieważ byłem w kancelarii parafialnej i ksiądz powiedział, że proboszcz będzie dostępny po 20. Byłem o tej godzinie, ale mi nie otworzył a od ponad miesiąca nie mogę się do niego dodzwonić po 20. Co usłyszałem? "Wybaczy pan, ale ja nie mogę odpowiadać za poczynania proboszcza na takim poziomie". Powiedziałem, że jako jego zwierzchnik odpowiada za jego poczynania. Powiedział, że porozmawia z nim i w zasadzie na tym skończyła się ta rozmowa. Co za ludzie...
MichałLbl

Postprzez Wiedźmin » 6 lipca 2012 , 20:49

Wyślij, albo jeśli możesz to zanieś pisemną skargę do kurii. Zazwyczaj takie coś pomaga. Jeśli nie pomoże, to idź tam ponownie z dyktafonem i jak słusznie radził Wolf poproś koleżakę z mediów.
Na pohybel skurwysynom
A. Sapkowski

Z czarnymi trzeba zrobić porządek. Najlepiej
terrae napisał(a):jak w Chinach, wyłapać i do pracy na polu.
Wiedźmin

Gadu-Gadu: 642305

Postprzez MichałLbl » 9 lipca 2012 , 08:42

Pisałem przecież już skargę na proboszcza
MichałLbl

Postprzez MichałLbl » 10 lipca 2012 , 16:26

Moja rozmowa z księdzem kanclerzem:
http://www.youtube.com/watch?v=78HwDwrr ... el&list=UL
MichałLbl

Postprzez MichałLbl » 12 lipca 2012 , 08:03

Słuchajcie. Mam 2 pytania:
1. Biskup powiedział, że ksiądz proboszcz niczego nie podpisuje. Ma tylko obowiązek przyjąć akt apostazji z podpisem moim i 2 świadków.
2. Nie dostaję żadnego potwierdzenia, że dokonałem apostazji.

To prawda?
MichałLbl

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pytania i odpowiedzi