Szukam konwertytów

Wszystko na temat listy świadków (wymaga rejestracji by czytać)

Szukam konwertytów

Postprzez Astarte9 » 12 maja 2014 , 12:03

Witam!
Piszę pracę licencjacką na temat konwersji i z tego powodu przeprowadzam wywiady z mieszkańcami Trójmiasta, którzy zmienili religię i/lub wyznanie. Poszukuję apostatów z okolic Trójmiasta, którzy obecnie należą do innego kościoła niż KRK lub przeszli na inną religię. Jeśli ktoś z was jest taką osobą lub zna taką osobę, to bardzo proszę o kontakt.
Astarte9

Gadu-Gadu: 0

Re: Szukam konwertytów

Postprzez Matt Kaboom » 27 maja 2014 , 20:31

Możesz próbować ale wydaje mi się, że generalnie ludzie występują z kościoła nie po to by wstępować do innego. Tym bardziej, że chyba żadne z wyznań nie wymaga formalnego wystąpienia z KRK. Myślę, że prędzej znajdziesz kogoś na forach jakichś wyznań, tutaj to są chyba sami ateiści.
Matt Kaboom

Postprzez francesca » 27 maja 2014 , 20:58

Matt Kaboom napisał(a):Możesz próbować ale wydaje mi się, że generalnie ludzie występują z kościoła nie po to by wstępować do innego. Tym bardziej, że chyba żadne z wyznań nie wymaga formalnego wystąpienia z KRK. Myślę, że prędzej znajdziesz kogoś na forach jakichś wyznań, tutaj to są chyba sami ateiści.

Dokładnie tak. Chyba najwięcej byłych katolików jest u świadków jehowy i w kościołach ewangelikalnych (baptyści, zielonoświątkowcy, adwentyści dnia siódmego itp)
Z kolei na islam przechodzą albo żony Arabów albo więźniowie (ci drudzy przynajmniej formalnie, bo wtedy dostają lepsze żarcie:))) :lol:
francesca

Postprzez Astarte9 » 29 maja 2014 , 10:09

Spodziewałam się, że osoby zrzeszone z portalem to w większości ateiści. Upatrzyłam go sobie właśnie po to, żeby "zbadać" ateistów, ale mój promotor miał inną wizję. Tak, czy inaczej, nie szkodziło spróbować poszukać konwertytów również tutaj. Teraz sprawa jest już nieaktualna, bo znalazłam już wystarczającą liczbę osób. Bardzo dziękuję za dobre chęci.
Pozdrawiam,
Astarte.
Astarte9

Powrót do Lista Świadków