Parafia Św Floriana w Sosnowcu - proboszcz odmawia apostazji

Dział dla apostatów, którzy dokonali apostazji (wymaga rejestracji by czytać)

Parafia Św Floriana w Sosnowcu - proboszcz odmawia apostazji

Postprzez linchpin » 28 listopada 2013 , 11:09

Witam.
W dniu 28.11 udałem się w obecności dwóch świadków do parafii Św. Floriana w Sosnowcu w celu dokonania apostazji. Szedłem z nadzieją, że załatwię sprawę w miarę szybko i sprawnie. Jakież było moje zdziwienie, gdy po próbie nawrócenia całej naszej trójki, opowieściach o miłości Jezusa i cudach w Sokółce proboszcz oficjalnie odmówił przyjęcia apostazji ignorując tym samym postanowienia swoich przełożonych. Starszy Pan twierdził, że skoro jesteśmy niewierzący, to po co nam ta cała apostazja, później, że on nie może, że to trzeba bezpośrednio do kurii, że to trzeba z biskupem załatwiać i inne tego typu głupoty. Na nic zdało się przedstawienie na piśmie całej procedury zgodnie z wytycznymi, którą zapobiegawczo wziąłem ze sobą. Co robić w takim przypadku?
Avatar użytkownika
linchpin
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2 listopada 2013 , 03:36
Gadu-Gadu: 0

Re: Parafia Św Floriana w Sosnowcu - proboszcz odmawia apost

Postprzez martelo » 8 grudnia 2013 , 13:10

Cześć

Piszesz na adres kurii ze skargą na proboszcza. Opisujesz jaki był przebieg waszej wizyty i prosisz o interwencję. Kuria dzwoni do proboszcza, a potem odpisuje Tobie, że już możesz bez problemu udać się na plebanię i załatwić sprawę. Proboszcz w mojej parafii również nie wiedział, że można występować i że istnieje jakaś instrukcja. Jak już dotarło, to odstawiał inne cyrki. Pomógł dopiero kanclerz kurii. :)

pozdrawiam
Avatar użytkownika
martelo
 
Posty: 19
Dołączył(a): 15 marca 2010 , 01:03
Gadu-Gadu: 0

Re: Parafia Św Floriana w Sosnowcu - proboszcz odmawia apost

Postprzez konkubinaszatana » 11 grudnia 2013 , 01:16

Cześć,
kolega martelo ma rację w kwestii kontaktu z kurią, a z własnego doświadczenia wiem, że kuria sosnowiecka szybko radzi sobie z niepokornymi klechami. Ja miałam przyjemność kontaktować się z kanclerzem Karasiem poprzez maila, którego powinieneś znaleźć na ich stronie http://www.diecezja.sosnowiec.pl/kuria/kancelaria o, tutaj. Odpowiedź na wiadomość dostałam w ciągu dwóch dni, a kolejnego dnia kontaktował się już ze mną proboszcz, aby dopełnić formalności, których nie dopełnił zawczasu :)
Avatar użytkownika
konkubinaszatana
 
Posty: 13
Dołączył(a): 1 sierpnia 2009 , 00:41
Lokalizacja: Kraków
Gadu-Gadu: 9547910

Re: Parafia Św Floriana w Sosnowcu - proboszcz odmawia apost

Postprzez dogut » 5 stycznia 2014 , 02:17

Załatwianie sprawy poprzez kurię powinno pomóc, potwierdzam.

Paradoks sytuacji tego typu polega na tym, że często nie wynikają nawet z jakiejś złej woli - tzw. "doły" najzwyczajniej w świecie nie wiedzą jak taka procedura ma przebiegać i kto ma za nią odpowiadać. Apostazja kojarzy im się z czymś pomiędzy czarną magią, antykoncepcją, a eutanazją ;)
Avatar użytkownika
dogut
 
Posty: 3
Dołączył(a): 5 stycznia 2014 , 02:13
Gadu-Gadu: 0


Powrót do Doświadczenia apostatówKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron