Filipina, Bełchatów, w trakcie...

Dział dla apostatów, którzy dokonali apostazji (wymaga rejestracji by czytać)

Filipina, Bełchatów, w trakcie...

Postprzez Filipina » 5 sierpnia 2013 , 00:53

Witam i proszę o dodanie otuchy...Może ktoś już miał taką sytuację?

Mieszkam we Francji i odwiedzam rodziców dwa razy do roku. W zeszłe wakacje, przed wyprowadzką, udałam się do mojej parafii aby w końcu mieć tę magiczną adnotację...Nowy ksiądz proboszcz, elegancki, naprawdę miły; druga wizyta z rodzicami jako świadkami (też w miłej atmosferze, jako że mama wierząca tata ateista mieli ślub ekumeniczny dany przez - jak się okazało - misjonarza którego proboszcz zna i lubi, więc jeszcze milej etc), moje podanie ksiądz przyjął i po miesiącu około miałam się zgłosić po wpis do aktu chrztu. Mija miesiąc, mam zaraz wyjeżdżać z Polski, dzwonię do księdza - przeprasza, bo w kurii biskup się zmienia, zamieszanie jest, jeszcze nie odesłali. Trudno - myślę sobie, odbiorę jak będę na święta. Przyjeżdżam więc do rodziców na święta - czyli po prawie 5-ciu miesiącach i dowiaduję się, że księdza akurat nie ma i żadnych moich papierów też nie. Ok, myślę sobie, odbiorę w wakacje. W maju mama mi mówi na skype że podobno ksiądz proboszcz odszedł z kobietą...Tzn "porzucił kapłaństwo"...Więc dzwonię do parafii po przylocie do Polski: księdza już oczywiście nie ma, żadnych papierów apostazji też nie. Nikt nie wie, czy w kurii, czy zginęły w ogóle. Nie dzwoniłam do kurii, bo i tak nie miałabym jak się tam wybrać. Spróbuję na święta!...

Naprawdę myślałam, że nie jest tak źle z tym aktem apostazji, a jednak...

pozdrawiam i dziękuję za czas poświęcony na czytanie.
misja apostazja w toku!! :)
Filipina

Gadu-Gadu: 0

Re: Filipina, Bełchatów, w trakcie...

Postprzez Matt Kaboom » 5 sierpnia 2013 , 10:22

Witaj,

Jeśli masz potwierdzenie złożenia papierów to zrób ich ksero, wyślij do kurii i zapytaj co się stało z tymi dokumentami. A także kiedy możesz odebrać potwierdzenie wypisania.
Matt Kaboom

Postprzez terrae » 9 sierpnia 2013 , 04:33

Filipina napisał(a):Witam i proszę o dodanie otuchy...Może ktoś już miał taką sytuację?

Mieszkam we Francji i odwiedzam rodziców dwa razy do roku.
Naprawdę myślałam, że nie jest tak źle z tym aktem apostazji, a jednak...

pozdrawiam i dziękuję za czas poświęcony na czytanie.

Jak mieszkasz we Francji to po co ci to? Z Polski wyemigrowalo 2-4 miliony osob i one caly czas sa w ksiegach koscielnych jako katolicy. Szkoda Twojego czasu w Polsce na ganianie sie z ksiedzem. Poswiec swoj czas na jakies bardziej konstruktywne dzialania.
terrae

Postprzez Filipina » 16 sierpnia 2013 , 13:03

terrae napisał(a):
Jak mieszkasz we Francji to po co ci to? Z Polski wyemigrowalo 2-4 miliony osob i one caly czas sa w ksiegach koscielnych jako katolicy. Szkoda Twojego czasu w Polsce na ganianie sie z ksiedzem. Poswiec swoj czas na jakies bardziej konstruktywne dzialania.

Jak to po co? Ja czasem po nocach nie spie po lekturze polskich wiadomosci. Mozna to nazwac "wrazliwoscia na losy spoleczno-polityczne swojego kraju"... A tak na serio, to chyba kazdy troche przejmuje sie swiatem w ktorym zyje, mimo iz nikt bezposredniego wplywu na niego tak na prawde nie ma. A po co w ogole apostazja w takim razie? Dobre samopoczucie to jeden z pozytywow, ale za podstawowy plus uwazam fakt, ze jesli kazdy z nas tej apostazji dokona, jest szansa ze wplynie to na te polityczno-spoleczne losy kraju, a co za tym idzie, na losy poszczegolnych jednostek. W tym kontekscie uganianie sie za ksiedzem to bardzo konstruktywne dzialanie:)
misja apostazja w toku!! :)
Filipina

Powrót do Doświadczenia apostatów