Sławek

Dział dla apostatów, którzy dokonali apostazji (wymaga rejestracji by czytać)

Sławek

Postprzez slawko101 » 6 kwietnia 2013 , 14:18

Witam
jestem nowy na forum, od roku chce dokonać apostazji ,jak na razie mam ugodę z zona ze niestety czekać muszę do komunii syna już w maju:) jest to spowodowane złośliwością naszego proboszcza który narobił by zapewne dużo brudu mojej rodzinie i dzieciak miał by zapewne ciężko z przystąpieniem do i komunii a nie chce mu tego utrudniać on sam zdecyduje kiedyś jak ma żyć i w co wierzyć.
Papiery chce złożyć na początku czerwca i wiem ze czeka mnie trudna bitwa gdyż jak wspominałem mamy trudnego proboszcza w parafii ,niektórzy określają go jako drugi najgorszy proboszcz w naszym mieście.
I tak to chce się podzielić z wami moja ostatnia kolęda na której to proboszcz dostał jedna kopertę nie dwie:) jak to jest przyjęte w Polsce jedna na kościół druga dla księdza.Zadał od razu pytanie czy to na kościół czy za kolędę ? odpowiedziała mu moja zona ze według księdza woli i się zaczęło.Zostałem oczywiście po wyjściu z nim z domu opluty przez proboszcza ze jestem przegranym człowiekiem ,zapytałem się dlaczego ?w odpowiedzi usłyszałem szereg zdań na temat nie uczęszczania do kościoła itp itd ze dzieci nie wychowuje jak należy i ze przegrałem swoje życie powtórzył to z 5 razy ze jestem przegrany co mnie ogólnie wkurwiło ale nie dałem tego po sobie poznać i podziękowałem mu ładnie za kolędę mówiąc do widzenia i nie do zobaczenia proszę Pana ,zamknąłem bramkę i coś tam jeszcze krzyczał pod płotem żebym zaczekał i z nim porozmawiał żebym nie brał tak tego co powiedział ,czyli się chyba walnął na koniec w beret ze trochę przegiął ale jego postępowanie tym bardziej zmotywowało mnie do złożenia aktu apostazji
Kościół to instytucja która ma na celu zarabiać mamonę i powiększać tym swoje majątki takie jest moje zdanie
Pozdrawiam forumowiczów
o moich losach będę pisał w trakcie mojej cieezkiej jak mniemam drogi:)
slawko101

Gadu-Gadu: 7465406

Re: Sławek

Postprzez kocur » 6 kwietnia 2013 , 21:52

Naprawdę uważasz, że dzieciak miałby problemy z komunią? Że ksiądz zrezygnowałby z zarobku? O ile się nie mylę zgarniają trochę kasy od każdego komunisty. Moim zdaniem, gdybyś złożył u księdza rezygnację z członkostwa w jego organizacji, to dzieciak miałby nawet ułatwione zadanie. Dzieci chyba zdają jakieś egzaminy dopuszczające, a ksiądz nie chciałby ryzykować, że jakiekolwiek utrudnienie mogłoby spowodować, że zabrałbyś dzieciaka z religii i nie posłał do komunii.
kocur

Gadu-Gadu: 0

Postprzez Marek_Kacz » 7 kwietnia 2013 , 03:07

sławko 101 > Musisz najsampierw wiedzieć czego chcesz...

Jeśli Jeśli chcesz tylko na własną, uniżoną prośbę obłożyć się ekskomuniką i pozostać nadal statystycznym katolikiem a tylko bez praw katolikowi przysługujących - to rób apostazję.
Jeśli natomiast chcesz rzeczywiście wystąpić z Krk na zasadzie prawa cywilnego to wejdź na stronę serwis guru Psyka i tam dowiesz się jak to zrobić.
Lada dzień (za dwa tygodnie) zostanie w WSA w Warszawie ogłoszony - mamy nadzieję, że wreszcie sankcjonujący występowanie w oparciu o prawo cywilne a w szczególności o Ustawę o Ochronie Danych Osobowych - wyrok w sprawie tego "świeckiego" sposobu na NAPRAWDĘ skuteczne, szybkie i godne odejście z Krk.

Jak rozumiem chcesz rzeczywiście uszczuplić statystyke Krk, jednak jeśli zdecydujesz się na "drogę przez mękę", czyli przez całą tę pogwizdaną procedurę kościelną to - jak zaznaczyłem powyżej - będziesz nadal "owieczką" tyle że ukaraną ...

Rób jak chcesz - wybór nalezy do Ciebie!
Marek_Kacz

Postprzez slawko101 » 7 kwietnia 2013 , 09:10

kocur napisał(a):Naprawdę uważasz, że dzieciak miałby problemy z komunią?

Mysle ze napewno
slawko101

Gadu-Gadu: 7465406

Postprzez proch » 7 kwietnia 2013 , 15:57

WSA (obawiam się) niczego nie będzie sankcjonować tylko odeśle sprawę do ponownego rozpatrzenia przez GIODO. Cała sprawa dotyczy zresztą uaktualnienia danch osobowych , a nie metody występowania z KRK. Kwestia tego jak wygląda procedura wystąpienia z kościoła jest jak gorący kartofel, którym nikt nie chce się zająć, tylko przerzuca go dalej. No chba, że w pisemnym uzasadnieniu NSA będzie coś więcej.
Marek_Kacz: udowodnij merytorycznie, że zastosowanie się do procedury KEP nie ma skutków cywilno-prawnych. Macie tam przecież "śmietankę prawniczą" - niech no który napisze stronkę merytorycznego uzasadnienia. Jak już będziesz to miał to bądź łaskaw wkleić to tutaj:
viewtopic.php?f=15&t=2572
I'm normally not a praying man, but if you're up there, please save me Superman
proch
apostazja.info

Powrót do Doświadczenia apostatów