nowy w trakcie

Dział dla apostatów, którzy dokonali apostazji (wymaga rejestracji by czytać)

nowy w trakcie

Postprzez zwyklak » 23 marca 2013 , 19:27

Witam w ubiegły piątek złożyłem dokument w parafii ks nie robił specjalnie problemów raczej był silnie zdziwiony i zaskoczony zachował się nawet ok .wczoraj do mnie zadzwonił że muszę przyjechać jeszcze raz że ma zastrzeżenia do pisma kazał usunąć datę z dokumentu co mnie dziwi powiedział że on wpisze wmawiał mi że jednym świadkiem ma być rodzic chciał żebym usuną z mojego aktu zdanie "Żądam także, by mimo tej decyzji, moje prawa jako obywatela i członka społeczeństwa nie były ograniczane, ani teraz ani w przyszłości" co o tym myślicie moimi świadkami są pełnoletni syn i brat niechce mieszać w to rodziców
dziwi mnie jego zachowanie w ubiegłym tygodniu był całkiem spoko może został pouczony ha ha
zwyklak

Gadu-Gadu: 0

Re: nowy w trakcie

Postprzez Marioosz » 24 marca 2013 , 00:22

Pewnie włączyła mu się kontrolka, że czas utrudnić Ci całą procedure to może sie rozmyślisz. Oczywiście, że wystarczy by świadkowie byli pełnoletni i nie musi być nikt spokrewniony. Z oświadczenia nie musisz usuwać żadnego zdania, które mu nie pasuje bo to twoje oświadczenie, a jego zadaniem jest tylko poświadczyć przyjęcie i przekazać dalej. Jeśli nadal mu nie będzie coś pasowało zwykle pomaga telefon lub skarga do kurii za utrudnianie.
Powodzenia i wytrwałości :)
Marioosz

Postprzez Wiedźmin » 24 marca 2013 , 01:17

Hej ;)

zwyklak napisał(a):(...) kazał usunąć datę z dokumentu co mnie dziwi
Data po to została tam wpisana, by było wiadomo kiedy potwierdzasz odejście. Data złożenia dokumentów jest równoznaczna z datą formalnego odejścia z Kościoła, więc jej nie usuwaj.
zwyklak napisał(a):wmawiał mi że jednym świadkiem ma być rodzic
W instrukcji jest napisane, że najlepiej, gdyby to był rodzic lub chrzestny (bo to oni uczestniczyli w chrzcie), ale to tylko sugestia. Warunek jest prosty - mają to być dwie dowolne pełnoletnie osoby.
zwyklak napisał(a):chciał żebym usuną z mojego aktu zdanie "Żądam także, by mimo tej decyzji, moje prawa jako obywatela i członka społeczeństwa nie były ograniczane, ani teraz ani w przyszłości"
Nie wiem, w jaki sposób Twoje prawa mają być ograniczane, raczej widziałbym tam zdanie "nie życzę sobie dalszego zbierania i wykorzystywania przez Kościół jakichkolwiek informacji na mój temat", jednak w swoim oświadczeniu piszesz to, co uważasz dla słuszne i nie widzę powodu, byś miał to zdanie usuwać.

Marioosz pisze, że zapewne ksiądz chce Ci utrudnić odejście. Ja myślę, że tak nie jest. Skoro na początku nie robił problemów, to nie wiem czemu miałby nagle zacząć Ci przeszkadzać. Podejrzewam, że jego zachowanie i prośby o korektę dokumentów wynikają raczej z niewiedzy księża, niż z jego niechęci wobec Ciebie. Uświadom go, że nie będziesz nic usuwał i on nie ma prawa (w tym przypadku) tego żądać, podpowiedz mu, by przeczytał dokładnie instrukcję, a w razie czego zaproponuj, żeby przy Tobie zadzwonił do kurii i zasięgnął tam porady. Nie nastawiaj się przeciwko niemu, tylko przeprowadź miłą i spokojną rozmowę :) Jak mówiłem wątpię, by on Ci specjalnie przeszkadzał, raczej po prostu nie miał wcześniej styczności z aposazją. A gdyby jednak zaczął się zachowywać nieprzyjemnie, to zawsze możesz złożyć skargę do kurii.
Na pohybel skurwysynom
A. Sapkowski

Z czarnymi trzeba zrobić porządek. Najlepiej
terrae napisał(a):jak w Chinach, wyłapać i do pracy na polu.
Wiedźmin

Gadu-Gadu: 642305

Postprzez zwyklak » 24 marca 2013 , 10:15

Marioosz pisze, że zapewne ksiądz chce Ci utrudnić odejście. Ja myślę, że tak nie jest. Skoro na początku nie robił problemów, to nie wiem czemu miałby nagle zacząć Ci przeszkadzać. Podejrzewam, że jego zachowanie i prośby o korektę dokumentów wynikają raczej z niewiedzy księża, niż z jego niechęci wobec Ciebie. Uświadom go, że nie będziesz nic usuwał i on nie ma prawa (w tym przypadku) tego żądać, podpowiedz mu, by przeczytał dokładnie instrukcję, a w razie czego zaproponuj, żeby przy Tobie zadzwonił do kurii i zasięgnął tam porady. Nie nastawiaj się przeciwko niemu, tylko przeprowadź miłą i spokojną rozmowę :) Jak mówiłem wątpię, by on Ci specjalnie przeszkadzał, raczej po prostu nie miał wcześniej styczności z aposazją. A gdyby jednak zaczął się zachowywać nieprzyjemnie, to zawsze możesz złożyć skargę do kurii.[/quote]

Chyba tak jest jak piszesz on był silnie zdziwiony i zaskoczony na moje pytanie jak długo to potrwa kiedy dostane stosowną odpowiedz powiedzial że niema pojęcia bo niema w takich sprawach doswiadczenia jest to pierwszy przypadek w jego życiu i w tej parafii a jest to mała parafia na wsi więc pewnie niedługo zostanę wyklęty ha ha
data zostaje pewne rzeczy mogę pominąć usunąć lub zmienić przy pierwszej wizycie byłem pokojowo nastawiony jutro pojadę do niego jeszcze raz
zobaczymy jak będzie mam nadzieje że załatwie pozytywnie
a w jaki sposób dostaje sie potwierdzenie pozytywnego (dla mnie )załatwienia sprawy?
zwyklak

Postprzez zwyklak » 25 marca 2013 , 20:38

Witam ponownie więc wróciłem od pana księdza był nawet dość miły przyją dokument upierał się że jednym świadkiem ma być rodzić ale ok przeszło tak jak jest w tym tygodniu jeszcze to odda swoim szefom i sam chce mi dostarczyć potwierdzenie ciekawe
a no i wspomniał że bedzie musiał odwiedzić moich rodziców żeby im o tym powiedzieć
ciekawe czy ogłosi to z ambony
czyli już niedługo
pozdrowionka all
zwyklak

Postprzez Wiedźmin » 26 marca 2013 , 03:39

Odpis od chrztu z adnotacją o dokonaniu apostazji.
Na pohybel skurwysynom
A. Sapkowski

Z czarnymi trzeba zrobić porządek. Najlepiej
terrae napisał(a):jak w Chinach, wyłapać i do pracy na polu.
Wiedźmin

Gadu-Gadu: 642305

Postprzez Marioosz » 29 marca 2013 , 00:05

No to super, że łagodnie poszło. Rozbawiło mnie to, że chce odwiedzić Twoich rodziców. Brzmi to jakby miał doczynienia z osobą nieletnią, którą przyłapał na paleniu papierosów za plebanią ;)
Marioosz

Postprzez zwyklak » 31 marca 2013 , 13:23

Marioosz napisał(a):No to super, że łagodnie poszło. Rozbawiło mnie to, że chce odwiedzić Twoich rodziców. Brzmi to jakby miał doczynienia z osobą nieletnią, którą przyłapał na paleniu papierosów za plebanią ;)

potwierdzenie też chce mi dostarczyć osobiście ha ha
rodzice są już starsi i niewiem jak to przyjmą może lepiej jak ich uprzedzę
zwyklak

Postprzez Wolf » 4 kwietnia 2013 , 18:32

zwyklak napisał(a):a no i wspomniał że bedzie musiał odwiedzić moich rodziców żeby im o tym powiedzieć
Nie musi, a wręcz nie może. Z chwilą opuszczenia Krk przestajesz dla nich istnieć, takie nachodzenie będzie najzwyklejszym przetwarzaniem danych osobowych byłych członków...
Jak masz dobre układy z rodzicami, to zasugeruj im, żeby powiedzieli plebanowi, że nie życzą sobie wciskania nosa w nie swoje sprawy i ogólnie żeby go olali. ;)
"Każdy z nas nosi w sercu wiele wilków: miłość, gniew, odwagę, strach... Przeżyją tylko te, które nakarmisz"

07.03.2009 - tak jakby urodzony na nowo.
Wolf

Gadu-Gadu: 3183659

Postprzez Marek_Kacz » 7 kwietnia 2013 , 03:36

Od kiedy to, Wolfie jesteś taki mądry i postepowy, podpierający się Ustawą o Ochronie Danych Osobowych?
Od momentu, kiedy to Binias i ja przed NSA wygraliśmy - wbrew Waszym przewidywaniom - z GIODO i WSA ?

Mógłbyś chociaż wyjaśnić człowiekowi, że w przypadku popełniania apostazji na zasadach narzuconych przez sutannowych nie jest taki ktoś z automatu wolnym od religii, tylko musi jeszcze i tak do GIODO zapodać i dopiero wywalczona przez ekipę Psyka (i jego stronkę przed którą tak ostrzegacie ;-) ) obowiązkowa interwencja GIODO spowoduje zlikwidowanie danych osobowych z kościelnych kartotek dopiero to uczyni RZECZYWISTYM I PRAWNIE WIĄŻĄCYM to qasi - wystąpienie z Krk jakim jest apostazja.
Marek_Kacz

Postprzez proch » 7 kwietnia 2013 , 10:03

Marek_Kacz napisał(a):Mógłbyś chociaż wyjaśnić człowiekowi, że w przypadku popełniania apostazji na zasadach narzuconych przez sutannowych nie jest taki ktoś z automatu wolnym od religii, tylko musi jeszcze i tak do GIODO zapodać

To GIODO decyduje czy ktoś wystąpił z Kościoła? Tylko interwencja GIODO ma taką moc sprawczą?
I'm normally not a praying man, but if you're up there, please save me Superman
proch
apostazja.info

Postprzez kocur » 7 kwietnia 2013 , 12:41

proch napisał(a):To GIODO decyduje czy ktoś wystąpił z Kościoła? Tylko interwencja GIODO ma taką moc sprawczą?

A jak to technicznie będzie wyglądało? Potencjalny apostata (w sensie człowieka występującego z kościoła) pewnie złoży papier u GIODO. Teraz GIODO będzie korespondował ze wszystkimi parafiami, które mają osobowość prawną i nakazywał usunięcie danych apostaty z kościelnych baz, czy będzie pisał od razu do Franciszka? Jakie informacje apostata będzie musiał przekazać GIODO? Czy nastąpi wymazywanie (zaczernianie) wpisów w księgach parafialnych, które podlegają ochronie archiwalnej?

Czekam z niecierpliwością na opis świeckiej procedury występowania z kościoła.
kocur

Postprzez Wolf » 8 kwietnia 2013 , 00:11

Marek_Kacz napisał(a):Od kiedy to, Wolfie jesteś taki mądry i postepowy, podpierający się Ustawą o Ochronie Danych Osobowych?
Ja się zawsze opieram na prawie.
Marek_Kacz napisał(a):Od momentu, kiedy to Binias i ja przed NSA wygraliśmy - wbrew Waszym przewidywaniom - z GIODO i WSA ?
Jakim "waszym"? Ja piszę za siebie i odpowiadam za swoje słowa.

Marek_Kacz napisał(a):Mógłbyś chociaż wyjaśnić człowiekowi, że w przypadku popełniania apostazji na zasadach narzuconych przez sutannowych nie jest taki ktoś z automatu wolnym od religii, tylko musi jeszcze i tak do GIODO zapodać i dopiero wywalczona przez ekipę Psyka (i jego stronkę przed którą tak ostrzegacie ;-) ) obowiązkowa interwencja GIODO spowoduje zlikwidowanie danych osobowych z kościelnych kartotek dopiero to uczyni RZECZYWISTYM I PRAWNIE WIĄŻĄCYM to qasi - wystąpienie z Krk jakim jest apostazja.

Mylisz dwie odrębne rzeczy.
Członkiem Krk przestajesz być z momentem skutecznego złożenia oświadczenia woli o opuszczeniu Krk. Dopiero wskutek tego oświadczenia woli, masz podstawę do żądania od GIODO jakichkolwiek działań kontrolnych dotyczących Twoich danych osobowych.

Acha, GIODO jedynie bada Twoją ewentualną przynależność do Krk po to, aby stwierdzić, czy są spełnione przesłanki do przeprowadzenia kontroli (bo związki wyznaniowe mogą przetwarzać dane osobowe swoich członków, więc GIODO nie ma nic do tego - dopiero z chwilą zaprzestania członkostwa ewentualny wniosek będzie zasadny). Stwierdzenie GIODO ma więc charakter stricte procesowy, zaś konstytutywne jest jedynie oświadczenie woli, skutecznie doręczone Krk.

:arrow: A tak swoją drogą, ani razu w swoim oświadczeniu woli nie użyłem słowa "apostazja", ciekawe, czy wg św. Psyka apostazja nastąpiła tylko z tego powodu, że oświadczenie woli było złożone pisemnie w obecności dwóch świadków? Jak jest wg prawa, to każdy wie (a Wy chyba w szczególności - a jeśli nie, to proponuję spytać prawników) :lol:
"Każdy z nas nosi w sercu wiele wilków: miłość, gniew, odwagę, strach... Przeżyją tylko te, które nakarmisz"

07.03.2009 - tak jakby urodzony na nowo.
Wolf

Gadu-Gadu: 3183659

Postprzez zwyklak » 2 czerwca 2013 , 10:09

no i po miesiącu dostałem list z kurii potwierdzający pozytywne dla mnie załatwienie sprawy to mnie satysfakcjonuje
dzieki za wsparcie
zwyklak

Postprzez roka05 » 27 sierpnia 2013 , 13:01

Czyli co, trwało to ok miesiąca? Cała procedura?
roka05

Powrót do Doświadczenia apostatów