Zaskarżenie instrukcji episkopatu Polski

Dział dla apostatów, którzy dokonali apostazji (wymaga rejestracji by czytać)

Zaskarżenie instrukcji episkopatu

Ma sens i szansę powodzenia
211
55%
To strata czasu
34
9%
Nie wiem, ale warto spóbować
129
34%
Nie mam zdania
7
2%

Liczba głosów : 381

Re: Zaskarżenie instrukcji episkopatu Polski

Postprzez Immanuel » 18 sierpnia 2010 , 04:57

A możesz podać dokładny link do tych formularzy petycji do episkopatu w sprawie zmiany warunków dokonywania apostazji, bo byłem kilka razy na wskazanej stronie, ale nie znalazłem tam nic takiego?
UŻYTKOWNIK ZBANOWANY
Immanuel

Gadu-Gadu: 2853192

Postprzez MacPsyk » 18 sierpnia 2010 , 08:01

Immanuel napisał(a):A możesz podać dokładny link do tych formularzy petycji do episkopatu w sprawie zmiany warunków dokonywania apostazji, bo byłem kilka razy na wskazanej stronie, ale nie znalazłem tam nic takiego?

Na serwis guru Psyka nie ma takich formularzy. Są dwa - do usunięcia danych i do wystąpienia z Kościoła.
UŻYTKOWNIK ZBANOWANY
MacPsyk
Użytkownik zbanowany

Gadu-Gadu: 5776654

Postprzez Immanuel » 18 sierpnia 2010 , 14:10

No widzisz, a pyszczysz, na nas, że od trzech lat się kręcimy i nic z tego nie wynika. Przygadywał kocioł garnkowi, a sam osmolony. Poza tym my nie mówimy tu o zacieraniu za sobą danych i nie o deklaracji występowania, ale jak zmienić obecny stan rzeczy, w tym np. pisząc upierdliwe petycje.
UŻYTKOWNIK ZBANOWANY
Immanuel

Postprzez MacPsyk » 18 sierpnia 2010 , 15:01

Immanuel napisał(a):No widzisz, a pyszczysz, na nas, że od trzech lat się kręcimy i nic z tego nie wynika. Przygadywał kocioł garnkowi, a sam osmolony. Poza tym my nie mówimy tu o zacieraniu za sobą danych i nie o deklaracji występowania, ale jak zmienić obecny stan rzeczy, w tym np. pisząc upierdliwe petycje.

O Boże. Totalna załamka. Nawet nie będę na to odpowiadał.
UŻYTKOWNIK ZBANOWANY
MacPsyk
Użytkownik zbanowany

Gadu-Gadu: 5776654

Postprzez Immanuel » 18 sierpnia 2010 , 20:47

Najlepiej gdybyś przestał w ogóle odpowiadać. Stajesz się upierdliwym i uciążliwym trolem.
UŻYTKOWNIK ZBANOWANY
Immanuel

Postprzez Dorota » 18 sierpnia 2010 , 21:03

Odpowiadać? Nie żartujmy sobie, że MacPsyk w ogóle odpowiada. Jak na razie nikomu nie podał konkretów ilu osobom udało się dokonać apostazji wg procedury wymyślonej przez niego; podobnie jak nie podał liczby osób którym udało się usunąć swoje dane z kartotek parafialnych a na pytanie (Twoje, Immanuelu, zresztą) o to odpisał że "możesz być pierwszy" co oznacza jego przyznanie, że jak dotąd nie wie aby komukolwiek udało się je usunąć w sposób jaki sugeruje.
Wobec powyższego strona serwis guru Psyka jest stroną o charakterze dezinformacyjnym i nieprzedstawiającą skutecznej procedury a jedynie procedurę życzeniową czyli taką jaką widzieć by sobie życzył twórca strony. To trzeba podkreślać. Parafrazując MacPsyka, można by powiedzieć, że zależy mu na dezinformacji w kwestii skutecznej procedury apostazji.
Gdybym teraz założyła stronę wyskocz.pl na której propagowałabym trzykrotne skakanie na lewej nodze o północy pod drzwiami kancelarii parafialnej jako JEDYNĄ niezależną od Kościoła "drogę do wygrania tej sprawy" to by to oznaczało, że to jest skuteczne? To proponuję w takim razie coś z klasyki – spisanie własnoręcznie aktu apostazji i przybicie go do drzwi parafii chrztu oraz po egzemplarzu na drzwi kurii. Równie skuteczne, ale za to jakie stylowe. :mrgreen:
Dorota

Gadu-Gadu: 25031906

Postprzez terrae » 20 sierpnia 2010 , 12:24

Dorota napisał(a): ... Wobec powyższego strona serwis guru Psyka jest stroną o charakterze dezinformacyjnym i nieprzedstawiającą skutecznej procedury a jedynie procedurę życzeniową czyli taką jaką widzieć by sobie życzył twórca strony ...

Nie zgadzam sie ze strona serwis guru Psyka jest dezinformacyjna. Jest tam wiele informacji, a nawet dokumentow o walce w innych krajach katolickich. Oczywiscie mozna by napomknac, czy sie komus udalo wystapic z KrK wg sposobu serwis guru Psyka czy nie, ale jako forma walki o zdrowe procedury jest ona pozyteczna.
Natomiast apostazja.pl preferuje pragmatyzm, czyli calowanie proboszcza w pierscien i ponizanie sie, ciagajac ze soba dwoch swiadkow.
Przypomina to stare biblijne zasady, stosowane nawet i dzis w islamie, ze zgwalcona kobieta powinna miec dwoch swiadkow, oczywiscie plci meskiej.
Roznica jest taka, ze dzisiaj Krk gwalci wam mozgi, a wy sie na to godzicie i ciagacie swiadkow.
terrae

Postprzez Immanuel » 20 sierpnia 2010 , 18:29

Rzecz w tym, ze każdy z nas chce skutecznie przeprowadzić akt apostazji, czego nie gwarantuje metoda Serwis guru Psyka, a niestety dostosowanie się do reguł wyznaczonych w tej instrukcji KEP. Kazdy zdaje sobie sprawę z upokorzenia jakiego doznaje. Wydaje się, że jedynym wyjściem jest słanie petycji, o zmianę tej instrukcji i ewentualne manify pod episkopatem. Tyle, że mam wątpliwości, czy to coś da, bo buta, pycha i cynizm purpuratów są ogromne jak Himalaje.
UŻYTKOWNIK ZBANOWANY
Immanuel

Postprzez Lord Vajler » 22 sierpnia 2010 , 19:34

Upokorzenie? Niby trzeba się nachodzić, ale mina księdza gdy się opuszcza Krk jest bezcenna. Gdyby było tak jak w Niemczech to byłoby troszkę nudno :lol:
Lord Vajler

Gadu-Gadu: 0

Postprzez Michał Apostata » 23 sierpnia 2010 , 10:13

Upokorzenie? A jakie tam upokorzenie. Mina plebana przerasta wszystkie inne donania. Trzeba by przy tym wyrazić przed klechą zdziwienie i ubolewanie że do tak poważnej akcji zbyt niskie kryteria postawił Episkookupant. Powinien zażyczyć sobie świadków 5... a nawet 10. Im wiecej ludzi wie, że wystepuję z tej sekty tym lepiej.
Trzeba by też uruchomić zwyczaj w miejscowej prasie lokalnej - anonse towarzyskie w stylu:
Uprzejmie zawiadamiam, że z dniem...... doznając uprzednio objawienia wystąpiłem z Kościola rzymsko-katolickiego i w zwiazku z tym proszę mojej osoby nie utożsamiać z członkostwem w tej grupie wyznaniowej. Z najlepszymi życzeniami Michal Ap
Religia jest obrazą godności człowieka!
Michał Apostata

Postprzez Immanuel » 23 sierpnia 2010 , 10:42

Michał Apostata napisał(a):Upokorzenie? A jakie tam upokorzenie.

No niektórych traktują klechy haniebnie, tego nie da się ukryć.
Michał Apostata napisał(a):Trzeba by też uruchomić zwyczaj w miejscowej prasie lokalnej - anonse towarzyskie w stylu:
Uprzejmie zawiadamiam, że z dniem...... doznając uprzednio objawienia wystąpiłem z Kościola rzymsko-katolickiego i w zwiazku z tym proszę mojej osoby nie utożsamiać z członkostwem w tej grupie wyznaniowej. Z najlepszymi życzeniami Michal Ap

:lol: :lol: :lol:
UŻYTKOWNIK ZBANOWANY
Immanuel

Postprzez Dorota » 24 sierpnia 2010 , 01:03

terrae napisał(a):Nie zgadzam sie ze strona serwis guru Psyka jest dezinformacyjna. Jest tam wiele informacji, a nawet dokumentow o walce w innych krajach katolickich. Oczywiscie mozna by napomknac, czy sie komus udalo wystapic z KrK wg sposobu serwis guru Psyka czy nie, ale jako forma walki o zdrowe procedury jest ona pozyteczna.

Doprecyzujmy. Strona serwis guru Psyka byłaby informacyjna gdyby zawierała wyłącznie info na temat kształtu procedur apostazji w innych krajach. Dopóki zawiera procedurę wymyśloną przez jej twórcę który nie raczył nawet umieścić na niej informacji, że tą drogą nie udało się jeszcze nikomu wystąpić (lub udało takiej to a takiej liczbie osób) dopóty jest/będzie ona dezinformacyjna.
Dorota

Gadu-Gadu: 25031906

Postprzez Immanuel » 24 sierpnia 2010 , 06:59

Właśnie wziąłem wzór pisma domagającego się usunięcia gromadzonych informacji w komputerowej bazie danych ze strony Serwis guru Psyka i po dostosowaniu do swoich potrzeb, złożyłem w kancelarii parafialnej na ręce proboszczunia, biorąc podpis z datą i pieczęcią na kopii. Pomimo treści pisma, nawet z uśmiechem na twarzy rozstaliśmy się. Czekam teraz na odpowiedź i dowiemy się jakie szanse powodzenia mają te wzory i metody ze strony Serwis guru Psyka
Jak otrzymam odpowiedź, to dam znać, co wskórałem.
UŻYTKOWNIK ZBANOWANY
Immanuel

Re:

Postprzez proch » 1 września 2010 , 19:58

2LH2O napisał(a):Pomysł jest absurdalny. Każdy polski sąd, bez względu na instancję, z miejsca oddali wasz pozew. Polskie sądy nie zajmują się bowiem orzekaniem w sprawach dotyczących prawa wyznaniowego – sprawy takie rozpatrują we własnym zakresie same związki wyznaniowe. Zgodnie bowiem z konstytucją zasadą wolności sumienia i wyznania (tak, tak drodzy apostaci – tą samą na którą tak bardzo lubicie się powoływać) prawo wyznaniowe i prawo państwowe to niezachodzące na siebie autonomiczne systemy. Równie dobrze moglibyście zaskarżyć Kościół Katolicki za to, że nie udziela rozwodów a co najwyżej małżeństwo unieważnia. Albo np. władze wspólnoty Świadków Jehowy za to, że zabraniają swoim wiernym pić alkoholu. Jeśli macie pod dostatkiem czasu i pieniędzy, a przy tym lubicie robić z siebie publicznie błaznów to oczywiście możecie się procesować do woli biegając ze sprawą nawet po międzynarodowych trybunałach. Więcej niż w polskich sądach i tak nie zdziałacie.
(...)
1. Określenie zasad na jakich nabywa się bądź zbywa członkostwo w związkach wyznaniowych należy w Polsce do wyłącznej kompetencji tychże. Każda ingerencja państwa w zasady jakimi rządzi się ten czy inny związek wyznaniowy byłaby jawnym pogwałceniem artykułu 53 Konstytucji.
2. Przynależność do takiego czy innego związku wyznaniowego, nawet jeśli nazwiemy ją przynależnością formalną, realizuje się tylko i wyłącznie w sferze prawa wyznaniowego i w żaden sposób nie przekłada się na prawo polskie. Jeśli więc zdecydujecie się przed polskim sądem zaskarżyć postanowienia instrukcji KEPu to każdy sąd z miejsca wasz pozew oddali, dokładnie tak samo jak w przypadku, gdyby któryś z organów kościelnych zechciał wnieść przeciw mnie pozew z racji tego, że nie łożę na Kościół, mimo że formalnie będąc jego członkiem mam, w świetle katolickiego prawa wyznaniowego, taki obowiązek (5 przykazanie kościelne).

Mówcie co chcecie, ale ja uważam, że dwa litry wódy rzeczowo przedstawił argumenty przeciw zaskarżaniu instruckji w sądach świeckich. Znalazłbym w jego argumentacji ze dwa punkty, co do których 100% pewności nie mam, ale generalnie nie widzę szans powodzenia w zaskarżaniu instrukcji w obecnej sytuacji prawnej.
I'm normally not a praying man, but if you're up there, please save me Superman
proch
apostazja.info

Postprzez terrae » 10 września 2010 , 01:41

Równie dobrze moglibyście zaskarżyć Kościół Katolicki za to, że nie udziela rozwodów a co najwyżej małżeństwo unieważnia. Albo np. władze wspólnoty Świadków Jehowy za to, że zabraniają swoim wiernym pić alkoholu.

Prawo (i rytualy) wyznaniowe nie moga gwalcic Konstytucji ani praw obywatelskich czlowieka, ani dzisiaj praw unijnych.
Np. w przypadku malzenstwa mozna wziac rozwod cywilny, a apostazji cywilnej :) zrobic nie mozna.
Jehowych nie mozna pozwac za abstynencje, ale za naklanianie do pijanstwa juz chyba mozna byloby pozwac.
Problemem Polski jest interpretacja prawa czy Konstytucji. Dzis KrK interpretuje sobie Konstytucje po swojemu a niestowarzyszeni w KrK po swojemu. Interpretacja zalezy od sedziow. Jest to wygodne bo kazda kolejna rzadzaca ekipa moze robic po swojemu.

Drugi problem to ze apostazja nie pociaga za soba zadnych skutkow dla swieckiego zycia i panstwa. Wiec jest traktowana na rowni z innymi, z punktu widzenia swieckiego, nieszkodliwymi zabobonami. Ma tylko znaczenie emocjonalne.
Gdyby natomiast czlonkostwo w KrK pociagalo za soba obowiazkowe placenie na KrK podatku, to wtedy bylby latwiej bylo z tym walczyc. Wtedy panstwo swieckie i KrK mialyby w apostazji punkt wspolny.
terrae

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Doświadczenia apostatów