Nasze akty apostazji - wzory forumowiczów

Dział dla apostatów, którzy dokonali apostazji (wymaga rejestracji by czytać)

Nasze akty apostazji - wzory forumowiczów

Postprzez jolek_kielar » 6 września 2010 , 13:03

Zakładamy wątek, do którego możecie wklejać wykorzystane przez Was akty apostazji. Być może pozwoli to komuś stworzyć własny akt apostazji. Niektórym ułatwi to zadanie, inni pewnie pójdą na łatwiznę i wykorzystaja gotowca. :wink:
(W nawiązaniu do pomysłu Żółwia z innego tematu)

Jedna sprawa.
W tym watku, tylko i wyłącznie, wklejamy wykorzystane akty apostazji. Nie jest to miejsce na komentowanie tych oświadczeń, w sposób pochlebny, czy krytyczny.
Komentarze jakiegokolwiek typu będą usuwane.

Edit (olgierd): I dbajcie o swoje dane osobowe :)
I nie chwalimy się tym, że wykorzystaliśmy wzór nr 1 czy 2 z naszej strony, tylko umieszczamy treść lub linki do swoich autorskich oświadczeń woli.
jolek_kielar
Strażniczka piekieł

Gadu-Gadu: 0

Re: Nasze akty apostazji - wzory forumowiczów

Postprzez Żółw » 6 września 2010 , 21:07

Moje miało być maksymalnie rzeczowe, świeckie, a jednocześnie zawierać wszystkie wymagane informacje… i nic więcej ;-)
----------
Imię Nazwisko
Adres

Miejscowość, data

Parafia Rzymsko-Katolicka
Nazwa
Adres

Oświadczenie

Niniejszym rezygnuję z członkostwa w Kościele rzymskokatolickim. Uprzejmie proszę o usunięcie moich danych z rejestrów i statystyk kościelnych w maksymalnym dopuszczonym prawem stopniu. Decyzję podejmuję dobrowolnie i jestem świadomy jej konsekwencji.

Uzasadnienie: Jako osoba niewierząca, nie jestem wyznawcą religii rzymskokatolickiej.

Liczę na zrozumienie
Podpis

Szczegółowe dane osobowe:
Imię i nazwisko: X
Imiona rodziców: X
Adres zamieszkania: X
Data urodzenia: X
Data chrztu: X
Parafia chrztu: X
Nr aktu chrztu: X

W załączeniu:
Świadectwo chrztu nr X

----------
PS. Gdyby ktoś nie chciał, żeby treść jego aktu była z nim kojarzona, niech przyśle mi na PW, opublikuję anonimowo za niego.
Rozsądek polega na tym, by widzieć rzeczy jakimi są
Żółw

Postprzez Kitka » 7 września 2010 , 09:59

Miejscowość, data

Moje imię i nazwisko
Mój adres

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. XXXX
Adres parafii

Rezygnacja z członkostwa w Kościele Rzymskokatolickim

Ja, niżej podpisana (imię i nazwisko), urodzona dnia (data) w (miejsce urodzenia), córka (imiona rodziców), na podstawie art. 53 par.1 i 2 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej niniejszym rezygnuję z członkostwa w Kościele Rzymskokatolickim. Decyzję tę podejmuję z własnej i nieprzymuszonej woli.

Powodem mojej rezygnacji jest fakt, iż od wielu lat nie identyfikuję się z organizacją oraz zasadami Kościoła Rzymskokatolickiego, a własny system wartości moralnych wywodzę z ogólnoludzkich wartości humanistycznych.

Zwracam się z uprzejmą prośbą o pisemne potwierdzenie dokonania stosownego zapisu w dokumentacji kościelnej poprzez wydanie odpisu świadectwa chrztu z odpowiednią adnotacją.

Podpisy świadków:

1. (imię i nazwisko)
zamieszkały w (adres)
dow.osob.: (nr dowodu)

2. (imię i nazwisko)
zamieszkały w (adres)
dow.osob.: (nr dowodu)

Z poważaniem
(mój podpis)
-------------------------------
PS. Oświadczenie składane było w parafii chrztu, stąd brak załączonego świadectwa chrztu.
Nie wyrażam zgody na cytowanie moich wypowiedzi w całości lub części na portalach innych niż apostazja.pl, apostazja.info
Kitka
Strażniczka piekieł

Postprzez Tomek90 » 12 września 2010 , 01:48

janeel napisał(a):Rezygnacja z członkostwa w Kościele Rzymskokatolickim – akt apostazji
Ja, ..................................................... ur. ............... w........................................... w pełni świadoma swej decyzji oraz jej konsekwencji, z własnej i nieprzymuszonej woli poświadczam przez ten dokument, że nie chcę być uważana za członka Kościoła rzymskokatolickiego. Składam ten wniosek zgodnie z zasadami przedstawionymi w instrukcji Konferencji Episkopatu Polski z dn. 29.09.2008 - Zasady postępowania w sprawie formalnego aktu wystąpienia z Kościoła.

Ten formularz jest świetny. Tylko data to 27-y, nie 29-y.
UŻYTKOWNIK ZBANOWANY
Tomek90
Użytkownik zbanowany

Postprzez Klakier » 18 września 2010 , 12:29

Ja z kolei bezczelnie podparłem się wzorem dostępnym na apostazja.pl. Oczywiście dałem swoje dane osobowe, no i jeszcze wyciąłem fragment o podciągnięciu do odpowiedzialności karnej. Doszedłem do wniosku, że to by tylko klechę rozjuszyło. A tak to przynajmniej miałem spory ubaw patrząc, jak się proboszczowi łapy trzęsą :mrgreen:
Dlaczego koniecznie nie możesz mieć racji tylko dlatego, że kilka milionów ludzi sądzi, że jej nie masz?
Frank Zappa
Klakier

Postprzez Lord Vajler » 21 października 2010 , 19:42

http://apostazja.pl/docs/danielak.jpg to jest mój akt apostazji. Może być przydatne dla osób wybierających inne wyznanie.
Lord Vajler

Postprzez wolodia » 23 listopada 2010 , 19:20

Ja swój akt apostazji zrobiłem w oparciu o wzór numer 1 pobrany ze strony apostazja.pl - trochę go sobie przerobiłem. Oto link do niego:

Kod: Zaznacz cały
http://www.speedyshare.com/files/25339884/wzor_moja_apostazja.doc
wolodia

Postprzez szmit » 13 stycznia 2011 , 14:55

(imię, nazwisko, adres)

Częstochowa,
(data dnia złożenia aktu)

rzymskokatolicka parafia

AKT APOSTAZJI

Ja, _____________, syn ________ i _________, urodzony ___________________ roku w Częstochowie, w pełni świadom swej decyzji oraz jej konsekwencji, z własnej, nieprzymuszonej woli poświadczam przez ten dokument, że nie chcę być uważany za członka kościoła rzymskokatolickiego. Na podstawie Art. 53 par 1 i 2 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej żądam, by moje prawo do wolności religijnej zostało uszanowane. Powodem, dla którego opuszczam kościół jest fakt, iż jestem osobą niewierzącą w boga osobowego, nie uznającą zasad oraz dogmatów kościoła oraz od dawna nie uczestniczącą w jego życiu.

(własnoręczny podpis dokonany przy księciu)
szmit

Postprzez michu:) » 13 lutego 2011 , 00:49

Nagłówki standardowe, treść taka:

Ja.........., w pełni świadomy swej decyzji oraz jej konsekwencji, z własnej nieprzymuszonej woli poprzez ten dokument zrzekam się członkostwa w Kościele rzymskokatolickim.

Powodem mojego odejścia od Kościoła rzymskokatolickiego jest fakt bycia zdeklarowanym ateistą. Nie wierze w istnienie Boga. Od ponad X (za X podstaw cyfrę-liczbę ;) ) lat nie uczestniczę w życiu Kościoła - nie przyjmuję sakramentów, nie biorę udziału w nabożeństwach ani innych praktykach religijnych. Z uwagi na te fakty uważam, że moja przynależność do tej instytucji nie ma sensu.
michu:)

Postprzez Mariuszewski » 18 lipca 2011 , 23:50

Ja znów "pojechałem" w moim akcie apostazji równo, oto moje oświadczenie:

Rezygnacja z członkostwa w sekcie: kościół rzymskokatolicki

Na podstawie własnego "widzimisię”, oraz tego iż kościół rzymskokatolicki jest sektą i kultem siejącym „ciemnogród”, żerującym na ludzkiej naiwności, że nieświadomie i bez mojej zgody zostałem ochrzczony przez rzymskokatolickiego „kapłana”, co było – niezgodnie z moją wolą – jednoznaczne z przystąpieniem do wspólnoty sekty: kościół rzymskokatolicki, oraz Art. 53 par. 1 i 2 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej:

“1. Każdemu zapewnia się wolność sumienia i religii” i “2. Wolność religii obejmuje wolność wyznawania lub przyjmowania religii według własnego wyboru oraz uzewnętrzniania indywidualnie lub z innymi, publicznie lub prywatnie, swojej religii przez uprawianie kultu, modlitwę, uczestniczenie w obrzędach, praktykowanie i nauczanie. Wolność religii obejmuje także posiadanie świątyń i innych miejsc kultu w zależności od potrzeb ludzi wierzących oraz prawo osób do korzystania z pomocy religijnej tam, gdzie się znajdują”

niniejszym rezygnuję z członkostwa w instytucji finansowej oraz sekcie kościołem rzymskokatolickim zwanej.

Oczekuję pisemnego potwierdzenia dokonania stosownej adnotacji w księdze chrztu.
(Chrzest odbył się w kościele im. św. Antoniego w Rybniku)

Odmawiam też i nie życzę sobie w przyszłości wszelkich kontaktów z duchownymi kościoła rzymskokatolickiego mającymi na celu (w tym także pośrednio, przez pozostałych członków mojej rodziny) nakłonienie mnie do powrotu na drogę wyznaniową tegoż kościoła Rzym.-kat. Zastrzegam sobie również możliwość wniesienia stosownej skargi w przypadku wystąpienia potencjalnych represji wygłaszanych w czasie kazań, skierowanych pod adresem moim lub mojej najbliższej rodziny. W przypadku naruszenia mojego prawa do wolności wyznania, nie wykluczam w przyszłości jego dochodzenia na drodze sądowej.

Niniejszym, na podstawie przepisów art. 23 ust. 1 pt. 1 ustawy o ochronie danych osobowych, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych jedynie dla potrzeb postępowania administracyjnego związanego z przedmiotową rezygnacją, jednocześnie zgodnie z Polskim prawem żądam całkowitego usunięcia wszystkich moich danych osobowych niezwłocznie po zakończeniu postępowania.

/edit janeel - dyskusja została przeniesiona do HydePark zgodnie z zasadami tego wątku. Przypominam - to jest miejsce na wklejanie aktów - dyskusje będą usuwane. Jeśli ktoś chce podyskutować o swoim akcie powinien założyć osobny wątek w Pytaniach i odpowiedziach.
Ostatnio edytowano 19 lipca 2011 , 17:06 przez Mariuszewski, łącznie edytowano 1 raz
Mariuszewski

Postprzez tadita » 12 sierpnia 2011 , 13:59

Ja jak kilka innych osób skorzystałam z gotowca przez kogoś tutaj wcześniej zamieszczonego. Zmieniłam tylko słowa takie jak np. żądam na domagam się itd. Nie zależało mi na rozjuszeniu proboszcza tylko załatwieniu sprawy która leży mi ością w gardle. Dowiedziałam się że powinno się znaleźć w tym oświadczeniu przede wszystkim: powód dla którego opuszcza się KRK, zaznaczenie że jest się świadomym konsekwencji, adnotacja kiedy i gdzie byliśmy ochrzczeni (pomimo załączenia aktu chrztu) a reszta to już zależy od Was. Proboszcz pomocny był mi w stworzeniu tego dokumentu, ba nawet zajrzał tu do nas na forum :)
W moim przypadku ponieważ parafia chrztu i miejsca zamieszkania to jedno miasto, ale inne parafie, w kurii miła pani poinformowała mnie żeby iść z tym bezpośrednio do parafii chrztu.
tadita

Postprzez Nesule » 23 sierpnia 2011 , 23:44

Miejsce, data..................

imię : ................
nazwisko : ..................
data urodzenia : ...................
miejsce urodzenia : ..............
imię i nazwisko ojca : ..................
imię i nazwisko matki : .................
adres zamieszkania : ....................
nr. dow. osobistego : ...................

Nazwa i adres parafiii..................
............................................

Rezygnacja z członkostwa w kościele rzymskokatolickim

Na podstawie art.53 par.1 i 2 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej niniejszym rezygnuję z członkostwa w kościele rzymskokatolickim. Decyzję tę podejmuję osobiście, dobrowolnie, w sposób świadomy i wolny, z pełną wiedzą o jej konsekwencjach. Nie wierzę w żadnego boga / bogów, nigdy nie wierzyłam i nie uwierzę. Nie uczestniczyłam w życiu kościoła, nie zgadzam się z jego naukami, nie pochwalam jego działań na przestrzeni historii ani współcześnie.

Proszę o dokonanie w księdze chrztów w mojej parafii chrztu na marginesie aktu chrztu adnotacji następującej treści:
„Dnia ........ w Parafii rzymskokatolickiej .............. w .................. formalnym aktem wystąpiła z Kościoła katolickiego.” Chrzest miał miejsce ............ r. w Parafii .......................... w .............., ul. ................... Po dokonaniu adnotacji proszę o przesłanie pocztą na mój podany u góry adres zamieszkania pisemnego potwierdzenia w formie nowego odpisu aktu chrztu zawierającego powyższą informację o wystapieniu z kościoła rzymskokatolickiego.

Na podstawie przepisów ustawy o ochronie danych osobowych art.23 ust.1 pkt.1, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych jedynie dla potrzeb postępowania administracyjnego związanego z przedmiotową rezygnacją, jednocześnie na podstawie dyrektywy 95/46/WE Parlamentu Europejskiego i Rady WE Art. 8 Ust. 2 podpunkt (d) zabraniam przetwarzania moich danych osobowych po zakończeniu powyższego postępowania.
Niniejszy dokument składam w obecności dwóch świadków i w 4 kopiach.

1. dane i podpis świadka #1 ………………………………

2. dane i podpis świadka #2 ………………………………

Podpis osoby składającej
.................................
Apostazja - złożona 9.03.2010 r.
Nesule

Gadu-Gadu: 4152479

Postprzez chetek » 12 listopada 2011 , 11:59

Mój akt:

Miejscowość, data.

Imię Nazwisko
Ulica
Kod pocztowy Miejscowość
ur. xx.xx.xxxx r.
rodzice: Imię i Imię Nazwisko
data chrztu: xx.xx.xxxx r.
parafia chrztu: Parafia X
numer dowodu: XYZ666

Parafia
Ulica
Kod pocztowy Miejscowość

OŚWIADCZENIE

Niniejszym poświadczam świadomą, nieprzymuszoną i dobrowolną chęć wystąpienia z religijnej wspólnoty Kościoła Rzymskokatolickiego.
Moja wola odejścia z Kościoła powodowana jest odmiennością przekonań religijnych, jak również różniącym się od nauk Kościoła światopoglądem. Od dawna nie uczestniczę w życiu wspólnoty Kościoła, nie biorę udziału w nabożeństwach i innych formach praktyk religijnych Kościoła Katolickiego. Wreszcie – nie wierzę w formę i istotę Boga, głoszoną przez nauki Kościoła.
Jestem w pełni świadomy konsekwencji czynu apostazji, w tym utracenia wszelkich przywilejów i praw właściwych członkom Kościoła Katolickiego, jak i ekskomuniki.
Proszę o pisemne potwierdzenie, w formie świadectwa chrztu, dokonania stosownej adnotacji w księdze chrztu.
Ja, niżej podpisany, dokonuję aktu apostazji w obecności dwóch świadków:

Imię Nazwisko (świadek 1) Imię Nazwisko (świadek 2)
Ulica Ulica
Kod pocztowy Miejscowość Kod pocztowy Miejscowość
numer dowodu: XYZ666 numer dowodu: XYZ666

……………………………………. ……………………………………….
podpis podpis

Z poważaniem,

……………………………………. ……………………………………….
podpis i pieczęć przyjmującego wniosek podpis wnioskodawcy

Trochę nieczytelne w takiej wersji, więc załączam plik w Wordzie: http://speedy.sh/JwUMa/apostazja.rar
chetek

Postprzez fallen angel » 22 stycznia 2012 , 00:46

Witam wszystkich gorąco;
podzielę się tutaj swoim aktem apostazji - w moim przypadku wszystko potoczyło się szybko i sprawnie, bez żadnych dyskusji i przeszkód, a poświadczenie na świadectwie chrztu otrzymałem już po 4 tygodniach. Jedynym utrudnieniem było... znalezienie jednego ze świadków - kilku moich znajomych odmówiło z obawy o odnotowanie "świadczenia" w jakichś tajemnych, czarnych, kościelnych księgach ;) ostatecznie pomógł mi wolontariusz z listy www.świadkowie.apostazja (ważne, żeby mieć "pewniaków", bo termin w parafii jest zwykle ściśle określony, więc nie róbmy z siebie głupa ;)

Imię Nazwisko Miasto, 26 września 2011 roku
ul. Ulica
00-000 Miasto

Rzymskokatolicka Parafia
Pod wezwaniem św. Ognia i Miecza

OŚWIADCZENIE WOLI : AKT APOSTAZJI

Ja, Imię Nazwisko, syn Imię Mamy z domu Nazwisko i Imię Taty, ur. 00 Miesiąca 1900 r. w Mieście,
w pełni świadomy swojej decyzji oraz jej konsekwencji, z własnej i nieprzymuszonej woli poświadczam przez ten
dokument, że nie chcę być uważany za członka Kościoła rzymskokatolickiego.

Na podstawie Art. 53 par.1 i 2 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej:
proszę, by moje prawo do wolności religijnej, wyrażające się w możliwości wyboru innej religii lub nie wyznawania
żadnej, było uszanowane.
Ochrzczono mnie 00 Miesiąca 1900 roku w parafii rzymskokatolickiej św. Ognia i Miecza w Mieście. Decyzję o
wystąpieniu z KK zacząłem rozważać przed 00-tu laty, natomiast podjąłem ją 00 lat temu. Jest ona przemyślana
i ugruntowana.
Powodem, dla którego opuszczam Kościół katolicki jest fakt, iż od wielu lat nie poczuwam się do przynależności
do wspólnoty Kościoła, odrzucam praktyki religijne KRK, jego doktrynę i wszelkie przepisy wykonawcze, nie uznaję
jego hierarchii, zwierzchnictwa Watykanu i nieomylności papieża.
Moja dalsza formalna przynależność do kościoła rzymskokatolickiego pozostawałaby w sprzeczności z jego istotą;
powoduje u mnie wyrzuty sumienia związane z fikcyjnością mojego dalszego pozostawania w Kościele.
Niniejszym proszę o przyjęcie powyższego aktu apostazji, poczynienie stosownych wpisów w kościelnych
dokumentach, oraz usunięcie mnie z rejestrów wiernych - członków KRK, oraz o pisemne potwierdzenie
dokonania stosownych adnotacji.

Aktu apostazji dokonuję w obecności świadków:

podpis……………………………….. podpis………………………………………

Jak zapewne zwróciliście uwagę, byłem dość uprzejmy i starałem się nawet drugą stronę "uszanować" dużymi literkami - język miłości zawsze ma większą siłę od języka nienawiści :)

pozdrawiam wszystkie odechrzty, przechrzty, heretyków i agnostyków :)
fallen angel
fallen angel

Postprzez Katka » 21 lutego 2012 , 01:24

Zamieszczam mój akt apostazji, w razie gdyby ktoś miał podobną sytuację (tj. zawarł ślub mieszany i chciał następnie dokonać apostazji):

Łódź, 18 maja 2011 r.
Katka
ul. ...............

Parafia...............

Oświadczenie woli

Ja, niżej podpisana, będąc w pełni praw obywatelskich i władz umysłowych, świadoma wszystkich konsekwencji swego czynu, z własnej i nieprzymuszonej woli, oświadczam, co następuje poniżej.
Korzystając ze swoich praw zawartych w art. 2 pkt. 2a Ustawy o gwarancjach wolności sumienia i wyznania z dnia 17 maja 1989 roku (Dz. U. z 2000 roku nr 26 poz. 319 z póź. zm.), z dniem dzisiejszym występuję z Kościoła rzymskokatolickiego. Oznajmiam, że (w oparciu o art. 2 pkt. 5 ww. Ustawy) nie zamierzam podawać powodów mojego wystąpienia z Kościoła, poza tym, że nie wyznaję religii katolickiej i nie chcę do niego należeć. Pragnę nadmienić także, że dokonałam już publicznego wyrażenia na zewnątrz swojej postawy w obecności przedstawiciela Kościoła Katolickiego oraz dwóch świadków w dniu ............ roku podczas zawierania związku małżeńskiego, w którym byłam stroną niewierzącą.

Dołączam odpis aktu chrztu. Na podstawie art. 32 ust. 1 pkt. 6 Ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (Dz. U. z 2002 roku nr 101 poz. 926 z póź. zm.) wnoszę o przesłanie mojego aktu wystąpienia z Kościoła do Księdza Proboszcza parafii chrztu (parafia ............. adres) jako administratora moich danych osobowych, w celu uaktualnienia moich danych osobowych w księdze chrztu, przez naniesienie przy informacji o wyznaniu zapisu o treści: „Dnia........... roku w Parafii........ (par zamieszkania) formalnym aktem wystąpiła z Kościoła rzymskokatolickiego”. Uprzejmie proszę również, by, zgodnie z ww. Ustawą, w przyszłości nie przetwarzano moich danych na potrzeby statutowe Kościoła Katolickiego, a na potrzeby statystyczne świadczono o mojej nieprzynależności do tego kościoła.

Zwracam się z prośbą o niezwłoczne przesłanie na mój adres korespondencyjny odpisu uaktualnionego aktu chrztu, jako dowodu wykonania tych czynności.

Z poważaniem

-----------------
Komentarz: w piśmie powołuję się na zawarcie ślubu mieszanego jako zadośćuczynienie warunkom "publicznego oświadczania" i przedstawiania świadków etc. Strona kościelna przyjęła te argumenty i zaakceptowała pismo bez żadnych świadków, podwójnych wizyt, rozmów etc. Nie twierdzę, że wszystkim się to uda, ale można tej drogi spróbować.
Katka

Następna strona

Powrót do Doświadczenia apostatów