Nasze akty apostazji - wzory forumowiczów

Dział dla apostatów, którzy dokonali apostazji (wymaga rejestracji by czytać)

Re: Nasze akty apostazji - wzory forumowiczów

Postprzez m1k0lajxD » 27 marca 2012 , 19:48

Jakby ktoś chciał wykorzystać mój wzór. Plik tekstowy.
Link:
Kod: Zaznacz cały
http://speedy.sh/M49MV/Wzor-Apostazja.odt

Podgląd:
Obrazek
m1k0lajxD

Gadu-Gadu: 9651739

Re: Nasze akty apostazji - wzory forumowiczów

Postprzez francesca » 20 października 2013 , 02:34

Właśnie napisałam/skompilowałam z innych oświadczeń (dziękuję za tę możliwość).
Miałam ochotę nie pisać o powodach wystąpienia, ale obawiam się, że złośliwy czarniawy odrzuci wniosek, jako niezgodny z wytycznymi episkopatu.. :(
Po weekendzie zajmiemy sie formalnościami, występujemy oboje z mężem. Dziecko na szczęście nieochrzczone.
Pozdrawiam. Fran.
--------------------------------------------------------------------------

Oświadczenie woli o wystąpieniu z kościoła rzymskokatolickiego

Ja, niżej podpisana Anna Kowalska, niniejszym oświadczam, że:

1. Korzystając ze swoich praw zawartych w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej (art. 53 par. 1 i 2) oraz Ustawie o gwarancjach wolności sumienia i wyznania z dnia 17 maja 1989 roku (art. 1 ust. 1-2, art. 2 ust. 2a, art. 6 ust. 2, art. 8, art. 9 ust. 1-2) rezygnuję z członkostwa w kościele rzymskokatolickim.
2. Decyzję tę podejmuję osobiście, dobrowolnie, w sposób świadomy i wolny, z pełną wiedzą o jej konsekwencjach.
3. Powód wystąpienia z kościoła: Jestem ateistką o ugruntowanym systemie zasad etycznych wywodzących się z ogólnoludzkich wartości humanistycznych. Przynależność do organizacji, której doktryna, polityka i obyczajowość (zarówno historyczna jak i współczesna) budzi mój moralny sprzeciw, uważam za nieuczciwą i bezcelową.

Składam ten wniosek zgodnie z zasadami przedstawionymi w instrukcji Konferencji Episkopatu Polski
z dn. 27.09.2008 – „Zasady postępowania w sprawie formalnego aktu wystąpienia z Kościoła”.

Na podstawie przepisów ustawy o ochronie danych osobowych art.23 ust.1 pkt.1, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych jedynie dla potrzeb postępowania administracyjnego związanego z przedmiotową rezygnacją, jednocześnie na podstawie dyrektywy 95/46/WE Parlamentu Europejskiego i Rady WE Art. 8 Ust. 2 ppkt (d) zabraniam przetwarzania moich danych osobowych po zakończeniu powyższego postępowania.

Niniejszy dokument składam w obecności dwóch świadków i w trzech kopiach.
francesca

Gadu-Gadu: 0

Apostazja dla agnostyków, teistów i chrześcian

Postprzez obywatelm » 2 kwietnia 2015 , 12:19

Xxxxxx xxxxxxx
syn xxxxx xxxxxx
urodzony xxxxxxxxxxxxxx
adres zamieszkania: xxxxxxxxxxxxxxxx
ochrzczony xxxxxxxxxxxxxxxx w parafii xxxx w xxxxxxx
adres parafii: xxxxxxxxxx

Warszawa, xxxxxxxx

Parafia Rzymskokatolicka
xxxxxx
xxxxxxxxx
ul. xxxxxxxxx

REZYGNACJA Z CZŁONKOSTWA W KOŚCIELE RZYMSKOKATOLICKIM

Niniejszym informuję, że podjąłem nieodwracalną decyzję formalnego opuszczenia Kościoła rzymskokatolickiego. Decyzję podjąłem z własnej i nieprzymuszonej woli świadom wszelkich konsekwencji z tym związanych. Proszę o dokonanie stosownych wpisów do parafialnej księgi ochrzczonych i w innych księgach i kartotekach parafialnych.

Powodem mojej decyzji jest nawoływanie przez Kościół rzymskokatolicki do nieprzestrzegania 10 Przykazań Bożych, które Pan objawił ludziom, a Jego Syn potwierdził. W szczególności chodzi o:

II Przykazanie, w którym Bóg nakazuje:

„Nie uczynisz sobie rzeźby ani podobizny wszystkich rzeczy, które są na niebie w górze i które na ziemi nisko, i które są w wodach pod ziemią. Nie będziesz się im kłaniał i służył.”

Kościół rzymskokatolicki całkowicie usunął to przykazanie z katechizmu, a w swoich świątyniach umieścił wielką liczbę figur, obrazów i rzeźb co jest przejawem jawnogrzesznictwa. Namawia też wiernych do bałwochwalstwa zachwalając umieszczenie wizerunków Boga, Matki Bożej i Świętych w domach i w ich otoczeniu.

IV Przykazanie, w którym Bóg nakazuje:

„Pamiętaj, abyś dzień sobotni święcił. Sześć dni robić będziesz i będziesz wykonywał wszystkie roboty twoje; ale dnia siódmego sabat Pana, Boga twego, jest: nie będziesz wykonywał weń żadnej roboty, ty i syn twój, i córka twoja, sługa twój i służebnica twoja, bydlę twoje i gość, który jest między bramami twymi. Przez sześć dni bowiem czynił Pan niebo i ziemię, i morze, i wszystko, co w nich jest, a odpoczął dnia siódmego; i dlatego pobłogosławił Pan dniowi sobotniemu i poświęcił go.

Kościół rzymskokatolicki całkowicie zmienił to przekazanie. Nie nawołuje, jak nakazał Pan, a jego Syn praktykował, do święcenia soboty, tylko niedzieli. Nie wzywa również do pracy od niedzieli do piątku. Dodatkowo, tak zdeformował i uogólnił Przykazanie, jakby Bóg nie powiedział „Świętujcie sobotę” tylko, mówiąc językiem młodzieżowym, „Świętujta co chceta”.

Człowiek, nawet najważniejszy, nie ma prawa zmieniać nakazów Pana. Jezus powiedział:

„Zaprawdę bowiem powiadam wam: dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim. Bo powiadam wam: Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego.” (Mt 5,18-20)

Niech Bóg ześle na Was łaskę rozpoznania różnicy pomiędzy kościołem papieskim i Kościołem Chrystusowym.

xxxxxx xxxxxxx
obywatelm

Gadu-Gadu: 0

Poprzednia strona

Powrót do Doświadczenia apostatów